Jump to content
Sign in to follow this  
geof

Kalos/Aveo - Preturi Piese

Recommended Posts

Cum, kormoran is gume din categoria mai de sus? Eu credeam ca e cava cel mult mediu, accesibil ca pret- am luat 2 - 155/65/r13-parca, in martie, 1,1 mil buc- parca. Montaj gratuit, garantie 2 ani, am dat in ceva gropi- nu se vad galme, nu fac zgomot excesiv, adera bine, 80->0 km/h in max 20 m !!! Fac treaba buna si iarana (cu toate ca-s de vara, nu mixte sau de iarna), si in noroi, nu patineaza pe asfalt, chiar daca o turezi mai tarisor la stop. Chir sfatuiesc lumea sa ia kormoran, chiar au un pret bun. Bine, astea de 14 sau 15 or fi ceva mai scumpe, nu zic, da' musai HANKOOK trebe?! Iei 2 kormoran, le pui pe fata, iei o janta de tabla pe care pui unul dintre caucioacele mai vechiute si gata- te poti descurca cu max 3,5 mil.

Bafta!

p.s.: scuze pt off-topic !

Share this post


Link to post

Pentru ca mi-am pierdut capacul de la rezervorul lichidului de spalare a parbrizului, m-am vazut nevoit sa comand si sa cumpar altul. Am ramas uimit de pret: 1.2 RON...era sa mi-l dea gratis, ca nu avea sa imi dea rest!

Share this post


Link to post

Ce stergatoare recomandati pentru al nostru Kalos? :)

Si, uhm, stie cineva ce lungime are fiecare?

 

TIA!

Share this post


Link to post

As zice sa masori lungimea fiecarei lamele, apoi sa ti le iei de la un magazin. Recomand ca lamelele sa fie Bosch (in caz ca nu gasesti Daewoo, care dupa parerea mea sunt excelente). Nu ai in oras reprezentanta Daewoo?

Share this post


Link to post

Un xls cu preturi ale unor piese la Kalos. Mie mi se par foarte ieftine, cu mentiunea ca am gasit si mai ieftine (far cu semn. inclus pe la 350 ron cu tva inclus! Sunt chiar mai ieftine decat la Logan!

piesekalos.xls

Share this post


Link to post

Surprinzator de ieftine, as putea zice. Daca nu-s indiscret, care-i sursa fisierului ?

Share this post


Link to post

Intrucat nu am procent din vanzari, n-am sa-i fac reclama aici. Daca insa, doamne fereste, aveti nevoie disperata de piese si nu aveti casco, contactati-ma pe PM. Doar persoane fizice, cu dovada foto ca ati avut un accident. Cu stima,

 

L.E.

Sa nu fiu rau. O pe GOOGLE poate fi de ajutor. Sunt mai multe firme care aduc piese Daewoo (majoritatea in Craiova). Succes!

Edited by yonyon1

Share this post


Link to post
Intrucat nu am procent din vanzari, n-am sa-i fac reclama aici.

 

Nici pentru a ajuta pe altii? Avand in vedere preturile, nu cred ca e vorba de reclama, ci de a ajuta pe cei ce au nevoie.

Share this post


Link to post

OK. Daca insistati...

Preturile din fisier apartin firmei ROKOR TRADING S.R.L., tel. 0251-435.455, 0251-438.918, iar preturi chiar mai bune am gasit la UNIPART S.R.L., tel 0251-580090, 0251-580426.

Share this post


Link to post

De la Rokor ( din Bacau ) am luat eu garnitura de chiulasa ( thanks Wolfman :osanale: ) si am dat 89ron. Pe autodaewoo garnitura era 17-19ron. Nu stiu daca era diferita, originala nu era dar era koreeana. Preturi nu tocmai mici, cel putin pt Daewoo.

Edited by Esperatul

Share this post


Link to post

Mie mi se par super preturi. Tare e pretul pentru bucsiile buclucase :) )

Share this post


Link to post

Salutare tuturor,

 

Am citit in fuga pe aici si e posibil sa imi fi scapat. Am un Aveo in 5 usi. Acum vreo doua zile 'un binevoitor' mi-a rupt intrgul brat de la stergatorul din dreptul soferului. A ramas doar surubul. Dealer-ul imi spune ca dureaza 3 saptamani sa mi-l aduca, deja l-a comandat, doar ca tinand cont de vremea asta capricioasa, daca ma apuca o ploaie raman blocata prin trafic! Costa 80 RON, nu asta conteaza dar mie imi trebuie cat mai curand!

Stie cineva de unde pot achizitiona un stergator, exclus targuri de masini, nu frecventez... :) ?

 

Multumesc anticipat,

cld

Share this post


Link to post

Incearca un brat stergator de la un Daewoo (Cielo, Nubira). Se gasesc mai usor si sunt mult mai ieftine.

Share this post


Link to post

Niste deflectoare de aer fata pentru Kalos 5dr cu benzi autoadezive (nu fixare in culisa) cat ar costa si de unde? Eventual sa-mi ia cineva si sa le trimita (plata ramburs sau intr-un cont). Ma poate ajuta cineva?

Si inca o intrebare: scade zgomotul cand geamul e deschis 2-3 degete (pt a iesi fumul de tigara) la o viteza de 80-100/h?

Share this post


Link to post
OK. Daca insistati...

Preturile din fisier apartin firmei ROKOR TRADING S.R.L., tel. 0251-435.455, 0251-438.918, iar preturi chiar mai bune am gasit la UNIPART S.R.L., tel 0251-580090, 0251-580426.

 

Marea majoritate a pieselor sint tot Daewoo, doar ca au codul schimbat: in loc de dw este gm. Cel putin asa mi-a spus un prieten care lucreaza in domeniu.

Share this post


Link to post

Dupa un contact cu o Dacie papuc am ramas fara sticla de la oglinda stanga. Am cumparat-o de la reprezentanta 49.98 RON. La banii astia mi-a fost lene sa umblu la politie, asigurari, accepte de plata...

Share this post


Link to post

varianta electrica cu incalzire, sau cea simpla?

pe care ai dat banii aia?

Share this post


Link to post

Oglinda incalzita...varianta electrica

Share this post


Link to post

hmmm...

nu stiu de ce, dar aveam impresia ca e mai scumpa...

 

merci

Share this post


Link to post

Am dat peste un caine (eram in localitate ~50 km/h, polei, noapte) si m-am ales cu bara fata fisurata in doua locuri,

(se vede doar daca te uiti foarte atent), si azi cand m-am uitat in partea dreapta mai este un fel de "scut" de plastic mic care s-a rupt in doua.

Stiti cumva despre ce "scut" e vorba, sa intreb la service cat costa?

Bara nu se merita schimbata, iar pentru acel "scut" merita sa merg la casco sau sa ma duc direct in service sa mi-l schimbe?

Share this post


Link to post

Sfatul meu: da-l in pana lui de "scut". Cand ai ocazia, apleaca-te putin si indeparteaza toate ramasitele (sunt prinse in niste butoni de plastic) si cu asta basta. Scump nu poate fi, dar la urmatoarea/prima bordura atinsa se va sparge iarasi. Despre contributia lui la aspectul estetic, poate cainele ala are vreo parere, iar rolul de protectie (al vopselei de pe traversa) e discutabil in masura in care se sparge atat de usor.

Share this post


Link to post

Sincer, nici nu stiam de acel scut! De asta am preferat forumul decat service-ul, aici primesc imediat lamuriri si sfaturi utile iar la service doar "impresii" intarziate. Am observat ca e prins cu 2 cleme, care se smulg usor, iar legat de bara fata mi se pare prea "casanta".

Share this post


Link to post
Salutare tuturor,

 

Am citit in fuga pe aici si e posibil sa imi fi scapat. Am un Aveo in 5 usi. Acum vreo doua zile 'un binevoitor' mi-a rupt intrgul brat de la stergatorul din dreptul soferului. A ramas doar surubul. Dealer-ul imi spune ca dureaza 3 saptamani sa mi-l aduca, deja l-a comandat, doar ca tinand cont de vremea asta capricioasa, daca ma apuca o ploaie raman blocata prin trafic! Costa 80 RON, nu asta conteaza dar mie imi trebuie cat mai curand!

Stie cineva de unde pot achizitiona un stergator, exclus targuri de masini, nu frecventez... :) ?

 

Multumesc anticipat,

cld

 

Am patit si eu aceaisi faza in Brasov. Mi-au rupt stergatorul din stanga cu totul, a ramas doar surubul. Am sunat la dealer Opel Victoria: 44,3 RON dar se aduce la fel in 3 saptamani. Intre timp ca sa pot merge am mutat stergatorul din dreapta in stanga si n-o sa va vina sa credeti dar merge. O solutie pentru o asteptare indelungata.

Share this post


Link to post
Am patit si eu aceaisi faza in Brasov. Mi-au rupt stergatorul din stanga cu totul, a ramas doar surubul. Am sunat la dealer Opel Victoria: 44,3 RON dar se aduce la fel in 3 saptamani. Intre timp ca sa pot merge am mutat stergatorul din dreapta in stanga si n-o sa va vina sa credeti dar merge. O solutie pentru o asteptare indelungata.

Uite de unde se pot lua piese:http://piese-chevrolet.ro/

Share this post


Link to post
Uite de unde se pot lua piese:http://piese-chevrolet.ro/

 

 

10 THX!!!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...