Jump to content
Sign in to follow this  
blackhowk

Garantie Toba Esapament

Recommended Posts

Salutare.

Prin luna mai anul trecut am cumparat un Maty - din lichidarea de stoc.Toate bune si frumoase pana acum cateva zile cand m-am uitat pe sub el X( mi-au ruginit tobele inclusiv tevile de legatura; O infloritura ciudata materialului gen ciuperca :grumpy: .

Asta face obiectul garantiei? Nu este cam prematur? Inteleg ca sunt proaste, ieftine, etc dar sa rugineasca de parca ar fi de 10 ani montate?

Share this post


Link to post

Chiar sunt curios daca o sa ti le schimbe! In mod normal asa ar trebui.

Share this post


Link to post

Am sunat la Telefonul clientului: 0251.403.503 ; mi-au raspuns ca intra in garantie daca masina se afla in primele 24 de luni. :-> promitator! mai ramane service-ul de gasit.

Share this post


Link to post

E normal sa-ti rugineasca tobele, mai ales daca masina este folosita putin si majoritar urban. Nu iti vor da garantie decat daca sunt perforate.

 

Tobele alea ajung la temperaturi f mari la drum lung iar in oras, daca nu iesi pe un traseu extraurban periodic (macar odata la 2 saptamani) se umplu de apa, ce le scurteaza si mai mult viata.

Edited by andreib

Share this post


Link to post

Si la mine esapamentul e ruginit, mai putin teava pe care se gaseste catalizatorul, care e ca noua. E bine, ca macar la asta s-au gandit sa respecte standardele de calitate.

Share this post


Link to post

@robrtino: Vezi ca totusi cred ca e ruginit saxofonul, la ala n-au mai respectat standardele...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...