Jump to content
Sign in to follow this  
Dragos82

Poze Cielo Tuning

Recommended Posts

bordul l-am vopsit eu cu un spray la culoarea masinii (dar mia intai trebuie sa dai cu un plastic fuler pt. ca altfel se va cojii vopseaua de la frecare) nu e greu si nici nu costa prea mult!!!

Share this post


Link to post

M-am gandit eu,ca daca tot isi da lumea cu parerea despre ceea ce eu am considerat candva kitch,sa anunt in mod oficial ca ,chiar si in urma modificarilor suferite de respectivul "fas"pt mine tot la kitch se incadreaza.Eu am o alta parere despre tuning si cu tot respectul cuvenit proprietarului de "fas" i-as sugera sa renunte la eleron.

Share this post


Link to post

Arata bine masina ! Imi plac f. tare jantele ... ce marca sunt si pe ce dimensiune ? Cu ce pneuri le-ai incaltat ?

Share this post


Link to post

doua observatii am de facut:

1. spoilerul fata parca nu se integreaza bine in aerodinamica masinii, nu stiu...parca e iesit cam mult in laterale

2. eleronul e cam inalt, cauta o poza cu masina lui RaduERD, poate te inspira, mie imi place tuning-ul mai finut in general (e strict o parere proprie...sa nu mi-o iei in nume de rau) :)

 

in rest masina arata frumos, ceva modificari in afara de aspect, suspensie, frane motor?

Share this post


Link to post
Arata bine masina ! Imi plac f. tare jantele ... ce marca sunt si pe ce dimensiune ? Cu ce pneuri le-ai incaltat ?

Jantele sunt RIAL cu latimea de 7J, iar cauciucuri 205/40 pe ...17...!!!!!!!

Share this post


Link to post
Frate "parerea mea este " ca: in momentul in care vorbesc frumos cuiva astept sa mi se raspunda la fel, m-am apucat cu manuta din dotare de aceasta masina si am vrut sa vad ce iese din mana unui incepator!!!!!!

 

Daca tu te crezi mai bun demonstreaz-o cu masinile pe care le detii (sau poate consideri ca ai vre-un maybach si nu te lasa inimioara sa iti bati joc de el!!!!)

cum ziceai si tu "bafta"

 

Bravo man!!!

Mie imi place ce ti-a iesit din manuta ta. E prea misto pentru un incepator.

A fost masina ta luata de noua-nouta? Presupun ca ai avut un accident ceva, de e deplasata capota si aripa dupa stanga sta cascata. Aceiasi belea o am si eu.

Am avut un accident si desi am capota si aripa noua... nu se mai pupa ca din fabrica. Ori mana de lucru e stramba in Romania, ori asa e la accident. Nu mai poti s-o faci ca din fabrica.

Cel putin, a mea e si fabricata in Romania. A ta este Coreea???

Vroiam sa te intreb unde ti-ai facut stopurile asa misto. Am cautat peste tot dar n-am gasit.

Am observat ca pentru Logan se fac acum tip Lexus, dar noi Cielosii ce facem???

Tine-o tot asa!!! Baga tuning!!! :) >-

 

 

 

P.S.: Ma gandeam sa-mi iau un Maybach si sa-l tunam! Ma ajuti? Cum ar arata oare un Maybach tunat, frate??? Glumesc... dar as vrea sa vad unul!!!

 

 

fara nici o legatura... am gasit Maybach tuning!!!

 

edit: pozele bitmap trebuie transformat in jpeg inainte de a fi atasate pe forum !

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Stopurile alea atat de "misto" sunt pur si simplu vopsite...mie unul nu mi se par grozave. Cat despre masina...sincer nu as da atatia bani pe ea nici sa ma impusti...pentru interesati, o gasiti de vanzare pe site-ul 4tuning la derizoriul pret de...7500 euro :) )

Edited by mikken

Share this post


Link to post

Intr-adevar... are pret de masina noua si n-as da atat pe ea, dar la Ploiesti s-a vandut Dacia 1300 din 1980, tunata si cu bord de BMW... la 2000 Euro.

Poate gaseste pe careva s-o cumpere... cine stie...

Am gasit Maybach tuning!!!

post-1359-1138701081.jpg

post-1359-1138701106.jpg

Share this post


Link to post

"Cat despre masina...sincer nu as da atatia bani pe ea nici sa ma impusti...pentru interesati, o gasiti de vanzare pe site-ul 4tuning la derizoriul pret de...7500 euro "

 

Pretul masinii este 6000 dupa cum scrie pe 4tuning cu tot ce este pe ea (nu 7500) asta cu tot ce are pe ea sau 3500 doar ku exteriorul adik cheala, standard!!!!

 

 

Da Bobby ai drepate am atins cu spilerul fata de buza unei gropi din romania noastra iubita,si am spart farul stanga semnal si sa cascat capota!!!!!! (bara si restul s-au remediat dar capota am fost ku ea in 3 serviceuri inclusiv radacini, si tin sa zic k am kiar si o capota noua dar nimeni nu a facut-o sa fie ca si scoasa pe poarta fabricii!!!!)

 

Trebuie sa ne obisnuim ku ideea ca traim in ROMANIA!!!!!java script:emoticon(' X( ', 'smid_41')

X(

Edited by 2.0 sfi

Share this post


Link to post

sfi...pretul l-a modificat ulterior. cand am vazut eu anuntul era la 7500...fara sa zica ceva de 3500 cheala ;)

Share this post


Link to post

Da Bobby ai drepate am atins cu spilerul fata de buza unei gropi din romania noastra iubita,si am spart farul stanga semnal si sa cascat capota!!!!!! (bara si restul s-au remediat dar capota am fost ku ea in 3 serviceuri inclusiv radacini, si tin sa zic k am kiar si o capota noua dar nimeni nu a facut-o sa fie ca si scoasa pe poarta fabricii!!!!)

 

Trebuie sa ne obisnuim ku ideea ca traim in ROMANIA!!!!!

 

Asa e Man. Si eu am capota noua si aripa noua si tot nu se pupa cum trebuie.

In dreapta am spatiu cat sa intre un deget intre aripa si capota si in stanga e aproape lipita aripa de capota ca sa nu mai zic de semnalizatoare care n-au stiut sa le puna la loc cum trebuie si daca nu le strangeau cand le-am zis aveam sanse sa le pierd pe drum.

Vai de capu' lor de terminati!

Tine la pret ca eu zic c-o s-o dai. In ploiesti ti-am zis... s-a dat dacia din '80 cu 2000 euro.

Bafta!

Edited by Bobby

Share this post


Link to post

fratilor spunet-mi si mie de unde pot sa iau un set de pleoape dragute pt cielo care are un inceput de tunning o sa pun si poze si sa imi ziceti parerea voastra

Share this post


Link to post
fratilor spunet-mi si mie de unde pot sa iau un set de pleoape dragute pt cielo care are un inceput de tunning o sa pun si poze si sa imi ziceti parerea voastra

Poti cumpara de la www.Autodaewoo.ro cu 20ron setul.

Share this post


Link to post
fratilor spunet-mi si mie de unde pot sa iau un set de pleoape dragute pt cielo care are un inceput de tunning o sa pun si poze si sa imi ziceti parerea voastra

 

vezi ca vindea Ionut82 la bursa pleoape de cielo !!! :) >-

Share this post


Link to post

va salut, fratilor intr-ale daewoo-ului ! stie cineva pe unde pot gasi niste stopuri trnsparente pentru masinuta mea ? multumesc

 

 

va salut, fratilor intr-ale daewoo-ului ! stie cineva pe unde pot gasi niste stopuri trnsparente pentru masinuta mea ? multumesc

post-3072-1142361217_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Matale ai Cielo cu capace de bemveu? :o Nu ti se pare ca arata ciudat? :-?

Share this post


Link to post

E Bmw Executive!

Si e jante zmaule ;)

Share this post


Link to post

multumesc de ironii. Capacele de BMW le-am pus ca cele originale le-am pierdut imediat dupa ce am cumparat jantele CMC . Nu erau fixate bine si s-au dus... Astea au fost primele pe care le-am gasit ...

Share this post


Link to post

CMS poate :mrgreen: .

Share this post


Link to post

poate...

 

 

Asta e fostul nr. de leasing. Pentru ironici, ala e steagu Angliei, nu e vreo carpa aruncata prin spate. Totusi, exista cineva care sa stie daca exista stopuri transparente pentru CIELO?

 

Imi inchipui ce comentarii vor iesi ! da, oamenii din poza sunt cei care fac tuning la Cielo. Dar numai la comanda.

Edited by radux

Share this post


Link to post

Cred ca e o firma in Iasi mai aproape de tine, dar nu stiu exact, vorbeste cu baietii de acolo.

Vezi ca prima poza din postul 92 nu a ajuns bine, poate o repostezi.

Si ultima poza?

 

Mie imi plac jantele. Si poza cu iarna e faina.

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

si poza am pus-o gresit, DA?? Am voie sa gresesc , sunt membru nou. Hai, radeti!

 

 

multumesc, Tommy. am sa incerc sa dau de ei.

Share this post


Link to post

Chiar asa, ai facut tuning bunicilor? =))

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...