Jump to content
Sign in to follow this  
totti

Chevrolet Aveo/Kalos - Anvelope

Recommended Posts

O anvelopa 185/55/15 cu tot cu janta unde se poate gasi si care ar fi pretul? Eventual pt. cei care stiu sa ne spuna in cele 2 variante aliaj/otel. De preferat nu de la reprezentanta, am inteles ca acolo scorurile sunt mari.

Share this post


Link to post
O anvelopa 185/55/15 cu tot cu janta unde se poate gasi si care ar fi pretul? Eventual pt. cei care stiu sa ne spuna in cele 2 variante aliaj/otel. De preferat nu de la reprezentanta, am inteles ca acolo scorurile sunt mari.

 

 

O anvelopa de iarna Continental Winter contact 185/55/15 a costat 320 RON/buc in decembrie2007

Am cumparat recent un set de jante aliaj Dezent 1400 Ron(montaj si echilibrat inclus in pret)

post-6875-1207829961_thumb.jpg

Share this post


Link to post
O anvelopa 185/55/15 cu tot cu janta unde se poate gasi si care ar fi pretul? Eventual pt. cei care stiu sa ne spuna in cele 2 variante aliaj/otel. De preferat nu de la reprezentanta, am inteles ca acolo scorurile sunt mari.

 

Informativ... la reprezentanta janta de aliaj 15" = 11 mil , cauciuc = ~5 mil .

Share this post


Link to post

Si mai gasesti pe anvelope LASSA... daca esti din Bucuresti au un magazin pe langa "fostul" stad Lia Manoliu. Eu am luat de iarna de la ei la un pret bun, 4 buc.: 470 lei.

Tot acolo au si jante aliaj cu ~180 ron bucata. (sunt Kormetal dar arata bine)

bafta

post-10438-1209043291_thumb.jpg

Share this post


Link to post
Si mai gasesti pe anvelope LASSA... daca esti din Bucuresti au un magazin pe langa "fostul" stad Lia Manoliu. Eu am luat de iarna de la ei la un pret bun, 4 buc.: 470 lei.

Tot acolo au si jante aliaj cu ~180 ron bucata. (sunt Kormetal dar arata bine)

bafta

 

 

Nu vreau sa te dezamagesc,dar Lassa sunt turcesti la fel si jantele. Eu nu mai folosesc asa ceva de ceva vreme. La inceput si eu am fost incantat de pret,dar crede-ma ca si calitate sunt varza. Le-am incercat(anvelopele) si mi-au lasat un gust extrem de amar. Daca vreti jante de buna calitate si la preturi mici,incercati cu incredere Rial -Germania. Sunt foarte bune si la un pret exceptional. Set 4 jante pe 15" cu anvelope 185/60/15 costa numai 1295 ron cu tva si transport inclus.Mai adaugati si voi montajul ,dar aveti calitate si siguranta. Bafta multa si la cat mai multe drumuri europene.

Share this post


Link to post
De iarna resapate Pneus- 75 ron. Dimensiunea din carte.

 

Zau nu as lua pneuri la 75 de roni nici sa mi le dea cineva degeaba si sa ma si bata :) )

Share this post


Link to post

Ce sfaturi aveti pentru anvelope de iarna , de unde si cat m-ar costa 4 anvelope pentru aveo hatchback 1.2. Ma intereseaza anvelope de calitate la pret rezonabil .

Edited by keNteN

Share this post


Link to post

Am cautat un pic prin forum si am vazut ca anvelopele Vredestein sunt foarte apreciate... am gasit si un site din Bucuresti care este dealer www.apco.ro . Ce parere aveti ... cei din Bucuresti puteti face o vizita la Romexpo si sa ne spuneti preturi.. Iata adresa :

APCO ROMANIA SRL , Bd. Marasti 65-67 ,

Complex Romexpo, Pav.3

Sector 1, Bucuresti

011465- Romania

Telephone: +40-21-3001313/40

Fax: +40 21 3170372/3/4

 

Si inca ceva...ar merge montate anvelope 185/60/R15 ?

Edited by keNteN

Share this post


Link to post

Am folosit Vredestein, si am fost foarte multumit de ele. Am cumparat de la Apco, la fel, foarte multumit. Preturi nu stiu, cel mai simplu suni la ei, iti confirma daca au pe stoc (cateodata nu au, dar peste o saptamana vine "TIR-ul" si au de toate), si la ce pret sunt. Daca va uniti mai multi, primiti si reduceri.

Share this post


Link to post

Spuneti si modelul folosit, orice producator are anvelope in mai toate gamele de pret si calitate.

Share this post


Link to post

De vara : Sportrac 2; de iarna - Maloya - tot sub brandul Vredestein, sunt un fel de AsRock al Asus-ului :)

Share this post


Link to post

Recomand cu caldura Vredestein Snowtrack2, eu am mers cu ele iarna trecuta, :X .

Tot de la APCO luate, suna si vezi pretul la ce te intereseaza.

 

LE: uite asa arata "la lucru" ale mele, 195/55R15:

post-1361-1223291423_thumb.jpg

Edited by perfidus

Share this post


Link to post

Cautand pe net site-uri cu anvelope de vanzare am dat peste www.jante-anvelope.ro dar nu stiu daca sunt seriosi si care ii pretul de transport . Eu am avelope 185/55/R15 si as vrea sa pun CONTINENTAL 185/60 R15 Profil WINTER CONTACT TS800 click . Ce parere aveti ?

Share this post


Link to post

vezi si: www.vreau-anvelope.ro . Mie mi s-au parut cei mai seriosi la pret si conditii de livrare. Spor la cumparaturi!

Am rectificat adresa. (-) asta era problema!

Edited by cris06

Share this post


Link to post

Faptul ca domeniu nu exista nu te-a ingrijorat? :)

 

LE: am dat si eu mail la apco.ro, destul de prompti, foarte amabili, mult peste nenea de la autoaccesorii.ro. Cam maricele preturile in schimb.

Share this post


Link to post

salut ..a pus cineva cauciucuri 185\60\15..este vreo problema cand se vireaza la maxim ,atinge ceva.???ca sunt mai mari in diametru ( 1,5cm pe raza)...

Share this post


Link to post
intrebari: cat sunt de necesare anvelopele de iarna fata de cele all-seasons? trebuie numai cele de fata, sau toate?

Sint al dracului de utile ! Bun, daca vorbim si de niste anvelope de calitate. Daca vorbim de prastii ... posibil sa nu simti mare diferenta fata de un all-season. Desi ...

 

Unde iti trebuie : pentru tractiune, obligatoriu pe axa pe care ai tractiunea; pentru directie: obligatoriu pe fata; pentru frinare: pe ambele axe. In functie de cit iti permiti sa cheltuiesti si ce preferi sa ai, cred ca ti-am dat raspunsurile pe masura. Eu unul pun si pe fata si pe spate si nu am avut niciodata incidente neplacute iarna. E drept ca nici in restul timpului, insa iarna e ceva mai delicata situatia :)

Share this post


Link to post

Eu aveam in talon decat 185/55 R15 si 195/45 R16 :mrgreen:

Share this post


Link to post

Cei care au jante si anvelope pe 15 by GM(adica din fabrica) au in talon numai r 15 si r 16,iar cei care cumpara masina cu jante pe 14 au in talon r 14,r15 si r16 :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...