Jump to content
Sign in to follow this  
sorineta

Consum Tico

Recommended Posts

Hello everybody! Sunt un membru nou si am o mare problema... poate puteti sa ma ajutati voi...

 

:wallbanger: Tico-ul meu imi consuma foarte mult!!! Imi scade foarte repede acul de la benzina... (ex. am bagat de 300.000 benzina fara plumb de la OMV, acul era la 1/4 la benzina... dupa 40 de km era pe rosu, pe rezerva) E normal asa ceva?

 

PS - NU am mers cu ea tare, nici sportiv, nici turata... am mers foarte calm! :)

 

Please help!!!

 

Va multumesc foarte mult!!!!

Share this post


Link to post

da-i cu ...s-a vorbit despre consum tico o gramada

Share this post


Link to post

1. de cand ai masina?

2. pozitia acului nu inseamna mare lucru, scara nu este liniara, si mie imi scade de la 1/4 la rosu cam in 40km prin buc... si am consumul de 6,5

Share this post


Link to post

inainte sa te plangi ... baga benzina pana la deget ... fa vreo suta de km baga iar pana la deget (de la aceiasi statie) regula de trei simpla si atunci mai vedem :)

Share this post


Link to post

1. ea e din 2000. eu am cumparat-o din iulie 2004, avea 34.800 km, acum are 47.500...

 

>> Ultimul consum... 125,8 km cu 10 litri... 8% << ( in Bucuresti, mers frumos) :wallbanger:

 

Ce ziceti? Consuma bine???? :mda:

Share this post


Link to post

Consumul nu mi se pare exagerat mai ales ca e vb de Bucuresti(drumuri scurte,semafoare,opriri dese ,etc) si tinand cont de conditiile din aceasta iarna.

Share this post


Link to post

Mie mi se pare mult totusi. Mie nu-mi consuma Matizul atata acum iarna cu toate patinarile pe gheata si zapada pe care le face. Estimez un consum in jur de 7-7.5.

Share this post


Link to post
Guest
This topic is now closed to further replies.
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...