Jump to content
Sign in to follow this  
boghymark

Donatie Piese

Recommended Posts

ce cca are? merci

Share this post


Link to post

Donez vas expansune original GM de pe Open Ascona, dar care dupa cum arata se potriveste la Espero. Mentionez ca vasul are acele ranforsari metalice la toate tevile, spre deosebire de cele care se gasesc acum in comert.

 

Vasul l-am lasat 2 saptamani scufundat in apa cu detergent si apoi l-am curatat cu periuta de dinti. Se poate ridica din Iasi sau Bacau. Daca e cineva interesat rog PM.

 

post-4414-0-42887700-1346585673_thumb.jpg

Edited by Andrei.ss

Share this post


Link to post

Donez si eu un set de huse pt scaune si bancheta. Au fost montate pe Cielo, dar la bancheta spate sunt cu tetiere separate.

Sunt pe gri, cu aripioare laterale "stil sport", textil cu piele sintetica pe margini. Din cate tin minte erau in stare buna, nu le-am mai folosit de mult timp.

Cine e interesat de ele poate sa-mi dea un PM sau sa scrie aici.

Share this post


Link to post

Am pus si o poza mai veche, cu ele montate pe scaune. Daca se poate edita postul, sa fie unit cu cel de mai sus, e perfect.

 

Am pus si o poza mai veche, cu ele montate pe scaune. Daca se poate edita postul, sa fie unit cu cel de mai sus, e perfect.

post-5454-0-87687100-1346737111_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Husele s-au dat, multumesc pt gazduire.

Share this post


Link to post

Revin cu aceasta solicitare:

"Salutare tuturor. Cu scuzele de rigoare pentru solicitare (cu toate ca specificul topicului este "donatie"), am nevoie de un palier amortizor fata Leganza,de care va puteti descotorisi, doar pentru a ma folosi de el ca model pt. confectionarea unei flanse protectoare a carcasei rulmentilor de sarcina, care imi dau batai de cap de ceva vreme. Evident, berea este asigurata. Daca reusesc, voi impartasi solutia si colegilor forumisti, posesori de Leganza si nu numai. Ms."

Edited by iuli34

Share this post


Link to post

Salut,

In spiritul colegului iuli34, poate are cineva pe acasa aruncat un arbore intermediar directie pentru Nubira 2 - cod GM 96337591.

DEFECT bineinteles.

Incerc sa gasesc o metoda de reconditionare iar daca reusesc fac clar un tutorial.

Dau si o bere, nu-i problema!

Share this post


Link to post

donez logo-urile daewoo (le-am dat jos de pe matiz). arata impecabil

Share this post


Link to post

Donez geam oglinda dreapta pentru Cielo Standard.

Share this post


Link to post

Caut doua faruri (pereche) de Tico, fara geamuri, ma intereseaza oglinzile, ale mele s-au matuit.

Daca mai sunt valabile ofertele de spoiler spart, astept confirmare pt. Bucuresti.

Multumesc.

Share this post


Link to post

M-ar interesa semnalizarile de cielo, cele de pe aripi, daca mai sunt disponibile

Share this post


Link to post

Revin,

Are cineva pe acasa aruncat un arbore intermediar directie pentru Nubira 2 - cod GM 96337591??
DEFECT bineinteles.
Incerc sa gasesc o metoda de reconditionare iar daca reusesc fac clar un tutorial.
Dau si o bere, nu-i problema!

Edited by soricaadrian

Share this post


Link to post

Am si eu nevoie de un racord de frana spate de cielo/espero (uzat, nu conteaza) sa dau ca model, daca are cineva din Bucuresti asa ceva.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

... Donez 2 seturi de placute frana de matiz, uzura 50-60%... Am un pitic mare de tot sa am placute noi pe masina, asa ca cine are nevoie este servit!

... Donez set 4 bucati anvelope matiz , continental cele care vin din echiparea de uzina, merg foarte bine de vara, nu au galme si nici un petic sau pana! Au uzura perfect uniforma, cui ii trebuie se dau toate 4 ca nu mai am loc in garaj.

... Donez placa de presiune si disc de ambreiaj matiz, (sunt cele originale de fabrica) sunt in stare ok de functionare, s-au demontat de pe masina datorita rulmentului de presiune care facea prea mult zgomot.

Share this post


Link to post

Salut m-ar interesa pe mine anvelopele si piesele de ambreiaj

Poti trimite in Bucuresti ? Se poate o poza cu anvelopele ?

Multumesc

Share this post


Link to post

placa de presiune si discul de ambreiaj au ajuns la un matiz din constanta, sa le poarte cu placere... regret si imi cer scuze fata de cei care m-au contactat din teritoriu insa nu am avut timp sa trimit piesele in nici un mod... urmeaza sa plec din tara cateva luni bune si toate demersurile plecarii imi ocupa tot timpul... va salut de pe mari si tari... ne vedem la vara!!!

Share this post


Link to post

Semnalizarile de asemenea au fost trimise , asadar nu mai sunt disponibile. Am sa fac o revizie la ce mai am piese poate mai gasesc ceva de donat.

Share this post


Link to post

Donez pereche scaune fata tico. Scaunul de la sofer are sezutul rupt in spate (problama tipica se poate repara relativ usor) iar scaunul din dreapta nu mai merge reglajul spatarului. Daca are cineva nevoie de ele daca nu ajung in 2-3zile la remat.

regards

Share this post


Link to post

Salut,

Ai trimite unul dintre ele, oricare, pana la Alexandria? Eventual cu costul transportului ramburs sau o suma si pentru efort.

Multumesc!

Share this post


Link to post

Donez bord matiz decolorat, am vazut persoane pasionate car isi vopsesc bordul, deaceea il donez pentru teste.

Bordul vine cu tubulatura ventilatie si este in stare buna fara fisuri sau sparturi.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...