Jump to content
Sign in to follow this  
robertinoo

Cu Ce Masina V-ati Intoarce In Tara?

Recommended Posts

Din pacate din miile de masini non euro sau euro 2 aduse 80-90 % sunt harburi. Acestea au fost aduse harburi si vor ramane asa. Au fost cumparate de toti cocalarii care habar n-au ce e aia o masina, nu sunt ei in stare sa intretina o masina. Pacat pentru celelalte care vin in stare super sau sunt aduse intr-o stare super. Nu vad ce e rau sa aduci un E36 325 vanos si sa il faci tipla. Sa nu mai zic de skyline, supra etc..

Romanul cand merge in Germania si vede un BMW de 15 ani la 4000 euro in stare buna si unul la 1000 plin de rugina... oare ce alege? Las-o mah ca merge asa...

Ne cam meritam soarta cu taxa asta.

Edited by BAD_MF

Share this post


Link to post

Eu asta n-am putut să pricep... au motivat că maşinile non-euro, maşinile vechi rău, cazanele, trebuie să plătească puţiiin spre deloc, că ele vor polua o perioadă foarte scurtă de timp, perioadă ce o vor "trăi" în trafic, apoi vor fi "trase pe dreapta". Parcă nu se văd zilnic zeci de rable, unele naţionale, care se târâie în trafic, scot fum etc... şi care pun pariu că se vor găsi şi peste mulţi ani în trafic... La noi majoritatea celor care au adus maşini vechi şi le-au scos la vânzare cârpeşte cu sârmă, pune ulei de motor (ars) în cutie, plăcuţele merg şi aşa, direcţia nu contază, pe cauciucuri nu se dau bani că e o investiţie inutilă şi altele...

Share this post


Link to post
Cred ca imi i-au adio de la Calibra 2.0 16v 150cp :( , pacat era buna de fugarit :D

Am vazut citeva de vinzare prin Bucuresti, intre 2500 si 3500 EUR, inamtriculate in Ro. Ma rog, nu stiu cit de bine ar tine la fugareala :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...