Jump to content
Sign in to follow this  
Dragos82

Poze Cielo Tuning

Recommended Posts

Inca unul pe care l-am vazut in Ploiesti...

 

 

vreau si eu jenti d-astea, sa mor, ce imi plac, are cineva idee cum se numesc sau ceva, cum sa le caut si eventual cam cat costa >>>??

Share this post


Link to post

Rial Trigon - cauta pe google distribuitori in romania (ca nu pot da numele firmei). Pret 340 RON/BUC.

Share this post


Link to post
Sal! De asta ce spunde-ti ?

 

Laser frate...oricum gusturile nu se discuta...chestia cu portbagajul e noua...deja ma dor ochii

Share this post


Link to post

Pareri pro si contra. Nu este tuning ci un desing. Nu-mi plac masinile comune.

Share this post


Link to post

Scuza-ma, dar ce ti se pare iesit din comun la masina asta ?

Share this post


Link to post

Pur si simplu, nu arata la fel ca una din fabrica!

Sau ce tb sa aiba ca sa fie iesita din comun? Vreun spoiler de ala de da zapada iarna de pe sosea?

Share this post


Link to post

nt98adu: Pareri pro si contra. Nu este tuning ci un desing. Nu-mi plac masinile comune.

 

Cred ca nu ar fi asa mare efortul sa o aduci la forma initiala.

Gazu si cu tuningu, e ca nuca cu paratele.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Puteai sa-i pui o folie (imitatie de aluminiu sau carbon) si pe capacul de la alimentarea cu GPL... asa aveai sigur o masina iesita din comun ... :)

Share this post


Link to post

Economia ,,bantuie" in Romania! :D

 

Oricum voi in B aveti de unde alege! Aici astia abia aduc un filtru de aer dar' mite folii si alte avioane!

Le este frica ca raman cu ele pe stoc!

In poze nu e cine sti ce, dar in realitate este unicat in oras, ba am fost rugat sa fac si la altele modificari!

Cred ca-mi deschid un atelier de desing auto sau stiling, mai bine zis. :banana:

Share this post


Link to post
vreau si eu jenti d-astea

 

8.500.000 ROL Carrefour Fundeni. Sint similare cu astea, marca CMS.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

"Sint similare cu astea, marca CMS." - mai ales calitativ...

Share this post


Link to post

Ca sa nu fie cu suparare postul meu de mai sus, ma explicitez putin.

Daca ai ideea asta cu stilingul, esti pasionat, ai bani si poti face treaba asta,

mai mult decat te salut!

 

Numai sa te orientezi si tu pe la ce mai fac si altii, sa iasa lucru bun,

ca altfel, falimentul te paste. Uite de exemplu husa de volan

nu se potriveste acolo, fa-i una din piele, sau schimba volanul cu unul mai rasarit.

Eleronul ala mie nu-mi trezeste nimic, e bine ca nu e mare, dar nu exprima forta.

Beculetele alea sunt cam rosii pentru privirea mea, iar alea de soare parca sunt aripioare.

 

Dar ma rog, eu sunt genul care nu-mi place sa sar in ochi cand merg pe strada,

insa mi-as schimba suspensiile, si as umbla un pic la motor si la frane daca as avea timp.

Si la drumurile astea din romania, ma feresc si de jante de aliaj, e mai comfortabil.

Sper ca nu te-am suparat si descurajat, ci din contra ;)

Bafta!

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Ce sa mai umble la motor, are deja GPL...

Mai bine cauta niste poze cu masina lui Radu ca sa-ti faca o idee despre ce inseamna tuning auto (cel putin asa vad eu lucrurile) - o masina care iese in evidenta prin aspectul de masina ingrijita si nu prin eleroane si spoilere "made in Vitan".

Share this post


Link to post
"Sint similare cu astea, marca CMS." - mai ales calitativ...

 

Normal, CMS nu sint Rial. ;) Dar vad ca te pricepi la marci: poti sa-mi explici si mie care e diferenta intr-o janta de calitate si una CMS. Vreau sa-mi cumpar si io si nu prea stiu care e criteriul de selectie.

Edited by hitman

Share this post


Link to post

Calitatea consta in aliajul folosit/finisaj, CMS nu arata chiar rau si au un pret imbatabil dar problema la ele este ca daca dai intr-o groapa mai tare riscul este mai mare sa crape, alta problema este ca trebuie echilibrate des.

 

Data viitoare nu mai stau sa editez ;)

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Pai poti cumperi un set de jante facute de o firma care se lauda cu asa ceva : http://www.rial.de/eng/index.htm sau poti sa alegi orice altceva (CMS, KR).

Pe site-ul http://www.bmf-gmbh.de exista o aplicatie, Provis 3D, care simuleaza montarea a diverse jante pe masinile din baza de date a softului. CMS nu sunt pe lista lor, sa fi omis ei aceasta firma, atit de "apreciata" in Romania ?

Share this post


Link to post

Mie mi-a facut tuning virtual un prieten ca sa-mi arate din inspiratia lui cam cum ar trebui sa arate un Cielo! Mie imi place mult! Voi ce ziceti? Se poate face asa ceva in Romania? La a prima poza stiu ca se poate...

post-1359-1145228673_thumb.jpg

post-1359-1145228692_thumb.jpg

post-1359-1145228807_thumb.jpg

Edited by Bobby

Share this post


Link to post

dpdv aspect: Mi-ar fi placut mai mult daca era ceva mai putin evident. Adica buza aia de jos un pic mai mica si fara colturile alea ridicate.

 

dpdv photoshop: Transmite-i felicitari prietenului tau. Mie unul, mi se pare excelent realizat.

Share this post


Link to post

Merci man, tipul a castigat locul 2 la Virtual Tuning in revista 4Tuning.ro

Si eu cred ca e destul de greu de realizat spoilerul, dar poate voi face ceva asemanator...

Share this post


Link to post

Intr-una din zilele urmatoare am sa va pun niste poze cu un Cielo extraordinar de frumos. Il vad parcat de vreo luna de zile linga bloc, si de fiecare data cand trec pe-acol' nu ma pot abtine sa nu ma uit la el. N-are elemente de tuning gen (jante, plase, stopuri fumurii) insa e superb prin minorele modificari aduse. Nu stiu daca ati mai vazut pina acuma insa e singurul Cielo vazut de mine cu bara de protectie in fata.

Share this post


Link to post
Merci man, tipul a castigat locul 2 la Virtual Tuning in revista 4Tuning.ro

Si eu cred ca e destul de greu de realizat spoilerul, dar poate voi face ceva asemanator...

 

Frumos spoilerul dar imposibil de mers cu el prin oras.

Share this post


Link to post
Frumos spoilerul dar imposibil de mers cu el prin oras.

 

 

Daca reusesc sa gasesc un baiat talentat care sa poata face asa ceva... tot imi fac unul kit ca o scot cu spoilerul ala doar la expozitie...

Merg in general cu alt gen de spoiler (ca tot o sa-l tunez), si cand e treaba importanta, il pun p-ala. :D

Share this post


Link to post
Intr-una din zilele urmatoare am sa va pun niste poze cu un Cielo extraordinar de frumos. Il vad parcat de vreo luna de zile linga bloc, si de fiecare data cand trec pe-acol' nu ma pot abtine sa nu ma uit la el. N-are elemente de tuning gen (jante, plase, stopuri fumurii) insa e superb prin minorele modificari aduse. Nu stiu daca ati mai vazut pina acuma insa e singurul Cielo vazut de mine cu bara de protectie in fata.

 

 

Si dovada

post-1757-1145802075_thumb.jpg

post-1757-1145802099_thumb.jpg

post-1757-1145802166_thumb.jpg

post-1757-1145802532_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Eu nu stiu daca voua va place, dar mie mi se pare tziganeasca masina, e facuta cu tot ce se gaseste prin targ ...

Share this post


Link to post

Luciane, pe mine ma mananca moderarea s-o mut la Kitch tuning :-W

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...