Jump to content
Sign in to follow this  
ticolino

Preturi Piese Tico

Recommended Posts

Salut!

Stie cineva unde pot gasi in Bucuresti modulul electronic si bobina ruptorului (piese din interiorul delcoului) pentru Tico?

Le-a mai schimbat cineva pana acum?

Am cautat la cateva magazine Drumul Taberei, Apaca, Gara de Nord - Radacini dar nu au asa ceva.

Am atasat o poza cu piesele respective post-4483-1202655371_thumb.jpg.

Multumesc.

Edited by BogdanS

Share this post


Link to post

La magazinul din blocul cu Gepa de la intersectia Ferdinand cu Mihai Bravu. Regulatorul -70RON, puntea cu diode -70RON, rulmentii -10RON

Share this post


Link to post

Baieti,am si eu nevoie urgenta de niste piese pentru ticalosu meu.Stiti cumva niste preturi orientative macar si de unde as putea sa le cumpar mai ieftin?

-punte spate completa

-arcuri+amortizoare fata-spate

-aripa stanga fata

-faruri clare

 

Baieti,am si eu nevoie urgenta de niste piese pentru ticalosu meu.Stiti cumva niste preturi orientative macar si de unde as putea sa le cumpar mai ieftin?

-punte spate completa

-arcuri+amortizoare fata-spate

-aripa stanga fata

-faruri clare

Share this post


Link to post

puntea fara brate parca in jur de 300ron, amortizoare monroe fata 130-150ron/buc, spate 90-100ron. Arcuri parca 40ron/buc.

Share this post


Link to post

TICO!!

 

Deoarece am facut o mica tura prin magazine, am gasit urmatoarele preturi (produse similare):

 

Ulei Daewoo 3 l 10w30 83/83/75

Ulei cutie, 1 l: 25/30/26

F ulei 7,5/11/11,35

Curea distributie 105,5/105,5/64,69

Rola distributie 87/87/67,88

Curea alternator: 5,5/10/10,75

Bujii, 3 buc, 31,5/36/22,5 (champion /bosch)

 

Magazine:

 

1: de langa politehnica, vizavi de apaca tel:0744 360 570

2. de pe crizantemelor/margeanului tel:0747 685 110

3. de pe Breaza/mol vitan il am in masina, daca intereseaza, il scriu.

Share this post


Link to post

- Magazin Brancusi (adersa: strada Constantin Brancusi Nr.23-25, telefon: 021.340.24.20)

1. Modul aprindere (delcou): 230Ron,

2. Bobina ruptor (delcou): 86 Ron.

 

- Magazin Drumul Taberei

1. Filtru aer: 19Ron,

2. Bujie: 11Ron,

3. Capac delcou: 8.5Ron,

4. Pipa delcou: 6.5Ron,

5. Bobina inductie: 58Ron.

Share this post


Link to post

Pe Crizantemelor:

filtru aer - 23

filtru ulei si benzina - 10 si 11 (nu retin care pret la care filtru)

Share this post


Link to post

Buna!

Stie cineva cat costa si unde as putea gasi o cutie de viteze pentru Tico? Eu am gasit intr-un singur loc la dezmemebrari 550lei. Originala sau de la dezmembrari nu conteaza.. macar sa gasesc ceva. Si o manopera cam cat m-ar costa oare?

 

Preturi bune gasisti pe Muntii Carpati, langa piata Rahova dar trebuie sadato comanda cu o zi inainte.

eu mi-am luau 3 l ulei motor si (+) un litru ulei cutie cu 77 lei aprox. Placutele de frana erau cam 45 lei

Share this post


Link to post

Unde e acest magazin pe muntii Carpati? Multumesc.

De ce nu incerci sa repari cutia de viteze si vrei alta?

Share this post


Link to post

In Cluj, vis-a vis de service-ul de pe Dorobanti :

curea distributie - 75 lei (de origine gm- gates)

rola intinzatoare - 75 cu discount 65

pompa apa - 97 -//- 90

semering - 4

garnitura capac culbutor - 15

Share this post


Link to post

Pe strada muntii carpati langa piata Rahova sunt mai multe magazine de piese. Cica nu se gasesc piese separat de cutie... eu nici cutie nu gasesc

Share this post


Link to post

@Irina, am intrebat eu la cei din aviatiei, si ieri aveau 2 cutii , dar la 600 ron, cred ca se poate negocia.

0724967766

Share this post


Link to post

Mă interesează şi pe mine preţuri pentru: supape (3 admisie, 3 evacuare); garnitura de chiulasă(în urma căutării am aflatcă în 2006 era 30 ron; s-a schimbat preţul?); sondă temperatură apă. Nu vreau neapărat preţuri ale unor magazine din Constanţa, ci doar să-mi fac o idee, ca să nu dau cât nu face. Mulţumesc.

Share this post


Link to post

Am cumpărat supape admisie şi supape evacuare la 11 ron şi 18 ron bucata. Nu mai ştiu exact care preţ cui, dar cred că erau direct proporţional. Garnitură de chiulasă 15 ron; am mai întrebat de curea de distribuţie şi aveau la 45 ron şi la 95 ron (originală). Am întrebat şi de sondă temperatură apă, avea ceva la 14 ron, dar nu ceea ce căutam eu. magazinul de care vorbesc este cel de la Delfinariu, pe Bulevardul Mamaia, pe partea dreaptă, cum mergi spre staţiunea Mamaia.

Share this post


Link to post

Salut! Stie cineva unde pot gasi inelul de plastic (de siguranta) de la manivela de geam TICO? Am fost prin mai multe magazine si au decat manivela si siguranta fara acest inel de plastic. Poate s-a mai lovit cineva de aceasta problema si ma poate ajuta.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Salut!Stie cineva,unde pot gasi la un pret bun o pereche de saboti de Tico?Si cam cat ajung?

Share this post


Link to post
piese daewoo tico sh

 

 

M-ar interesa si pe mine toba din fata de la motor pana in spate. Adica toate linia. Ai putea sa imi spui si mie un pret??? Merci

Share this post


Link to post

Salut! Caut si eu un scaun de ticolino pentru sofer, sh sau nou. Pret estimativ, cineva? Magazine? Multumiri

Share this post


Link to post

Hello... Ce bine ca v-am gasit... am probleme cu ticalosul meu.. :rolleyes: si din ce in ce mai des...ooofff...

Mai nou bateria e cea care cedeaza nervos d pe o zi pe alta.. de pe o sapt pe alta... Am Rombat... E buna sau nu? Ce altceva imi recomandati?

Am fost la un service Bosch.. care m-a saracit.. am avut probl cu carburatorul si mi-a luat 330 pt curatat carburator si schimbat niste filtre si suruburi.. nu-l recomand.. plus ca mi-au spart toba din cauza unei aglomerari d gaze din carburator.. Acu am nevoie d toba.. d unde pot lua una, nou sh, nu conteaza ? Si puteti sa-mi recomandati un service, un mecanic bun..care sa se uite la ce au facut aia.. :redface:

 

v-as multumi pentru sfaturi.. sunt fata.. si fara tata langa mine... :wallbanger: I need heeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeeelp ... :osanale:

Share this post


Link to post

Autonet!E un baita pe nume Alin!El mi-a facut si mie carburatorul!

Share this post


Link to post

Bucsile de la timonerie si furca ambreiaj la Dragos pe Crizantemelor: 16 ron.

Share this post


Link to post
Autonet!E un baita pe nume Alin!El mi-a facut si mie carburatorul!

 

tu ai fost la cel din bucuresti? cam cat iau ei pe manopera?... pun si componente ale clientului? sau lucreaza cu componente proprii?...

Multumesc de raspuns... :osanale: :redface:

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...