Jump to content
Sign in to follow this  
silviu75

Piuit Alarma Aveo

Recommended Posts

Am fost la service pt a inlocui un maner usa exfoliat si m-am trezit ca au scos so piuitul de la alarma la inchiderea usilor.

Nu asta este problema ci faptul ca piuitul l-au scos numai din tester fara a interveni fizic la motor si cu ocazia asta

ma intreb daca nu or putea sa faca si alte lucruri din tester, de ex inchiderea usilor automat la o anumita viteza etc

Share this post


Link to post

Perfect posibil - ce ti-au facut :) - modulul de "alarma" are "iesire" la conectorul de diagnoza.

Ceea ce ai vrea tu, de exemplu, probabil ca nu e posibil. Cel putin la Kalos, acelasi modul nu avea conexiune la vreun "ceva" care sa aiba habar de viteza.

Share this post


Link to post

fara sa vad subiectul deschis... am scris si eu:

dar care este motivul, totusi? asta e intrebarea... acel piuit totusi prinde bine celor care uita sa isi inchida usile...

Β 

Seara buna...

am si eu o nelamurire... tocmai ce am fost la revizia de 2 ani cu Aveo/ul meu... toate bune si frumoase> schimbat filtru ulei, filtru benzina, filtru polen, ulei motor,verificare frine = aproape 500 Ron... dar tipul de la garantii imi spune ca, de la fabrica s/a cerut sa se execute o... interventie undeva la partea de inchidere centralizata si care a avut ca efect... eliminarea "beep"-ului de la inchiderea usilor cu telecomanda... Asa ca... am ramas fara acel semnal sonor la inchiderea masinii... (nu ca mi-ar fi placut foarte mult, nu era unul cine stie ce dar imi intrase in reflex si eram sigur ca daca aud "beep' masina e blocata)... Acum totul se petrece... in liniste: tac/tac si atit. Tipul de la service (Victoria Global) a spus ca asta e "ordinul", e o lucrare in garantie si s/a executat! (Reprogramare RKE, conform nu stiu carei circulare... - asa e trecuta operatiunea in caiet)...

Aveti idee ce e cu faza asta?

Multumesc mult

Share this post


Link to post

Ce sa mai zic de a mea...

Mi-am pus cu manuta mea goarna, direct de pe comanda spre semnalizari si, a dracu', acum nu mai bipaie decat la deschidere :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

Β 

×
×
  • Create New...