Jump to content
Sign in to follow this  
onlyone

Manopera Montaj Pe Cielo

Recommended Posts

Trebuie sa schimb la cielo (din 96, made in koreea) kittul de ambreiaj precum si curelele de transmisie / distributie si dopurile de la lichidul de racire bloc motor (nu stiu daca am zis corect, asa mi-a zis mecanicul).

Cam care ar fi un tarif decent pentru aceste operatiuni?

Mentionez ca sunt din Constanta, piesele le comand eu, daca aveti vreo recomandare, va multumesc in avans.

 

PS inca o intrebare: Cand se schimba cureaua de distributie trebuie schimbat neaparat si intinzatorul acesteia?

Edited by onlyone

Share this post


Link to post

Iti recomand eu un mecanic foarte bun si mai mult decat decent ca si preturi. Nu prea ai procedat corect prin deschiderea acestui topic, era unul existent despre service-ul. Hai ca te iert si iti zic totusi.. Te duci pe interioara 2 pana se termina asfaltul dupa mai mergi pe un drum de piatra inca 50-100m, si pe partea dreapta este service-ul. Eu numai acolo imi remediez problemele. Daca vrei sa iti faci o idee despre preturi, la mine cielo 16v pentru schimbat pompa apa, toate curelele, semeringuri la axele cu came, garnitura capac culbutori, antigel schimbat si mai multe nimicuri 185 RON manopera.

Share this post


Link to post

Bun. As avea nevoie si eu de un mecanic bun (recomandat de cineva cunoscut eventual ) si rezonabil la pret. Am mai multe de facut la masina si chiar ma intereseaza ...cum sa dau de omul asta? Merg pe incredere :D

Share this post


Link to post

Mergi pe incredere... daca vrei iti pot da si nr lui pe privat. Este un om serios la vreo 50-60 ani ( repara numai GM ) a fost sef de service la kamsas pana si-a facut omul afacerea lui... chiar azi mi-am schimbat pompa ambreiaj la el ... 50 RON manopera. Acum nu vreau sa il laud... prea mult eu unul am fost foarte multumit te duci odata si te convingi singur :)

Edited by TBird

Share this post


Link to post

Ok. Merg atunci pe incredere! Da-mi te rog prin pm nr lui de tel. Eventual poate discutam si pe YM!

Share this post


Link to post

Nicu mergi cu mine...stiu eu unde e...unde ai fost cu mine dupa pal...20 de metri mai in fata :)

Share this post


Link to post

Salut. As avea nevoie si eu de un mecanic bun..Am o nubira 2 din 2004 motor de 1,6 si de vreo 2 saptamani motorul se comp f ciudat..."tremura", este f zgomotos si pe deasupra merge si greu, cateodata merge in hopuri atunci cand calc acceleratia mai brusc...Daca ma poate ajuta cineva as fii recunoscator... Multumesc anticipat

Share this post


Link to post

Nu este pe strada cu PAL, acolo este Forest care activeaza pe Interioara 3.

Am fost la domnul Ifrim, la auto service gica, asa ii zice, pe Strada Interioara numarul 2 si am fost foarte multumit.

Atat de multumit incat i-am facut o mica pagina ca sa il poata gasi mai usor si alte persoane, sper sa nu fie contra regulamentului sa postez linkul

http://www.autogica.info

 

Merita toata aprecierea domnul cu pricina.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...