Jump to content
Sign in to follow this  
Dragos82

Poze Cielo Tuning

Recommended Posts

A vazut cineva pe undeva in comert o grila cromata ca cea din poza? Stiu ca au existat si la noi o perioada, dar nu mai vad pe nicaieri.

Share this post


Link to post

:o fftopic: Dom' profesor, dom' profesor ... [-X

Share this post


Link to post

:aloooecineva: Eh, ziceam si eu ca s-ar incadra in poze tiuning, ce e drept cu o foaaarte mica tenta mercantila.

Edited by Englishman

Share this post


Link to post

Era, odata, la RXM...

Share this post


Link to post

Blondule pentru poze si site-uri cu tuning la Cellu,incearca NEXIACLUB.COM.Uite si alte poze de acolo.

Astea le am eu montate pe masina.

 

 

 

Share this post


Link to post

Gata, nu mai tine, ma fac tuningau.

Intr-un fel sau altul vreau sa ma ocup de oglinzile retrovizoare. Nu le mai vreau albe. Cum si ce sa le fac sa nu mai fie asa deranjante? Nu le mai spal, le dau cu spray, le trag folie, sau ce naiba sa le fac? Am cautat sa le schimb dar nu gasesc.

Share this post


Link to post

Retrovizoare stiam ca e cea centrala... banuiesc ca de laterale era vorba. 30 lei un tub de spray, ce culoare vrei... matuite cu smirghel, degresate cu diluant si culoare.

Share this post


Link to post

Hey great shots where did you get this from dude i got stuned

Share this post


Link to post

se pare ca rusii transforma Nexiile in AMG :rolleyes:

post-35447-0-42706000-1335877525_thumb.jpg

post-35447-0-17658700-1335877530_thumb.jpg

post-35447-0-57955900-1335877534_thumb.jpg

post-35447-0-01239600-1335877677_thumb.jpg

post-35447-0-97337700-1335877681_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Cateva poze.

Edited by clau_24bcd

Share this post


Link to post

Google "Exhaust Flame Thrower Kit" ;) Se poate face si cu o bujie, un injector, o bobina, fire, adaptari... dar nu vad rostul. Pt ce ai vrea o tiganie de genul asta?

Share this post


Link to post

Sincer mi-ar place dar dupa o anumita turatie..nu la turatii mici :P

Share this post


Link to post

Se face "la buton"... apesi butonul si ies flacari. Dar repet... pt ce ai vrea asa ceva? Ca sa ce? E un simplu Cielo... nu avion.

Share this post


Link to post

Salut tuturor,

Am citit cateva topicuri de pe acest forum si trebuie sa recunosc ca m-a cuprins nostalgia, prima mea masinii find din 1998 pna in 2004 un cielo, B-06-AUM, auriu, si sa fiu sincer l-as cam lua inapoi daca il gasesc. Daca cumva va spune ceva AUM, sau va trezeste o amintire un cielo auriu cu barile modificate,praguri, eleron, etc de prin anii aia, 1999-2002, nu ezitati sa-mi spuneti.

Share this post


Link to post

Sincer mi-ar place dar dupa o anumita turatie..nu la turatii mici :P

Cativa de pe acest forum ti-am putea povesti despre un coleg caruia i s-a aprins masina pe dedesupt, in parcare la Polivalenta, de la o smecherie d-asta. Sa vezi ce haios alerga baiatu' prin parcare sa o stinga. :) )

Share this post


Link to post

Salut tuturor,

Am citit cateva topicuri de pe acest forum si trebuie sa recunosc ca m-a cuprins nostalgia, prima mea masinii find din 1998 pna in 2004 un cielo, B-06-AUM, auriu, si sa fiu sincer l-as cam lua inapoi daca il gasesc. Daca cumva va spune ceva AUM, sau va trezeste o amintire un cielo auriu cu barile modificate,praguri, eleron, etc de prin anii aia, 1999-2002, nu ezitati sa-mi spuneti.

 

Numarul nu imi spune nimic, dar sunt sigur ca poti face aproape orice dintr-un alt Cielo, cel putin pe partea mecanica/electronica :) Probabil ca masina ta nu mai e ce a fost... poate e mai bine, poate e mai rau (sanse mai mari), sau chiar nu mai e deloc...

p.s: banuiesc ca nu te confund, numele nu e atat de comun ;)

Share this post


Link to post

 

Numarul nu imi spune nimic, dar sunt sigur ca poti face aproape orice dintr-un alt Cielo, cel putin pe partea mecanica/electronica :) Probabil ca masina ta nu mai e ce a fost... poate e mai bine, poate e mai rau (sanse mai mari), sau chiar nu mai e deloc...

p.s: banuiesc ca nu te confund, numele nu e atat de comun ;)

 

Salut,

Nu stiu daca ma confunzi sau nu.

Ideea este ca as vrea sa recuperz acel cielo, al meu, este mai mult decat o masina pentru mine, mi-a parut rau ca am vandut-o inca din primul moment, acum insa as putea sa-l cumpar daca l-as gasi cumva si sa-l aduc la starea initiala sau mai bine indiferent de costuri dar recunosc ca nu m-as apuca de un alt proiect, un alt cielo. ci doar de ala, al meu. Nu stiu daca reusesc sa-mi exprim sentimentul legat de prima masina dar pentru mine a ramas ceva special indiferent daca cu trecerea timpului am ajuns sa conduc modele net superioare, pentru mine "batranica" este una singura.

Share this post


Link to post

Ei vezi Geo, asta e pasiune adevarata. :)

 

Asta este unul din motivele (mai sunt si altele) pentru care nu voi vinde nici eu espero, chiar daca imi voi lua alta masina.

Share this post


Link to post

Salut,

Scuze pt intarzierea cu care raspund dar sunt plecat la raliul harghitei si e programul destul de aglomerat si mai sunt si probleme cu semnalul prin anumite zone.

SKN, da.

Ideea asta cu rca-ul nu mi-a venit, este geniala, dar cu mentiunea ca masina sa fie inmatriculata cu acelas nr ceea ce sincer e greu de crezut din mai multe motive:

1 au trecut fix 10 ani de la vanzare

2 pastrarea numarului ar presupune sa circule prin bucuresti, si cineva, poate si eu, ma gandesc ca ar fi vazut-o prin trafic in 10 ani macar o data.

 

Oricum, merita investigat. Multumesc pt idee.

Share this post


Link to post

tu stii daca la data vanzarii ti-ai pastrat numarul sau nu... cumparatorul era din bucuresti? e posibil sa fii pastrat acelasi numar, daca avea domiciliul in bucuresti. rca-ul facut in alexandria poate sa fie doar o coincidenta, intr-adevar, dar e posibil sa aiba rude acolo sau sa nu o mai fii inmatriculat pe numele lui la politie, ci doar la adm financiara.

daca gasesti pe cineva sa te ajute de la astra, iti poate spune ce marca si model e masina si datele asiguratului.

 

continuarea:

La data de 01-02-2012, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B06AUM este asigurat la:

On 01-02-2012, the vehicle having the registration number B06AUM is covered by an MTPL policy issued by:

SOCIETATEA COMERCIALA DE ASIGURARE-REASIGURARE ASTRA S.A.
Filiala / Branch: SUC. NOVA BUCURESTI

 

La data de 01-02-2011, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B06AUM este asigurat la:

On 01-02-2011, the vehicle having the registration number B06AUM is covered by an MTPL policy issued by:

SOCIETATEA COMERCIALA DE ASIGURARE-REASIGURARE ASTRA S.A.
Filiala / Branch: SUC. ALEXANDRIA

 

La data de 01-02-2009, autovehiculul cu numarul de inmatriculare B06AUM este asigurat la:

On 01-02-2009, the vehicle having the registration number B06AUM is covered by an MTPL policy issued by:

Generali Romania Asigurare reasigurare S.A.
Filiala / Branch: ALEXANDRIA

 

Mai in trecut e asigurata in bucuresti, la diverse societati diferite. Macar e un inceput...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...