Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

Eu am fost acolo,si ca sa ti-l curete si sa ti-l regleze,iti iau in jur de 50 de ron!Lucreaza si cu piesele clientului!

P.s.:Vezi ca piesele la ei sunt foarte scumpe!Socul,daca ai probleme cu el,nu ti-l mai aduce nimeni cum a fost la inceput!

Share this post


Link to post

Stie cineva unde se gaseste cui poantou de Tico si cat costa? Eventual sistemul cui-scaun-plutitor.

Mersi mult.

Share this post


Link to post

Pana la urma am gasit: cui poantou+scaunul lui de plastic (fara plutitor)= 15 RON, la autodaewoo.

Share this post


Link to post

Salut

 

Caut planetare SH pentru Ticolino. Am cautat pe la diverse dezmembrari dar ori nu aveau ori prea "varza".

Recomandari?

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Gasesti in Soseaua Chitila ( 0762.666.087)..planetare stg sau dr.

Share this post


Link to post
Gasesti in Soseaua Chitila ( 0762.666.087)..planetare stg sau dr.

 

 

Multumesc DUMITREL. Am sunat, insa cere 260 RON pe amandoua. Mi se pare exagerat de mult pentru SH.

Share this post


Link to post

Ma poate ajuta si pe cime cineva?

Am nevoie de un parbriz pt tico.

De unde l-as putea lua mai ieftin?

Ma intereseaza si o bara spate sh.

Share this post


Link to post

Kit garnituri carburator ~20RON

Share this post


Link to post
Ma poate ajuta si pe cime cineva?

Am nevoie de un parbriz pt tico.

De unde l-as putea lua mai ieftin?

Ma intereseaza si o bara spate sh.

 

Am si eu parbrizul plesnit. Initial a fost o floricica mica care dupa 3-4 luni, timp in care am crezut ca ramane asa, s-a intins brusc pe orizontal. Acum imi pare rau ca nu i-am dat de la inceput cu solutie.

 

Daca gasesti undeva ieftin sa ne spui si noua. Insa ai grija ca am inteles ca sunt de mai multe feluri...

Share this post


Link to post

Pentru bara spate de Tico si parbriz incercati la rxm, am trecut ieri pe acolo ca sa imi iau lampa ptr mers cu spatele, a fost 16 ron si aparatoare noroi dreapta fata 15 ron.

Share this post


Link to post

Filtru ulei, curea originala si ulei Daewoo 152 roni.

 

F ulei: 11,35

Ulei 3l : 75

Curea distributie : 66,53.

 

 

Mai ieftin de atata nu am gasit. Este vorba de magazinul de pe Breaza.

 

Magazinul cica ar fii cel al uzinei in Bucuresti (pe antet scrie ,,Magazin 29, Sc Automobile Craiova SA)

 

Pe cat e de mic pe atat e de bun si de bine aprovizionat. D-na vanzatore de si este o persoana in varsta se ,,misca,, incredibil de repede si de bine fata de majoritatea vanzatorilor.

 

Calificativ maxim din partea mea!

 

Tel, 323 52 17. Sfatul meu e sa sunati sa intrebati de preturi cand aveti nevoie de ceva. Eu sunt ff econom de felul meu si mai iefin de atat nu am gasit.

Edited by autom

Share this post


Link to post
caut contact usa tico.. nu gasesc

 

Se potrivesc cele de Dacia 1310, 3.5 roni bucata (aproximativ)!Eu mi le-am schimbat pe toate...din cate stiu eu, contactele de Tico nu vin si cu garnitura de cauciuc!

Share this post


Link to post

Cele de Matiz sunt 2.5 ron bucata si au si cauciuc :P . Acum nu stiu sigur daca se potrivesc dar daca merg cele de dacie ( cele mai nasoale) merg si cele de Matiz.

Share this post


Link to post

Unde gasesc scaunul de la sofer la Tico? :scarpin:

Share this post


Link to post

1. dezmembrari

2. magazinul daewoo de langa Carpati sau cel de langa Kaufland

3. anunt in ziar

Share this post


Link to post

Pe unde as gasi in Bucuresti un kit de ambreiaj de Tico si la ce pret?

Imi poate recomanda cineva un mecanic care sa mi-l monteze la un pret decent?

Share this post


Link to post

am gasit paravanturi doar pe autodaewoo, dar comanda minima e 100 ron( ele sun 58 ron). Se mai baga cineva sa facem comanda?

Sau stiti in Bucuresti unde se gasesc paravanturi TICO?

Share this post


Link to post

Salut!

As vrea sa schimb si eu la ticusorul meu chederele de la geamurile din fata (sofer si pasager dreapta) pentru ca in dreptul oglinzilor cauciucul prin care culiseaza geamul este rupt si astfel nu se mai ridica asa cum trebuie.

Care este pretul unui astfel de cheder si unde pot gasi. Mentionez ca sunt din Iasi si am fost deja la un service de pe Calea Chisinaului unde mi s-a spus ca ma costa peste 100 ron bucata. Am unde sa gasesc un pret mai mic?

Va multumesc anticipat.

Share this post


Link to post

Cumparat azi 4 gume de iarna DEBICA FRIGO pt. Tico, 125 lei/buc (pretul de pe site nu este actualizat). Foarte prompti, in mai putin de 24 ore de la lansarea comenzii le-am primit prin FAN CURIER, transport gratuit la 4 gume.

Share this post


Link to post
am gasit paravanturi doar pe autodaewoo, dar comanda minima e 100 ron( ele sun 58 ron). Se mai baga cineva sa facem comanda?

Sau stiti in Bucuresti unde se gasesc paravanturi TICO?

 

Comanda-le, ti le vor trimite si daca e comanda sub 100 ron.

Share this post


Link to post
am gasit paravanturi doar pe autodaewoo, dar comanda minima e 100 ron( ele sun 58 ron). Se mai baga cineva sa facem comanda?

Sau stiti in Bucuresti unde se gasesc paravanturi TICO?

 

 

Am dat eu la autodaewoo in iasi 45 lei pe paravanturi acum 2 saptamani. Se pare ca s-au mai ieftinit :)

Share this post


Link to post

Salut. Am impresia ca planetara mea sa rupt, ieri am dat mai tare in marsalier cu volanu maxim stanga si sa auzit un trancanit mare de tot.. dupa ce am continuat drumu ..tot batea ceva si knd am ajuns la aviatiei... a inceput sa numai mearga..si am tras pe dreapta.. numai pleca deloc in viteza.. Poate sa fie si altceva? in principiu ce se strica in situatia asta..si cat ma costa sa inlocuiesc astea??

 

Am o intrb. magazinul de la apaca unde este in ce zona.. pt k nu stiu unde e apaca.. Multumesc

Share this post


Link to post

Uite o hartă mai veche, cât de cât te ajută să localizezi unde e Apaca. Când ajungi în zonă întrebi, dacă nu dai de magazin, deşi nu prea cred să nu găseşti.

apaca.jpg

Share this post


Link to post
1. dezmembrari

2. magazinul daewoo de langa Carpati sau cel de langa Kaufland

3. anunt in ziar

 

Am gasit scaun sofer pt.Tico la magazinul de la Carpati,la uimitorul pret de 14 milioane :o

Ultima optiune ar fi dezmembrarile,dar cum n-am timp de umblat pe la ei...deocamdata ramine asa pina ia junioru permisu.

 

De unde as putea lua 4 cauciucuri bune la Tico la un pret rezonabil?De preferat Hankook sau stiu si eu...recomandati-mi voi...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...