Jump to content
Sign in to follow this  
fry

Chevrolet Spark - V8, 7.0l, 550 Cai Putere

Recommended Posts

Ai vazut vreodata, pe viu, un motor de curvet ? (daca tu crezi ca-l poti plia sub capacul de wc al unui spark)

Share this post


Link to post

"FAS SPORT - You have a dream? We can make it for you" spune totul: livram vise la pachet.

Eu cred ca de numai de la trepidatiile la relanti si intra shparku in balans.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Hai ma, nu mai fi si tu rautacios. =))

Share this post


Link to post

Masinuta merge tare, sunt convins ca au adaptat-o cat au putut de bine. In plus, la ce caroserie are, face un corvette Z06 acum. Pot sa-i lipesc eticheta de "slayer of giants" ptr ca nu am auzit de multe masini capabile sa prinda 100 in doar 3,3 secunde. Nu pot sa ma abtin totusi sa rad, in principal de nepotrivirea de "caracter" dintre spark si V8 :) ), dar in acelasi timp admir ca au fost capabili sa-l faca sa nu-si ia zboru de pe pista cam pe la secunda 6 de acceleratie blana :) ). Ptr ce au vrut sa faca... job done.

Share this post


Link to post

Ai poze cu motorul pus pe el ?

Share this post


Link to post

in filmuletu de prezentare de la FAS dat de elfu mai sus am vazut vreo trei cadre cu motorul (1:06 - 1:11). alte poze nu am.

Edited by fry

Share this post


Link to post

Eu vad acolo un motor mare pe un cadru, intr-o hala si o admisie sub capota la nivelul pompei de frana, deci, motorul continua pana sub bord si cutia de viteza se prelungeste pana spre puntea spate. Nu stiu cat poti rezista de caldura sa stai in habitaclu. Inafara de urme de forma de Spark a caroseriei din fibra care acopera tot cadrul, eu nu vad vreun tuning la Spark si nici ce au realizat unii dintr-un Spark. "Realizarea" aceea este un fake, un sasiu tubular construit special, cu o mecanica de curvet peste care s-a tras o acoperire din fibra de care aduce a Spark. Puteau pune una si de forma unui FIAT 500.

Share this post


Link to post

Eu apreciez munca depusa, insa nu-mi place rezultatul. E doar o demonstratie de "io-te ce pot face, daca vreau".

Share this post


Link to post

E un motor pe roti, cu ceva pereti de jur imprejur, cum a zis Maitre. Altfel nu se poate face. In plus, arata ca curu`.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

la cata motoru e ala si pe logan daca-l puneau crek intra inauntru. lipsa de ocupatie, urma de spark, motor de 550 cai. pe scurt. :) )

Share this post


Link to post

Francezii cand au montat acel V6 pe Clio de ce l-au montat oare in spate? Si tineti cont ca acel motor este "doar" un V6 care nu depaseste 3.0 litrii si Clio este totusi mai mare decat Spark-ul. Asa ca acel Spark ori nu se poate conduce ori este doar un "concept" care nu poate prinde o viteza foarte mare pentru ca are un motor micut care o ajut doar sa se miste. A vazut cineva aceasta masina in "actiune"?

Share this post


Link to post

Da-i si tu un search pe youtube. Este inclusiv un filmulet de la o poba de slalom, filmat din interior. Din cate am citit, jucaria ar avea tractiune spate.

Share this post


Link to post

Cand spui proba de slalom te referi la mersul prin acea parcare cand masina este filmata din spate?

Share this post


Link to post

Cauta pe youtube si o sa vezi.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Am vazut filmuletele.

Imi cer scuze @closchkutza. :osanale:

Share this post


Link to post

am vb cu niste colegi de facultate si le-am zis de sparku asta. nu m-a crezut nici unu :) )

Share this post


Link to post

Pai, au dreptate, ala nu-i un Spark modificat, este o creatie Spark-like.

Share this post


Link to post

Pe un smart au pus motor de hayabusa :) )

Share this post


Link to post

Pe asta, da,

Share this post


Link to post
Pe un smart au pus motor de hayabusa :) )

Din ce am gasit pe Youtube, defapt

.

Motor de Hayabusa,

.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...