Jump to content
Sign in to follow this  
serban_pc

Vand Cielo Din Dotare

Recommended Posts

Se vinde masina din dotare :

Daewoo Cielo Negru Metalizat

An fabr/prima inmatriculare - '96/'98

Motor :1.5 8V - 110.000km de la refacere integrala(a ramas decat blocul motor) - reparatia a costat 36mil atunci

 

Dotari de serie : A/C,geamuri electrice

 

Dotari ulterioare : Suspensie H&R 60/40(300euro), jante aliaj Momo Quasar 7J/et35 cu anvelope Goodyear GSD3-F1 Eagle 195/50/15(700euro),Ceas bord LCD de gsi(150euro),Interior piele(aripioare + tetiere) + textil(sezut)-400euro,Bara rigidizare Wiechers sus + jos(150euro),Bara antiruliu de gsi(22mm),Audio custom format din Mp3 Panasonic 8301N(penultimul) + boxe ovale dls 110w rms(550euro),Bixenon 35W 5000K + proiectoare custom cu lupa(100euro),Frana pe discuri spate + discuri fata brembo max sport(cu striatii) + placute ferodo(300euro),alt set de roti tabla pe 14" cu cauciucuri 185/65/14 Nokian WR , trecute in talon (150euro),stopuri nexia(50euro),alarma eaglemaster+inchidere (100euro),instalatie GPL BRC(omologata) - 400euro,volan sport Raid Turbo 36cm(100euro),roata rezerva mica 105/80/14(50euro),pompa benzina Bosch(50euro),etc

 

Altele: Vopsitorie completa + badboy look = 1050euro(prelungire capota,astupare santuri usi si bari, astupare yala portbagaj, astupare antena,culoare negru metalizat honda+antifonare si insonorizare completa),

Motor : opel 2000cmc 16V SFI - 150CP - stare f buna cu consumabile + ambreiaj nou(Ulei Castrol RS 10W60+ filtre mahle+kit ambreiaj sachs) - 800euro

 

Total investitii = 5400euro + multe altele de care nu-mi mai amintesc sau nu le-am tinut socoteala

Masina a costat 3500euro

Masina se vinde si cu motorul original + ceas bord original

 

Pret vanzare : 5000euro FIX

 

Contact : 0724186590 / 0766900342 sau IDmess :serban_pc

Share this post


Link to post

Nu ne zici si noua de ce-l vinzi, dupa atata truda si bani consumati?

Share this post


Link to post

Singurul motiv pt care il vand si cred ca este un motiv mai mult decat plauzibil este FAMILIA.

Nu pot plimba copilul cu o masina asa rigida,galagioasa si destul de puternica, acum ar avea 176CP aproximativ(am sa-i masor si pe un dyno ca sa vad cat sunt de reali).

Am de gand sa-l inlocuiesc cu un VW Passat Kombi 1.9 tdi - 131CP 4motion 2003 highline.

Share this post


Link to post

:worthless:

Share this post


Link to post

Merci , merci @gamerul

La acea lista se mai adauga(incet incet imi mai aduc aminte cate ceva) :

Toba sport inox ungureasca + racord flexibil - 200euro

Folie LLumar 35% pe toate geamurile cu autorizatie RAR - 200euro

Chiptunning de la EDS(phase 3 , up to 176CP and 220Nm) - 150Euro

Share this post


Link to post

Un test drive cand se poate organiza ?

Vb serios !

Share this post


Link to post
Un test drive cand se poate organiza ?

Vb serios !

Cand vrei, esti interesat.

Nu las nici un cent!

Share this post


Link to post

Pare rau, cine trebuia sa vina cu mine sa o vada s-a patat pe altceva !

Bafta la vanzare !

Share this post


Link to post

Ne zici si noua un consum pe gaz/benzina?

Am vazut ca ai schimbat si motorul e de 2000 acum.

Este omologata? Ai schimbat foarte mult la ea...frine, suspensie, motor...

ITP facut? Eu stiam ca pe geamurile din fata folia autorizata e min. 75% transparenta...mi-am pus si eu tot Llumar.

Ma bate gindul sa o schimb pe Mimi (IS-05-MYM) :) sa trec de pe alb pe negru...am citit tot topicul cu aranjatul masinii ... esti mullllllt mai nebun ca mine :) eu am reparat-o ca de fabrica :) ...singura modificare e volan reglabil deoarece nu-mi place sa stau cu volanul in brate :)

Oricum felicitari pt. masina.

Edited by lascarica

Share this post


Link to post

Mers normal : benzina 11 , gaz 12-13%

sportiv : 15%

Am schimbat tot ce tine de suspensii,frane,motor,interior recaro,etc. Inca nu este omologata.

Teoretic masina mai este cielo doar prin caroserie.

Itp mai este inca 2 ani fara 3 luni.

Share this post


Link to post

Poate sa treaca de RAR ?

Share this post


Link to post

Cu siguranta.Cu bani se face orice pe la noi.

Share this post


Link to post

Masina primeste miercuri motorul ei original + servodirectie + A/C, dar ramane si motorul de 2000cmc 16V in asteptare.

Pret fara motor SFi 4200euro + motor 5000euro.

Share this post


Link to post

Masina are motorul original si servodirectie.

Stare impecabila.

Pret 4200E neg.(numai pt cunoscatori)

Share this post


Link to post

Accept si schimburi desi prefer cash.

Motor reconditionat total acum 3500KM, se poate proba acest fapt cu chitante, facturi...

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

O mai vinzi sau nu, i-ai facut motorul pina la urma?

Share this post


Link to post

Da inca mai este la vanzare desi nu sunt f hotarat ca fac bine ceea ce fac.

Motorul a suferit reconditionare integrala(a ramas blocul motor si vibrochenul). Acum este 1.5 16V(pistoane,segmenti,biele,cuzineti palier + biele,set garnituri, baie de ulei, pompa ulei+apa, distributie + role,tacheti hidraulici,etc - TOATE NOI) - cost aprox 2600RON, se pot dovedii prin chitante si facturi toate acestea.

Pret 4000E fix pt cash sau 4500E pt schimburi, cu + sau - diferenta.

Share this post


Link to post

Accept si schimburi cu alte auto . Astept oferte.

Share this post


Link to post

Accept variante auto cu diferenta din partea mea.

Share this post


Link to post

Pret actual 3800E ,de este criza.

 

Pretul este negociabil in limita bunului simt.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Pretul scade la 3600E negociabil.

Masina este intr-o stare foarte foarte buna.

Motorul are 5000K de la refacere integrala, se poate doovedii cu bonurile si factura de la service.(reparatia a costat 2800RON)

Toata articulatia noua, toate 4 cauciucuri noi-noute au 500km Vredestein Sporttrac 2(336ron bucata).

Instalatie de GPL BRC cu rezervor toroidal de 33l si buson alimentare ascuns(nu se vede ca ar avea gpl).

Interior recaro retapitate acum 6 luni cu aripioarele din piele naturala si sezut textil, acelasi textil ca si pe fetele de usi , iar la mansoane schimbator si frana de mana tot piele neagra. Ceasuri de bord electronice de opel gsi.

Instalatia gpl, culoarea neagra(vopsita acum 1 an) si rotile pe 14" sunt omologate la rar.

Masina mai are si : Trixenon(faza scurta,lunga si proiectoare), suspensie H&R sport, roti de aliaj f deosebite si rare Momo quasar2 , Folie solara Llumar omologata rar, sonorizare cu Mp3 penultimul tip Panasonic si boxe DLS, etc,etc,etc.

 

La vanzare voi da bonus cumparatorului urmatoarele: set suspensie normala noua(am avut-o o iarna cam 2 luni pusa) arcuri heavy duty si amortizoare pe ulei, set 4 roti de tabla pe 14" cu cauciucuri de iarna nokian WR, toba stoc dar de inox(nu face galagie).

 

Pt detalii va stau la dispozitie la : 0724186590 / 0766900342 sau id mess: serban_pc

Share this post


Link to post

Masina este rezervata. Cumparatorul a dat avans si se chinuie sa faca rost de bani pt a veni sa o ia sapt viitoare.

Share this post


Link to post

Vanduta !

 

Din pacate noul proprietar nu a avut posibilitate de a lua masina cu rotile de aliaj si deci aceste sunt de vanzare:

Detalii despre roti(Momo Quasar 2 - made in Italy in stare f f buna + cauciucuri noi Vredestein Sportrac 2 195/50/15)puteti afla de la :

0724186590 / 0766900342 Serban sau ID mess: serban_pc

post-1191-125624506764_thumb.jpg

post-1191-125624507322_thumb.jpg

post-1191-1256245078_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...