Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

Cine imi zice si mie unde gasesc un parc de dezmembrari Daewoo in Bucuresti ? Ideal ar fi in sect 3...

Share this post


Link to post

Scrii in google "dezmembrari tico bucuresti" si incepi sa intrii pe linkurile alea. Inainte sa mergi,da un telefon sa vezi daca au ce te-ar interesa

Share this post


Link to post

Far original tico 150 ron

Far semi-original tico 90 ron -soclul unde vine becul prins este din plastic,am inteles ca are si o boala cu ingalbenirea pozitiei dupa o anumita perioada.

Cheder ornament parbriz 6ron x 3buc=18ron.

Cheder interior parbriz 12ron.

Chederul care pleaca de langa aripi pe langa parbriz si se termina catre spate 12ron x 2buc 24ron.

Semnalizare care seamana a originala (nu se ingroapa in bara) bec si prindere normala 35ron.

Share this post


Link to post

o mica completare la faru semi original,toata oglinda e de plastic si bate in copaci nu merge reglat,nu il recomand deloc.

si se ingalbeneste si pozitia.

testa nu vb din auzite.

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Eu asa am gasit ..unul original si unui imitatie..era urgenta;D.Totusi,farul se regleaza atat pe inaltime cat si pe laterale,chiar fara probleme si la fel de usor ca celalat.O fi o varianta mai imbunatatita :) ) De batut bate aproximativ bine(tot are o dunga ciudata) pentru ca folosesc philips h4 nightguide cu balonul mai subtire.Iar becul h4 normal mi-a batut dintotdeauna aiurea pe farul de tico,lucru dovedit si de altii cu mult inaintea mea.Oglinda nu este de plastic,este prinsa pe un suport ce pare plastic,cam ciudat plasticul ala sa nu se topeasca de la temperatura becului.Una peste alta chinezaria da mai bine pe masina decat cel original,chiar ma oftica.Inca mai caut far original de dreapta,dar nou.

Si ca sa completez de tot,chinezaria care am gasito eu este complet diferita de ceea ce era prezent la rxm,acel far clar cu care mi-am luat si eu teapa mai demult.Diferentele in manopera sunt clare se vede clar ca ala e lucrat de mantuiala,ala chiar nu mergea reglat,scapa de pe surubul de reglaj oglinda.

 

Totusi,cand m-am dus in magazin,am pus in aplicare ceea ce citisem(sursa forum) si eu ca se intampla la acest tip de faruri.Am pus mana pe el,am invartit de reglaje pana m-am convins ca se regleaza si inainte si inapoi si in laterlae oglinda,Am inghitit in sec ca stiam ce chinezarie cumpar si l-am platit.Macar am primit bonus aparatorile de praf pt amandoua farurile,cica :) )Mai gasisem un far original dar ala a venit spart prin curier...

Edited by Den

Share this post


Link to post

S-a dus dracu reglaju la farul meu semioriginal,a scapat oglinda de pe surubul care regleaza in laterale :) ) Cred ca de la gropi.

Share this post


Link to post

poti incerca ceva poate prinde iar filetu,tragi cu mana de oglinda pe la gaura unde bagi becu.si cu alta mana sau un amic,invarte in dispaerare de reglaj cu o surubelnita .

Edited by CatalinC

Share this post


Link to post

Stie cineva cat costa aproximativ o bobina inductie Denso?

Share this post


Link to post

60 roni am cumparat eu de la un magazin de pe Sos. Pantelimon.Decembrie-ianuarie,nu mai tin minte exact perioada stiu doar ca era foarte frig afara

Share this post


Link to post

Caut de cateva luni bune tamburi de Tico si in sfarsit am dat de un pret rezonabil... 87 ron (TVA inclus) la un magazin din Craiova.

Share this post


Link to post

am intrebat azi la magazinu de la apaca de bucse fata.mia zis ca setu de bucse fata e 15 ron . ptr toata fata stanga dreapta.Asa e?

Cap planetara 90 lei

Share this post


Link to post

Cine imi zice si mie unde gasesc un parc de dezmembrari Daewoo in Bucuresti ? Ideal ar fi in sect 3...

Eu am gasit ptr Matizul meu piese auto second hand pe un portal online, eDezmembrari.ro . Cred ca gasesti si ptr alte Daewoo...

Share this post


Link to post

Bobina inductie Denso 55 ron la Pasaj la Muncii

Share this post


Link to post

A venit timpul sa imi schimb si eu ( la TICO ) cureaua de distributie, intinzator , ulei motor, filtru ulei motor , bujii , fise bujii si optional daca gasesc separat o garnitura de capac chiuloasa. Ce imi sugerati de care sa cumpar si unde gasesc mai ieftin (si daca le comand de pe net nu neaparat din CLUJ ) Multumesc !

Edited by fishy86

Share this post


Link to post

Am si eu o intrebare.

 

Am de ales intre doua firme la amortizor spate pe gaz la Tico:

1. Sachs (pret 99 ron bucata)

2. LIP (122 ron bucata)

 

Vreau sa stiu pe ce firma din cele doua sa merg!?

Edited by crystygye

Share this post


Link to post

Revin cu preturi de la magazinele de pe Dorobantilor Cluj.Preturile variaza da si produsul

-Curea distributie Gates(spre mirare toate is originale da din 4 magazine nici unu nu era la fel 10000000.gif )pretul variaza de la 45lei pana la 77 . unul era cu scris albastru 45lei, unu portocaliu pe care mai scria si made in korea iar cel cu 77 era powergrip.

-pompa de benzina "originala" 60lei

-set fise silicon 47lei (am cumparat doar cea principala de la bobina de inductie 10lei.)

-intinzator curea distributie :"chinezarie"15lei , iar cele "originale"de la 50lei pana la 77 .Pe care scria macar made in korea in rest litere chinezesti... era 65lei.

-filtru ulei Unix -9 lei , "originala"15lei (la asta cred ca e tot unai de care cumpar, filetul sa fie bun )

Sunt foarte dezamagit de piesele existente pe piata.Nici nu mai stiu ce sa cumpar si de unde 20000000.gif La curea de distributie o sa cumpar Gates powergrip la intinzator ma mai gandesc , mai intreb...

Maine ma duc la Unix ca era ceva curea Gates la 43lei (afisat pe site) sa vad daca e powergrip sau ceva curea cu inimiaore roz 24000000.gif

Share this post


Link to post

Vezi pe autokarma,aveau chestii de firma (asa scrie pe site) la preturi ok

Share this post


Link to post

Curea distributie Gates powergrip UK - 43lei

Rola intinzator curea distributie Ruville - 78lei

Filtru ulei Tecneco italy - 16lei

Ulei motor Aral 10w40 - 19lei / L (asta urmeaza sa cumpar maine, vazut/gasit pe internet la sc.selectro srl Cluj.)

Cumparate de la Unix. Macar aici mi-o dat piesele in cutii frumos , nu ca in alta parte :P Sambata urmeaza sa fac transplantul de rinichi la masinuta.

Stiti cumva pe la ce pret se invarte o garnitura de la "capac chiuloasa" ?

 

 

Share this post


Link to post

O intrebare am si eu.

Stie cineva unde gasesc si eu "suruburile" (clipsuri, etc ...nu stiu cum se numesc) alea din plastic care prind ornamentele de caroserie? Mi s-au rupt o gramada si vreau sa pun unele noi si am nevoie in jur de 20 de bucati.

Am gasit in targ la Vitan dar cerea 2,5 ron pe bucata. Si sincer sa dau 10 ron pe 4 bucati de plastic mi se pare exagerat rau.

Share this post


Link to post

Pe la magazinele cu piese de tico...Eu gasisem la ACSA cu ~1,7 lei parca

Share this post


Link to post

Pe la magazinele cu piese de tico...Eu gasisem la ACSA cu ~1,7 lei parca

 

Un site cu magazinul ACSA se poate? Multumesc

Share this post


Link to post

Cel reprezentata are preturile la zi. Stocurile nu sunt la zi,suna si intreaba. Reprezentata e prin dristor,dar e mai mic ca alalat

Share this post


Link to post

Ulei cutie de viteze ELF 75w80 GL4+ 29lei/ 1L

CLUJ . Dupa podul Garibaldi pe dreapta la un service schimbari uleiuri etc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...