Jump to content
Sign in to follow this  
dflorin10

Xena Mea

Recommended Posts

Dj Dark nu are domnle` , trebuia sa fie condesorul sau cum se numeste exact langa baterie-delcou ! Masina se vede ca nu este din romania, dupa etichetele de la antigel, baterie si mai e una da nu imi dau seama de la ce, probabil ulei motor .

Edited by TBird

Share this post


Link to post

Salut, am o curiozitate, sunt compatibile instalatiile de aer conditionat de la Cielo si Espero de mai sus ?

Multumesc.

PS: Am inteles ca nu are :D , nu sariti, dar vorbesc de unul care are si e acelasi model.

Edited by tau_q

Share this post


Link to post

@tau-g da, sunt la fel.

@tbird. Ai dreptate. Totusi nu-mi vine a crede ca s-au facut fara a/c.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

nici mie nu mi-a venit sa cred ca nu are aer , m-am suit in ea si lipsea butonasul magic ...dar asta e . Va salut

Share this post


Link to post

Salutare la toata lumea , am vandut espero ( din nevoia de hatch sau break ) si mi-am luat de vreo saptamana si un pic un ford fiesta . Super masinuta dar are si cateva minusuri : mult prea zgomotoasa parerea mea , poate din cauza faptului ca e noua dar motorasul ala ( 1275 cmc 75 cai ) te scoate din sarite la viteze mai mari . Am mers ieri pe A1 cu 140-150 si deja devenea enervant , am lasat-o pe la 110 unde e perfect , nu se aude prea tare . Sper sa se mai lase , rodeje , uzeze sau eu mai stiu ce si sa devina mai placut . Foarte incapatoare masina , foarte placuta la condus , sonorizarea m-a lasat placut surprins , stock cu cd 6000 de la ford si se aude grozav . Acum am aproximativ 3500 km la bord si pot sa zic ca e dragutza iar pentru oras e perfecta . Era sa uit e varianta comfort , ac , geamuri pe fata , servo , abs si restul nimicuri . Pe primul loc la ce trebuie facut : aparatori de noroi ... in rest benzina si nimic prea curand . O sa atasez poze mai incolo , va urez o zi buna .

Share this post


Link to post
...Super masinuta dar are si cateva minusuri : mult prea zgomotoasa parerea mea , poate din cauza faptului ca e noua dar motorasul ala ( 1275 cmc 75 cai ) te scoate din sarite la viteze mai mari . Am mers ieri pe A1 cu 140-150 si deja devenea enervant , am lasat-o pe la 110 unde e perfect , nu se aude prea tare

 

Acelasi motor... pareri diferite... :-?

 

Motorul este silentios. Desi are 1250 cc are suficienta putere incat sa nu simti greutatea masinii. Cei 75 de caluti sunt suficienti pentru a rula pe autostrada cu 140 km/h fara nici un stres cu motorul la 3500 de ture..
Edited by RD-Woo

Share this post


Link to post

Sunt cutii diferite cred. Mie cutia de pe fiesta imi place, e scurta si bine proportionata, probabil pe mazda e mai lunga.

Share this post


Link to post

Cutia e super , deci chiar nu am ce sa ii reprosez iar la capitolul putere pot zice ca sta bine , exact ce te astepti de la o masina de oras , are viata in el ... nu am pretentii prea sportive de la el pentru ca nu se poate dar e destul . Mie mi se pare zgomotoasa masina in sine in comparatie cu espero , repet ca e noua si sper sa se mai lase . In rest e o mica bijuterie masinuta , confortabila , placuta , usor de condus ( chiar foarte usor ) , stabilitate buna , o recomand cu placere dar sa vedem si cat e de fiabila , ramane de vazut . Va salut

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...