Jump to content
Sign in to follow this  
dflorin10

Xena Mea

Recommended Posts

In primul rand va salut pe toti si pot spune ca am placerea de a va prezenta masinuta mea care nu de mult voriam sa o vand ( mare greseala faceam ) . Pe scurt istoria ei este urmatoarea : adusa din germania prin vara dupa ce am vandut matiz-ul , sunt al 2 lea proprietar , in prezent are cam 85 de mii de km dintre care in tara cam 15 mii . Nu m-a lasat la greu si sper sa nu o faca pentru ca nu vad in viitorul apropiat alta masina . Din pacate nu am decat 2 poze cu ea dar promit sa fac mai multe ... Va salut .

post-12027-1229809675_thumb.jpg

post-12027-1229809741_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos.

 

PS. Nu stiam ca xenna e a ta :D

Share this post


Link to post

Arata bine masina.

Share this post


Link to post

multumesc mult pentru urari si sper sa ma duca mult si bine fara probleme . Xena de curand , hercule l-am dat din pacate ( matiz-ul ) :) ) . Chiar ma declar multumit ca am ales Daewoo , pacat ca numai avem ocazia sa luam decat masini sh . Da chiar zilele trecute am vazut un SUV Daewoo care parea nou , ma refer la model , arata super dar pacat ca nu am apucat sa vad denumirea exact . Stie careva despre ce este vorba ?

Share this post


Link to post

Cred ca ai vazut o Daewoo Tacuma sau o Chevy Captiva.

 

Foarte bine arata Esperache, chiar super. Niste poze cu motorul?

Share this post


Link to post

Sa te duca mult si bine ! Fara incidente si reparatii ;)

Share this post


Link to post

Frumoasă şalupă! Mulţi km fără probleme! :)

Cât a costat şi la cât ajunge cu tot taxă şi revizia capitală (de care sper că nu ai uitat)?

Share this post


Link to post

Multumesc frumos si va doresc acelasi lucru , cat mai multi km fara probleme . Pai costurile au fost asa : 1200 masina + drum si alte nebunii , revizie imediat cum am ajuns in tara , sincer am luat-o si cu uleiul schimbat de acolo :) ) . Revizia am facut-o la Daewoo sincer nu am schimbat foarte multe doar ce mi-au zis cei din service . Alte costuri su fost cele cu inmatricularea , mai exact 3530 de lei taxa de poluare care acum am vazut ca s-ar fii transformat in 3500 si ceva de euro , bine ca am platit-o . A si chiar nu am dat spaga la RAR ( asta pentru cei cu gandul ca intra numai rable in tara ) . Am in program revizie capitala la 90 de mii de km , prin ianuarie . Vreau sa o ingrijesc ca sa ma duca mult si bine . Va salut

Share this post


Link to post

Faina masina. Iar la km astia- e aproape noua.

Sa te tine multi km fara incidente!

Niste dotari ne spui la ea? Eventual imbunatatiri.

Share this post


Link to post

Arata bine masina.Sa o stapanesti sanatos

Edited by Robert_MNW

Share this post


Link to post

Care-i anul de fabricatie ?

Share this post


Link to post

Multumesc frumos . Masinuta este GLX , motor 1.6 16 valve . Dotari : abs , geamuri , oglinzi electrice si incalzite , proiectoare si mai multe sincer nu stiu , nu cred ca mai sunt . Singura parte dureroasa la masina asta : nu are aer conditionat si cum nu am de gand sa schimb masina ma bate gandu sa ii pun chiar daca o sa ma coste mult asta e . Modificari putine doar un mp3 pioneer , am vrut sa ii schimb si boxele pe spate , am luat din carrefour tot asa pioneer dar le-am dat jos ca nu mi place cum se aude , sec asa nu stiu , se auzea mai rau decat cu boxele originale . In privinta kilometrajului nu stiu ce sa zic , eu sper sa fie asa cum zic , am luat-o cu toate actele adica certificate TUV , carte service deci banuiesc ca astia sunt kilometri , cei de pe bord . Pot sa zic ca nu troncane nu bate . Pe viitor vreau sa schimb : bujii , fise , distributie , pompa benzina , filtre ( iar ) si cauciucurile. In actele de germania sincer scrie 98 la noi vad ca au trecut 97

Edited by dflorin10

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos!!! - am vazut masina cand am luat anvelopele Viking de la tine.

 

Frumoasa masina, daca te-a costat 1200 euro cu tot cu drum deduc ca ai dat in germania foarte putin pe ea, mega afacere.

 

Si daca ai de gand sa o tii baga-i AC, merita daca o ai 3-4 ani.

Oricum la cat s-a scumpit acum taxa cred ca iarasi o sa se "reprofileze" lumea pe masini inmatriculate deja in Romania.

Sa dai 3500 euro doar pe taxa la un GM este nebunie curata, mai bine iei una din tara, asa cum am facut si eu cu al meu cielo acum aproape 2 ani.

Edited by Banderas_232003

Share this post


Link to post

Mersi banderas , sper ca au venit anvelopele . 1200 doar masina plus alte cheltuieli ( drum , numere , etc ) m-a dus pe la 1600 . Cu tot cu taxa am dat 2500 si un pic pe ea dar nu mi pare rau . Ma duc la spalatorie ca ce e pe ea dumnezeu cu mila , fac poze si la motor si la interior si le pun mai pe seara

Share this post


Link to post

Sa o stapanesti sanatos si sa te duca cat mai multi km fara probleme!

Schimba distributia in primul rand si dupa aceea mai vezi cu celelalte cand le rezolvi, iar pt A/C ai posibilitati multiple pe la firmele de dezmembrari.

Share this post


Link to post

Dupa parerea mea nu merita investitia in instalatia de AC. Masina imi place arata super bine, bravo esti un mandru posesor de Espero, si asa erau cam putini pe aici :)

Share this post


Link to post

distributia a fost schimbata la 60 de mii , am facturile dar cine stie , o schimb doar ca sa scap de piticii mei . Multumesc inca odata

Share this post


Link to post

Motorul nu cumva e 1.5 16 V. Nu de alta, dar stiu ca motorizarile au fost 1.5, 1.8 si 2.0 la Espero ;) . Si intr-adevar, faina masinuta!

Share this post


Link to post

Frumos, frumos! Te invidiez pentru exterior.

 

PS: Inca un Espero fara AC. Credeam ca nu s-au fabricat...

Share this post


Link to post

Nu exista 1.6 16v pe Espero. GlX-ul are 1.5 16v si ar trebui sa aiba si aer. Poza cu motorul neaparat si consola centrala.

Sa o stapanesti sanatos!!.

 

PS Macar spune-ne cate curele vezi cu ochiul liber la motor.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

da , mii de scuze chiar ma miram de ce zici de motor 1.6 , mii de scuze am scris din greseala , 1.5 este motorul . Poze atasez chiar acum , astazi le-am facut cand am ajuns acasa , scuzati mizeria de pe acolo :)

post-12027-1229944960_thumb.jpg

post-12027-1229945109_thumb.jpg

post-12027-1229945385_thumb.jpg

Edited by dflorin10

Share this post


Link to post

De sus printre motor si cutia aia neagra din dreapta ma intereseaza. Acolo ar trebui sa se vada a doua curea, daca are, si compresorul de aer. In fata radiatorului ala care se vede mai e vreunul?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...