Jump to content
Sign in to follow this  
Dragos82

Poze Cielo Tuning

Recommended Posts

De la ardeleni asteptam ceva mai mult, doar sunt mai aproape de Occident nu de Orient...

 

Daca reusesc sa gasesc un baiat talentat care sa poata face asa ceva... tot imi fac unul kit ca o scot cu spoilerul ala doar la expozitie...

Merg in general cu alt gen de spoiler (ca tot o sa-l tunez), si cand e treaba importanta, il pun p-ala. :D

 

Daca gasesti pe cineva priceput, da-mi si mie de veste ca poate ma bag si eu la un spoiler mai moderat asa... :D

Share this post


Link to post
Luciane, pe mine ma mananca moderarea s-o mut la Kitch tuning :-W

 

Sincer, eu nu prea vad ce e kitch in ea. Bandourile mi se par de bun gust si de necesitate, iar barele protectoare fata spate la fel. Farurile sunt protejate cu plexiglas nu sunt nici pleoape nici autocolant sau mai stiu eu ce.Paravanturile sunt special ptr Daewoo. Nu vad nici un abtibild pe ea care sa o strice, nici o toba de tractor care sa iasa in evidenta. Plus de asta ... masina e intretinuta ca ochii din cap ... rar sa o vad murdara mai mult de 2 zile. Singurul lucru care nu-mi place sunt doar capacele in rest ..toata stima ptr felul in care e tinuta aceasta masina.

 

P.S. Poate vedeti voi kitchurile si mi le aratati si mie.

 

 

De la ardeleni asteptam ceva mai mult, doar sunt mai aproape de Occident nu de Orient...

 

Ia vezi ce locuri au ocupat la 4Tuning day -Tuning & Sound passion, si dupa aia da-ti cu parerea.

Edited by Lucian79

Share this post


Link to post

Pai hai sa-ti zic: bullbarul din fata si din spate. Si senilele sunt o necesitate la drumurile din Ro, dar ce facem, montam pe masina? Apoi capacele cu miezul rosu, portbagajul de pietar si nu in ultimul rand paravanturile de la geamurile din spate, care sunt prea scurte... Este doar parerea personala.

Share this post


Link to post

Daca mi-as pune asa ceva pe masina, nu ar mai vorbi cu mine nici un prieten... Ce cauta chestia aia in spate? Face careva schi pe asfalt si se tine de ea ? Capacele sunt foarte tari ! Oribile ! Si fata ma omoara ! nichelul de sub bara fata e chiar dezgustator ! Marginile laterale sunt taiate cu drujba? Portbagajul este descendentul celor sudate pe daciile 1300 , menit sa care vreo 5 elefanti ! E cel mai masiv si inestetic pe care l-am vazut ! Faza e ca se vede o incercare disperata de a iesi in evidenta ! Cu toate ca " modificarile sunt minore" , posesorul a reusit ceva deosebit : sa strice lamentabil aspectul unei masini frumoase !

Pun pariu ca daca scoate toate draciile alea de pe ea, va arata super ! Doar cu niste jante si eventual geamuri fumurii. Rosul ala frumos ( si intretinut, ce-i drept ) ar arata foarte fain in contrast cu niste geamuri negre. Atat.

A " modificat" exact unde nu trebuia sa umble...

 

Scuze, m-am incins prea tare...

Edited by radux

Share this post


Link to post

nu-mi place. are pe ea niste chestii banale si ieftine cred... si mai are si chestia aia pe acoperis.. suport de schiuri combinat cu ceva.. un portbagaj cred.. nici macar jante.. mie nu imi place.. dar poate unora.. :P

Share this post


Link to post

Cielo rosu este de toata jena, inca mai sper ca cel care a pus pozele se tine de glume, mai ales cu afirmatii gen : este superb.

OFF TOPIC: am ochit un cielo de ceva timp si o sa pun poze dar nu aici, la kitch tuning, e de JALE masina nu am vazut una mai urata.

Share this post


Link to post

Gata,gata :D .. am inteles ..e urat ca dracu. Mie totusi imi place sic :P , sau cel putin senzatia de curat tot timpul ma face sa spun asta.

Share this post


Link to post

Cred ca tre` sa te duci la posesor si sa-l rogi sa dea jos toate alea, mai ales capacele, sa vada si el ce masina are dupa aia... chiar faina ! Zi-i sa bage o folie decenta si sa imprumute ( daca nu are) sa ia niste jante. O sa ne placa tuturor , si pun pariu ca si lui !

Share this post


Link to post

Lucian79 sa nu crezi ca s-a luat aiurea lumea de tine, hai sa o luam sistematic :

-masina pe GPL si cu portbagaj pus deasupra, din prima tuningul nu-si are locul

-bull-bar fata spate(mai bine zis imitatie) pe o masina mic(compacta) precum cielo, nu se potrivesc deloc

-capacele, un inlocuitor ieftin si practic al jantelor de aliaj dar cu pata rosie din mijloc le transforma in zorzonele, chiar daca sunt rosii ca masina pur si simplu nu merg!

-pleoapele nu se vad prea clar ca sa ma pronunt dar oricum nu merg cu masca cromata

-ar mai fi si bandourile din colturile spoilerelor care desi le recunosc utilitatea(nimeni nu scapa fara mici atingeri la colturi) nu dau bine. Si daca mai punem si husele de pe tetiere cu iepurasul playboy rosu..

Adunand toate acestea iese o tiganeala, un kitch. Macar omul isi pastreaza curata masina :)

Edited by BAD_MF

Share this post


Link to post

:) )))) Masina e sinistra, nu urata... N-am putut sa ma opresc din ras jumatate de ora...

Share this post


Link to post

Ia sa-mi ziceti daca va incanta ochisorii poza aiasta??? Cam asa am in cap sa fac daca dau da cineva care stie sa lucreze cu fibra, ca vreau sa imi fac modelu' mieu, nu unu' facut deja!

Deh, va place? E tuning virtual la a mea..., dreamsss... offff1

Share this post


Link to post

Mi se pare oribila masina. Mai e facuta si virtual, chiar arata rau.

Share this post


Link to post

auuu...cielo nu merita sa fie chinuit in halu asta ...

Share this post


Link to post

Are un look gen Camaro...dar nu se potriveste. Doar daca masina in cauza era cu 2 usi, dar nici asa nu cred...iar neonul ala sau ce vrea sa reprezinte chestia aia verde :D nu-si are rostul... [-X

Edited by cielofan

Share this post


Link to post

Urat cielo!

Share this post


Link to post

Exact, urat. Nu poti sa lipesti un "nas" de masina sport, ascutita, stilul '80s, pe o masina numa' rotunjimi.

Share this post


Link to post

mai mancav-ar tata, aiti luat-o razna rau !

Ultimele 2 masini care au poze aici sunt SCARBOASE.

Cielo ala rosu, dupa ce ca are capacele alea vopsite de zici ca s-au murdarit de ruj, mai e fierul ala in spate la care n-am avut rabdare sa ma uit sa vad ce reprezinta nu de alta dar m-a bufnit rasul cand am vazut ditamai ventilatorul pe luneta .

Bai baieti, AC, va zice ceva ?? Nu este extraordinar de scump sa stiti, oricum, mai ieftin decat vopseaua aia flames de pe masina. AAAAA, dar stai ca AC consuma in cazul de fata gaz si gazul e scump. Concluzie : tziganie.

 

Cat despre cielo ala mov cu botul ala de seamana cumva cu Trans Am, e la fel de scarbos, nu iti recomand, nu numai ca e scup ca dracii de facut, chiar daca il faci, sigur nu o sa fie bine echilibrat stanga dreapta si la viteze de peste 90km/ora o sa incepi sa te intrebi de ce o ia rainea masina. Asta tehnic vorbind pentru ca vizual e nasoala rau ideea. Eu zic sa te mai gandesti mult si bine inainte sa strici designul Cieloului care de altfel este cat de cat elegant. Sunt cam nervos astazi, sal !

Share this post


Link to post

Cumnatu era sa mor de ras cand am citit: "sigur nu o sa fie bine echilibrat stanga dreapta si la viteze de peste 90km/ora o sa incepi sa te intrebi de ce o ia rainea masina". Te asigur eu ca de la o capota prelungita peste spoileru din fatza nu o sa se intample asha, doar ce draq te-ai uitat prea mult la filme?

Share this post


Link to post

Poate motivul pentru care si-a montat bare, este ca tine mult la masina si nu vrea sa o loveasca careva sau chiar el! :D Sau viseaza la vreun jeep.

Treaba cu ventilatoru' e mai ciudata, dar poate nu a avut atatia bani de unul cu AC.

 

In fond, cam fiecare face ce vrea cu masina lui. Imi place doar ca este foarte ingrijita (Cielo rosu), sau cel putin asa reese din poze!

Share this post


Link to post
Cumnatu era sa mor de ras cand am citit: "sigur nu o sa fie bine echilibrat stanga dreapta si la viteze de peste 90km/ora o sa incepi sa te intrebi de ce o ia rainea masina". Te asigur eu ca de la o capota prelungita peste spoileru din fatza nu o sa se intample asha, doar ce draq te-ai uitat prea mult la filme?

 

 

ma refer la faptul ca masca aia nu prea ai unde sa o faci decat de mana, si de mana matritele nu ies perfecte si daca ai acel mijloc care de fapt nu este mifloc, aerodinamica o sa fie muci, varza, cum vrei. E ca si cum ( si asta o poti proba daca nu ai ce face ) ai merge cu usa deschisa, nu mult deschisa, numai asa 2-3 cm, blocheaz-o deschisa ( ori ceusa ) si mergi cu masina peste 90/ ora sa vezi ce se intampla!

Share this post


Link to post

Uitati aici baieti Cielo adevarat!!! :D

post-1359-1147794454_thumb.jpg

post-1359-1147794508_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cel mai mult imi plac stopurile inteligente si spoturile de (lasat in) ceata.

Nici nasul ala nu e de lepadat desi nu mai are mult. :->

 

edit: aia e medalia de adevarat? (vazusem una in genul ala si la adevarata fiica a vrajitoarei nu mai stiu cum)

Edited by john

Share this post


Link to post

Spoturi de alea am vazut si eu la Practiker, la o oglinda. Vin super belea pe masina.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...