Jump to content
Sign in to follow this  
teddycarebears

Casetofon

Recommended Posts

salut,

 

ok am mers cu masina pe piatra cubica si de doua ori mi-a cazut casetofonul ( un blaupunkt f simplu ) . am inceput eu sa injur de mama focului dar ala tot nu a stat cum trebuie acolo X( ... ce pot sa fac ca sa nu mai cada?

 

merci anticipat,

teddy

Share this post


Link to post

Sa-l prinzi in bord. :)

Daca-mi aduc bine aminte, la Aveo CD-Player-ul este prins in bord cu suruburi.

Share this post


Link to post

Cum ti-a cazut casetofonul?

Share this post


Link to post

Asta nu e nimic. Acum vreun an, se dadea volumu singur la maxim, minim, se schimbau posturile de radio, jale, ce mai... Se pare ca problema a fost la contactele telecomenzii de pe volan, s-a rezolvat relativ repede.

Referitor la problema ta, ori nu il prinzi cum trebe, da in cazul asta nu ar mai functiona, ori e o greseala de fabricatie. Apeleaza la garantie, daca mai ai.

 

Ps: nu stiu daca am inteles bine, iti cade "fata" de la casetofon, sau iese cu totul?

Edited by dan brasov

Share this post


Link to post

m-am exprimat ca naiba ... scuze ... imi sare doar "fatza" ... casetofonul ramane bine merci acolo unde e ... totusi as vrea sa fac cumva sa ramana si aia prinsa acolo ca doar de aia o pun ...

Share this post


Link to post

Sa inteleg ca e pusa corect (dreapta, apoi stanga) si totusi sare? Cd-playeru merge, si in timp ce merge sare fata de la locul ei?

Share this post


Link to post

Poate ai mizerie pe la clemele de prindere a fetei, sau e rupt ceva p-acolo. Verifica...

Share this post


Link to post

am tot condus si cu viteza in ultimele saptamani, si pe drum de tara ... nu s-a intamplat absolut nimic ... fata a ramas prinsa ... insa pe piatra cubica tot sare... poate o sa ii gasesc pana la urma o solutie...

Share this post


Link to post
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...