Jump to content
Sign in to follow this  
john_w

Evacuare Sport Din Inox

Recommended Posts

de tobe Sebring a auzit cineva ?

 

Sunt bune dar eu zic ca nu merita sa dai atatia bani pe o toba de la ei cand iti poti cumpara Borla care sunt foarte bune. :>

Share this post


Link to post

Raspundeti-mi la o intrebare : Poa' sa ma coste mai mult de 12.000.000 ROL toate tobele Borla pt. masina mea ????? Ca sa stiu daca le iau in calcul sau nu.

Share this post


Link to post

Ce intelegi prin toate tobele? Adica catalizator+intermediara+finala ? Daca este asa te costa in jur de 10mil sa le pui pe toate sport. Evident pretul o sa difere in functie de locul de unde cumperi.

Share this post


Link to post

Pai si unde-mi recomanzi sa le p[un raportandu-ne la calitate - pret . optez Borla pana la urma . Si sper sa se auda bestial!

Am vazut azi un Megane 2 cu Borla am zis ca-i vreunul cu un harley langa mine :D Pacat de masina ...sau de tobe pt. ca nu erau pe masina potrivita :) )

Share this post


Link to post
Si sper sa se auda bestial!

 

Eu am incercat pana acuma 2 tobe finale Borla si sunt super multumit de sound. :thumbl:

 

Pai si unde-mi recomanzi sa le p[un raportandu-ne la calitate - pret . optez Borla pana la urma .

 

Stiu eu un service micut unde baietii mi-au tot lucrat mie la masina la evacuare si sunt super finuti si au preturi mici. La acel service se ajunge in felul urmator: la Unirii faci dreapta pe langa McDonald's mergi tot inainte pana ajungi pe Calea Calarasi. La un moment dat va trebui sa faci stanga la o interesectie unde pe stanga se va vedea un magazin cu termopane. Acolo se afla si restaurantul "La mama". Tu o iei pe langa restaurant si mergand inca putin o sa vezi pe dreapta un anunt din ala cu service tobe etc.

 

De cumparat poti cumpara de la un service care se afla mai sus, pe stanga fata de cel de care ti-am zis dar preturile sunt cam mari la aia. Se gasesc tobe Borla bune si in vitan la preturi mai acceptabile.

Share this post


Link to post

Tobele Sebring sunt prin cele mai bune din Europa alaturi de Remus, Borla sunt bune, dar cele facute in America, cele facute la Pitesti difera de cele din State, sunt mai brute, mai zgomotoase, mai dure fata de cele sus mentionate.

Share this post


Link to post
Tobele Sebring sunt prin cele mai bune din Europa alaturi de Remus, Borla sunt bune, dar cele facute in America, cele facute la Pitesti difera de cele din State, sunt mai brute, mai zgomotoase, mai dure fata de cele sus mentionate.

 

De acord cu tine dar si diferenta de pret este mare. Ma insel cumva?

Share this post


Link to post
Eu am incercat pana acuma 2 tobe finale Borla si sunt super multumit de sound. :thumbl:

Stiu eu un service micut unde baietii mi-au tot lucrat mie la masina la evacuare si sunt super finuti si au preturi mici. La acel service se ajunge in felul urmator: la Unirii faci dreapta pe langa McDonald's mergi tot inainte pana ajungi pe Calea Calarasi. La un moment dat va trebui sa faci stanga la o interesectie unde pe stanga se va vedea un magazin cu termopane. Acolo se afla si restaurantul "La mama". Tu o iei pe langa restaurant si mergand inca putin o sa vezi pe dreapta un anunt din ala cu service tobe etc.

 

De cumparat poti cumpara de la un service care se afla mai sus, pe stanga fata de cel de care ti-am zis dar preturile sunt cam mari la aia. Se gasesc tobe Borla bune si in vitan la preturi mai acceptabile.

 

Pai si baietii cu serviceul recomandat n-au si tobele cu totul ? Ca eu ma gandeam sa ma duyc la un magazin care comercializeaza toate tobele , imi face schema , imi face calculul , ma trimite la service si sanatate .

Acuma' iti dai seama ca nu-s nebun sa le iau din Vitan , avand in vedere ca nu ma pricep si ca-s numai tepari acolo .

Share this post


Link to post

oameni buni... inoxul nu e ca tabla.. trebuie sudat in argon... si nu face oricine operatiunea asta.

@ espero 16V Vorbeste cu cei de la PilotAuto. Sunt Unici reprezentanti ai BORLA in Romania, autorizati RAR. Ai tot ce-ti trebuie ca sa ii gasesti: AICI

Share this post


Link to post

Intradevar asta vroiam sa intreb si eu: sunt zeci de service-uri care schimba tobe adica demonteaza si monteaza altele identice...prinderile se fac cu flanse cu suruburi si eventual sudeaza daca e teava obisnuita. Nu cred ca aia mai ieftini au instalatia de sudat in argon. Daca nu sunt specializati pe inox nici nu cred ca ar renta pentru ei sa isi cumpere o astfel de instalatie. Una la mana a doua nu stiu daca au masina de indoit, ca si aici e tehnica iar masina de indoit are bac-uri doar pentru anumite diametre de teava ...

Share this post


Link to post
De acord cu tine dar si diferenta de pret este mare. Ma insel cumva?

 

Diferenta este pe masura cu calitatea fabricatiei si toate cele care deriva din asta.

Share this post


Link to post
Diferenta este pe masura cu calitatea fabricatiei si toate cele care deriva din asta.

 

Teoretic. :-? Eu nu am avut nici o problema cu tobele Borla si nici nu am auzit. :thumbl:

Share this post


Link to post

Credeti ca e bine sa-mi pun inca o finala sport si pe dreapta ?

Share this post


Link to post

Pierzi garantia daca faci schimbarile de care tot ati vorbit ?

Share this post


Link to post

Din moment ce ii schimbi parametrii normali (cei setati din fabrica) e normal sa-ti pierzi garantia.

Share this post


Link to post

Stie cineva daca se poate pune esapament inox si la o masina diesel ?

Share this post


Link to post

se poate

o sa montez la renault megane scenicu lu maicamea...

finala mai are putin si se duca pe apa sambetii (a dat intr-o mare movila de pamant)

Share this post


Link to post

Borla produce tobe speciale pt. diesel-uri performante nu stiu insa daca aduc astia si la noi!

Share this post


Link to post

cand mi-am pus eu mai era un tip cu o solenza diesel... nu stiu acum daca era speciala sau nu...

Share this post


Link to post

Astazi mi-am schimbat si eu toata evacuarea dupa racordul flexibil cu evacuare directa borla proxs de 50 mm.Toata afacerea a costat 1120 lei.Sunetul este super si puterea a crescut pe masura.

Share this post


Link to post

fa si tu o inregistrare audio cu sunetul si niste poze cu evacuarea de sub masina cand ai timp... Ma tenteaza si pe mine asa ceva...

Tu parca ai scanner, poti sa vezi cam cu cat a crescut puterea?

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

O sa fac si poze cand am timp.Nu poti sa vezi puterea pe scaner dar o simti bine la pedala mai ales ca am renuntat si la catalizator.

Share this post


Link to post

he, he... si la revizie ce faci?

Share this post


Link to post

Trece fara probleme.Un catalizator care depaseste de 80k km face mai mult rau decit bine.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...