Jump to content
Sign in to follow this  
Mike1

Pasior Automotive

Recommended Posts

sincer nu ma apuc sa laud sau ceva de genu dar cand cineva isi da atata interes pentru niste bujii inseamna ca isi respecta in primul rand clientii si in al doilea rand firma...deci RECOMAND si cu siguranta am sa mai apelez.

post-18971-0-31686700-1345150692_thumb.jpg

Edited by Rafi

Share this post


Link to post

In aceasta iarna PASIOR AUTOMOTIVE ofera clientilor sai pentru toate comenzile efectuate livrarea gratuita si un bidon de lichid parbriz iarna concentrat (-34 grade) de calitate ridicata fabricat in Belgia. Oferta este valabila in limita stocului disponibil. Va stam la dispozitie pentru orice solicitare pe site-ul nostru: www.pasior-automotive.com si la telefon: 0740.037.160 sau 0770.477.407

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Buna ziua! M-ar interesa si pe mine pentru un Chevrolet Lacetti sedan, diesel, un set de filtre (aer, polen si motorina), de la ce producator le aveti si la ce preturi.

 

Multumesc anticipat!

Share this post


Link to post

Intre timp am definitivat comanda direct pe e-mail, iar piesele au fost livrate la adresa indicata. Multumim frumos :)

Share this post


Link to post

Buna seara!Ma intereseaza si pe mine niste preturi daca se poate,pentru un Matiz EAc din 2006 euro3:

-ulei Castrol 5w30+filtru

-ulei cutie viteza

-filtru aer

-filtru benzina

-bujii(am Gpl secvential)

-curea distributie

-pompa apa

-rola intinzatoare

-curea alternator

-curea Ac

-antigel

Astept raspuns...multumesc frumos!

Share this post


Link to post

Bună ziua!

 

Ați putea, cumva, găsi/face comandă/aduce capitonajul capotei unui M.B. A180 CDI - fabricație 2008 ( W169)?

 

Mulțumesc!

Share this post


Link to post

@IONUT23: oferta completa a fost transmisa pe PM, multumim frumos!

@EM!L: desigur, se poate aduce la comanda externa in 5-7 zile lucratoare, insa este necesara neaparat seria de sasiu a masinii in vederea identificari corespunzatoare a reperului :)

 

Share this post


Link to post

 

insa este necesara neaparat seria de sasiu a masinii in vederea identificari corespunzatoare a reperului :)

Din CIV:

Tipul/Varianta: 169/X30HL2/A 180 CDI

Nr. omologare: ACMF111411U25/E4

Nr. de identificare: WDD1690071J569006

 

Problema e următoarea.. cel puțin cei de la magazinele (din Craiova ce-i drept) unde-am întrebat n-au reușit să identifice reperul respectiv întrucât "N-a fost în echiparea standard, se putea comanda doar ca opțional, caz în care "nu-știu-care-cod" ar fi fost diferit, și nouă fix ăla ne trebuia. Ca soluție, găsiți o mașină identică ce are așa ceva montat din fabrică, și facem comandă pe seria ei de șasiu".

LOL.

De asemenea nici cei din reprezentanța MB nu m-au putut ajuta, motivând similar.

 

Dacă reușiți dvs. să identificați reperul, v-aș ruga, înainte de a da comanda, să-mi spuneți și cam care e prețul aproximativ.

 

Mulțumesc oricum pentru răspuns/interes/promptitudine.

Share this post


Link to post

Atunci, da, acela este raspunsul oficial corect al oricarei entitati juridice (firma de piese auto care se respecta) referitor la solicitarea pentru respectiva masina. Exista o regula standard cu privire la neofertarea si necomercializarea de repere care nu se afla si nu s-au aflat in echiparea de uzina a unei anumite masini (indiferent de marca). Este complicat si riscant sa scoti filtrul "dupa seria de sasiu" din programul de original si sa ofertezi piese fara filtrarea conform seriei de sasiu pentru ca sunt sanse importante ca respectiva piesa sa nu se potriveasca iar atunci nu se poate returna la furnizor/fabrica deoarece nu ar fi vina in sarcina acestora.

Insa nu este mai putin adevarat ca un vanzator iscusit si bine documentat are posibilitatea, daca are timpul necesar la dispozitie, sa verifice manual in programele de identificare diferitele versiuni de echiparea ale masinii respective si sa se ghideze dupa anumite detalii avand astfel posibilitatea de a identifica si oferta cu succes un reper care nu s-a aflat in echiparea initiala

a fabricii.

Vom incerca in cursul zilei de luni sa ofertam respectiva piesa pentru A Klasse :) ..voi reveni personal cu raspuns pe PM!

Edited by Mike1

Share this post


Link to post

Buna ziua! M-ar interesa si pe mine pentru un Chevrolet Lacetti sedan, diesel, un set de filtre (aer, polen si motorina), de la ce producator le aveti si la ce preturi.

 

Multumesc anticipat!

 

 

Intre timp am definitivat comanda direct pe e-mail, iar piesele au fost livrate la adresa indicata. Multumim frumos :)

 

Multumesc frumos, Mike1, pentru promptitudine si seriozitate. Mai apelez la voi.

 

Nota 10!

Share this post


Link to post

Ma intereseaza pt masina mea skoda fabia an 2007 break serie TMBJJ46YX84043951 DIESEL 1422 70 CP discuri fata si placute

 

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...