Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Modele Noi La Romania

Recommended Posts

Sa nu dati cu paru dar mie imi place Skoda Yeti, poate si Fiat-ul daca ar avea optiune de 4x4 si Peugeot 3008.

Despre Isignia numai de bine, o masina foarte frumoasa, succesul la poporul de rand va depinde de pret.

Share this post


Link to post

Noul Ford Fiesta va place?

Mie mi se pare mult mai atragator decat vechiul model care de acum era cam invechit.

Share this post


Link to post

Am vazut noul model de Chevrolet Spark.Dragut.Oare tot in Coreea se fabrica?

Share this post


Link to post

Nu zic ca nu sunt comice... dar si ei sunt comici, toate celelalte masini sunt de rahat numai aveo asta e miraculos.

Mai da-o drequ de treaba.. propaganda pentru loganisti.

Share this post


Link to post

Mai, e pe bune saitu? Ca imi cam produce ameteala. Nu e de la tuica fiarta (ma rupe o raceala), deci tre' sa fie de la mesajul prea agresiv pe care-l promoveaza cei de la chevrolet. Pe bune ca- oricat as fi eu de indoctrinat- link-ul de mai sus ma lasa rece. Ce dreq, e doar o masina normala, nu lamborghini sau TVR sau zonda.

Oricum nu mi-as fi luat noul aveo, e prea "nu stiu cum", prefer varianta clasica, pe care o detin si care mi se pare mai aratoasa decat noua varianta.

Pe cand noua fiesta e chiar COOOOOOL!!!

Share this post


Link to post

Ca sa am aer si ABS imi trebuie 9.750E? Parca vechea generatie era mai ieftina...

Share this post


Link to post

N-am avut curaj sa intru la preturi, ca ma debusola interfata saitulu'. Eu la banii aia am luat-o full (adica , cu toate optiunile disponibile in oferta, mai putin varianta cu transmisie automata, la care nu sunt pregatit sa trec, inca).

Share this post


Link to post

Eu de-abia astept vremurile cand voi putea sa-mi configurez masina cum vreau eu, nu sa dau banii pe cd-player, bare de protectie in culoarea masinii (eu unul as plati sa le am negre, cum le aveam la matiz), tapiterie nustiucum, proiectoare de ceata, geamuri electrice spate, si asta doar ca sa am un amarat de aer conditionat pe masina.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

E naspa cind EVZ se apuca sa'si dea cu parerea depre masini ... :) )

 

Iata ce zic despre Cruze :

"Când vine în România. În primăvară.

Care ar fi bugetul pe care trebuie să-l pregăteşti. Aproximativ 14.000 de euro (estimare).

Ce aduce nou. Primul sedan Chevrolet (importat la noi) care nu mai are nimic în comun cu Daewoo.

Ce alte variante ai. Opel Astra Sedan, Fiat Linea, Skoda Octavia."

 

Din pacate sau din fericire Cevy mai are legatura cu fostul Daewoo, si este cam al patru'lea sedan chevy ce se importa la noi : Aveo/Kalos ; Epica si Lacetti .

Din variante se exclude Fiat Linea care este de fapt un Fiat Grande Punto cu portbagaj, adica clasa mica .

 

Sint de'a dreptul nostimi cind zic despre Vectra C : "Ce aduce nou. Atât de multe, încât Vectra parcă nici nu a existat vreodată." :)

Vectra a fost pentru vremea ei o masina corecta pentru ceea ce oferea cu pret de plecare de la 16.000euro DDP, spatioasa si suficient de dotata in varianta de baza . Transformarea Vectra in Insignia se vrea trecerea de la berlina de clasa medie la berlina de gama "executive" . Multitudinea de gadgeturi introduse, multe dintre ele nefolositoare sau cu aplicatie limitata, au facut ca pretul de baza sa sara cam mult . Daca avem in vedere scaderea vinzarilor Vectra incepind cu a treia generatie si interesul tot mai limitat pentru clasa medie in general din ultima perioada, Insignia vine intr'un moment nu tocmai potrivit in primul rind datorita pretului si in al doilea rind datorita crizei mondiale .

 

Toate modele prezentate, cu lansare in piata pentru acest an vor avea in cel mai bun caz "succes limitat". Daca noile aparitii au preturi peste vechea generatie producatorii auto se vor putea lauda numai cu modele de vitrina si cumparatori ioc ...

Edited by iso

Share this post


Link to post

Pai asta-i din ciclul "epica cu noul motor diesel in 6 cilindri de 150 CP care nu are nimic comun cu celelalte motoare diesel de la Chevrolet". Ziaristii lu' peste prajit!

Share this post


Link to post
Eu de-abia astept vremurile cand voi putea sa-mi configurez masina cum vreau eu

Se poate- cel putin la opel. Iei ce model vrei si ti se face direct in fabrica. Dezavantaj- dureaza cateva luni pana iti vine masina.

Share this post


Link to post

Si la Toyota se poate dar dureaza trei luni dupa ce o achiti si dai comanda!Vorbesc de Landcruiser.

Share this post


Link to post

Si la chevy se poate. Cel putin mie asa mi-au spus cand am luat-o. Ca pot sa imi configurez eu masina cum vreau dar dureaza 2-3 luni pana se livreaza masina.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...