Jump to content
Sign in to follow this  
boghymark

Donatie Piese

Recommended Posts

Am vazut pe alte forumuri si mi se pare o idee foarte buna. Daca aveti pe acasa piese diverse de masini de care pur si simplu vreti sa scapati si e pacat sa le aruncati...postati-le aici si putem ajuta asa un coleg forumist in dificultate...

 

 

Am sa incep prin a dona doua anvelope Michelin 195/50/15 cu destula "carne" pe ele.Se doneaza doar la domiciliu. Medgidia/C-TA.

Edited by boghymark

Share this post


Link to post

Hai sa ma pun si eu pe lista:

 

- o chiulasa de Leganza, la un cilindru exista un sant destul de adinc. Nu stiu daca se poate rectifica sau nu, nu am masurat. Din cite stiu, se poate umple cu sudura si apoi rectifica.

Share this post


Link to post

Ma bag si eu: o pompa de benzina Espero 1.5, am inlocuit-o cu una noua, nu stiu sigur daca e defecta! O sa ma mai uit si daca mai am si altele o sa postez :P

Share this post


Link to post

Donez pentru Cielo:

 

set etrieri pentru janta de 13';

jamba stanga cu amortizor si arc;

2 proiectoare (unul are sticla crapata);

Share this post


Link to post

Geam portiera dreapta spate pentru Matiz. Predare personala in Iasi.

Share this post


Link to post

Donez si eu pt Cielo, 2 bucati oglinzi exterioare, modelul patrat. Arata destul de bine.

Share this post


Link to post

Donez un rezervor de benzina Cielo/Espero, are un por dar merge reparat,plus un disc de frana Brembo usor ovalizat,folosit f. putin,merge rectificat ( pentru cei interesati).

Share this post


Link to post

Am nevoie de mufa care intra in butonul ce aprinde lampa de ceata in spate si o "ciuperca" ce acopera becul din far. Ambele pentru Matiz. Poate le are cineva... Astept un PM.

Share this post


Link to post

Am si eu o lampa dreapta spate pentru Matiz- e oleaca sparta sticla- dar poate are nevoie cineva de mufe+carcasa, pentru cine stie ce tunning etc. Se poate ridica de la mine din localitate, din Piatra/Targ cand sunt pe acolo, eventual expediez prin posta (fara taxe).

Share this post


Link to post

Lampa e la Ionut, noul posesor. Am facut si eu o fapta buna :D .

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

stergatoare marca champion 38 cm noi noute. am dat 27 lei am si bon... cui ii sunt folositoare i le dau cu mult drag

Share this post


Link to post

Le trimiti la C-ta? Platesc eu transportul,daca nu-i deranjul prea mare... :lavolan:

Share this post


Link to post

stergatoarele au fost date unui alt user. sa le stapaneasca sanatos alaturi de bateria veche de pe masina.

Share this post


Link to post

Donez si eu un capac claxon pentru Matiz, este rupt inauntru din suruburi si zdrangane in mers, merge facut dar nu m-am obosit eu si mai am cablul+clapeta de deschidere a rezervorului tot pentru Matiz.

Share this post


Link to post

Donez urmatoarele piese de Tico:

post-3968-1235900969_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Donez si eu un set parvanturi SPATE pt matiz, modelul de se lipeste si scrie pe ele matiz. As prefera in Constanta sa le dau, nu s-ar merita sa fie trimise...

Share this post


Link to post

Donez 2 cuciucuri Continental 165x70 14

post-3968-1236426955_thumb.jpg

post-3968-1236426970_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Donez doua buzunare de usi noi, sigilate, pentru Tico ..(cred) :)

Edited by Mike1

Share this post


Link to post
Donez doua buzunare de usi noi, sigilate, pentru Tico ..(cred) :)

 

Le vreau eu.Platesc transportul si berea!

Share this post


Link to post

Vorbim in cursul zilei de luni, berea trebuie sa i-o dai lui @bishnitarul, de la el le am si eu donate :)

Share this post


Link to post

donez si eu un iak (senzor de relanty )de espero 1,8.l am inlocuit ptr k asa mi au zis mecanicii dar el functioneaza bine sigur

Edited by Mircea
Nu mai folosi limbaj IRC!

Share this post


Link to post
Donez pentru Cielo:

 

2 proiectoare (unul are sticla crapata);

 

 

Le mai donezi ? Sau deja le-ai aruncat :)

Share this post


Link to post

salutare care are niste discuri frana ventilate si niste etrieri rulmenti fata cilndri frana sp volan parbriz proiector ceata 2 buc (rotile sunt pe 14 ) rulmenti sp chedere usi porbagaj culise geam usita cutie siguranta

Edited by Mircea
In loc sa pierzi timpul bolduind, mai bine faci ceva util, cum ar fi sa scrii toate literele, sa pui semne de punctuatie, majuscule etc...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...