Jump to content
Sign in to follow this  
nsl_apd

Se Mai Merita Sa Cumperi Un Espero?

Recommended Posts

Ai dreptate mare Esperatul! Are probleme mari cu rugina la praguri si la partea inferioara a usilor...Eu am la sofer probleme si am vazut dupa ce am cumparat masina! In rest e buna, trebuie doar sa fii atent sa fie totul functional pe ea!

Share this post


Link to post

Tolin , imi cer mii de scuze ...dar tot nu stiu de ce mi s-a sters postu , ma rog nici nu mai conteaza , eu doar am sarit ca ars din cauza celor care vad decat gri in fata ochilor , vai teapa clar . Sa fim seriosi , oricum sincer mie cam indiferent daca dau espero sau nu asa ca nu prea mai conteaza de ce mi s-a sters post-ul . Forumul e unul foarte folositor si voi continua sa-l citesc si sa-l recomand posesorilor de daewoo pe care ii cunosc eu . Tin sa va felicit , numai bine

Share this post


Link to post

@dflorin10 > N-ar trebui sa folosesti sectiunea de Bursa pentru a vinde un bun ? Banuiesc ca despre asta era vorba.

Share this post


Link to post

Ti-a fost sters postul pentru Reclama in afara Bursei! Fa bine si rezuma-te la comentarii generice pe acest topic, nu la vanzari.

Share this post


Link to post

eu mi-am cumparat un espero anul trecut prin septembrie si acum nu l-as inlocui pentru o alta masina la mana a doua, decat pt o masina noua.sunt foarte multumit de masina.eu am luat-o cu instalatia de ac lipsa si in timp am achizitionat-o si acum functioneaza tot la ea...sunt foarte multumit

Share this post


Link to post

ok tolin , eu am facut doar sa argumentez ca cei care au zis ca e teapa se inseala ...si nu e nimik ciudat la scaderea de pret , asa am hotarat cu atat o dau ( oricum masina numai e de vanzare , o tin pentru mine si aia e ) . Nu am facut publicitate , sau poate am facut dar fara voie si mi cer mii de scuze , am explicat doar de ce am scazut pretul , am zis ce inseamna sa ai un espero , costuri de intretinere ( atat cat m-am lovit eu de ele ) si consum ca sa poata omul sa si faca o parere . In rest numai bine tuturor si inca odata scuze daca s-a interpretat drept reclama . Scatiule si eu tot fara aer il am , de unde ai luat instalatia ? costuri ? esti multumit ? adica ai probleme ceva cu ea? . Salutare tuturor .

Share this post


Link to post
Salut! Ma gandesc sa imi cumpar un espero, undeva la 3000 de euro, dar nu stiu daca mai renteaza in conditiile in care s-a umplut piata de masini aduse de afara la aceeasi bani. E mai bine sa imi cumpar ceva mai vechi de afara dar cu un nume, sau nu? Cum e cu piesele de espero,se mai gasesc si cum sunt preturile? Multumesc

 

Eu am Un espero din 96 1.5 16V 90 CP si e ok.

E destul de fiabila..nu prea pica mai nimic la ea...

In 4 ani am schimbat decat consumabile si am parcurs vreo 50.000km ce-i drept multi in afara...

Ca si idee e ok..se merita...

Piese inca se gasesc si chiar originale...

de ce e ok masina din toate punctele de vedere, pune mana pe ea...ca se merita.

Bafta!

Share this post


Link to post

Exista Espero fara AC? Nu prea cred...cel putin stiu ca din fabrica vine cu AC...chiar si cel standard...

Deci...voi care ziceti ca nu are AC, nu stiu ce sa zic...ori fostul proprietar a scos instalatia ca era defecta, ori nu aveti espero :) ) .

Share this post


Link to post

La noi in tara nu s-au importat fara A/C. In schimb aduse din afara e posibil. De exemplu modelul de 1.5 de la noi e GLX si am impresia ca exista in afara si GL fara A/C dar nu bag mana in foc.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...