Jump to content
Sign in to follow this  
tolin

Lasa-ne, Lasa-ne

Recommended Posts

Din putul gandirii selectionerului nationalei de fotbal dupa 0-3 cu Lituania:

 

"... am prins o seara proasta ... trebuia sa prindem si un astfel de moment ... ma asteptam ... eu am atras atentia ... ei n-au inteles ... n-a vrut sa ma creada nimeni ... de ce sa fie un rezultat rusinos ... viata merge inainte ..."

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Am multe de zis pe subiect dar zic doar atat :

Acum la Antena3 Tamas zice : " de ce sa il dea afara pe Dl. Piturca, ce a jucat el in teren ? Am jucat noi "

Pai ba idiotule, el e responsabil pentru cum ati jucat si pentru cum v-a orchestrat SAU voi NU i-ati respectat indicatiile si tot el ca si manager de joc e de vina ca nu a stiut cum sa va faca sa ii respectati indicatiile !

Felicitari Lituaniei, si-au gasit fraierii basinosi ce la minuntul 60 abandonasera tot ( specific fotbalului romanesc ). Ii vezi pe aia in alte meciuri ( nemti, francezi samd ) cum ca se lupta pana in ultima secunda si de multe ori cu cap si de multe ori ne bat pe noi in ultima secunda.

Cand dracu o sa invatam ca meciul tine 90 de minute si nici o secunda mai putin ?

 

 

Si fir-ar natia voastra a dracu, invatati sa va scoateti din cap replica " Asta este, ce sa facem ? ".

Singurii ce au voie sa zica asta sunt batranii singuri lipsiti de puterea fizica de a mai muncii, restul, la munca in gura mamei voastre ! Cum ce sa faci, sa pui mana la munca, sa faci ceva nu sa dai numai din gura !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

S-au luptat si francezii ca turcii la Plevna.

Share this post


Link to post

Nu avem echipa nationala de fotbal. Traim din amintiri. Ar trebui o revolutie totala, o scuturare, nu stiu, incepand cu echipele de liga, cu sistemul, cu Mircea Sandu, cu Corleone, trimisi toti unde a intarcat mutu iapa, pana mea, fotbalul romanesc e o cloaca, nu mai poate produce performanta. Cand imi amintesc meciurile din America 94, parca a fost ireal ce traiam atunci.

Share this post


Link to post

atunci era raducioiu era hagi era popescu si restul jucatorilor de aur acum sunt altii... nu neg si acum ar fi jucatori buni dar totusi e o mare diferenta de la generatia respectiva la generatia actuala...

Share this post


Link to post

Eu cred ca atunci cel mai important era faptul ca era foamea de succes datorita "iesirii" din comunism.

Jucatorii alergau pana lesinau pe teren.

Acum ii doare la basca, SLKul e SLK nu a mers, nu am dat goluri, asta e , ce sa facem si gata.

Oricum mai e o buba, inainte de demiterea oricarui manager de echipa si in general a oricarui om din echipa trebuie sa ai intai o alternativa viabila.

Share this post


Link to post

Pentru a vedea mai bine cine ne sunt antrenorii unor loturi nationale, am primit pe tv si o proba video a comportamentului lor, gratie gafei unui reporter (acesta a vrut sa-i faca un bine antrenorului). Daca faza cu "unsul pe corp cu crema contra arsurilor a unui antrenor de catre o fetita este cazul sa se ocupe Orificiul de Protectie a Copilului, despre jocul de volei pe plaja va pot spune eu ca este interzis pana si jucatorilor de volei (potential foarte mare de accidentare grava la nivelul labei piciorului, a gleznei si a genunchiului).

Eu cred ca la noi se confunda competenta unui antrenor pentru echipe de top cu rezultatele obtinute sub mandatul sau de catre niste sportivi de exceptie.

Share this post


Link to post

De ceva timp incoace, asta este merele adevar.

 

Eu cred ca la noi se confunda competenta unui antrenor pentru echipe de top cu rezultatele obtinute sub mandatul sau de catre niste sportivi de exceptie.

 

Ce ne facem acum? Nici sportivi, nici antrenori...

Pentru mine e simplu: a incetat sa ma intereseze orice sport facut doar pentru bani si consider ca acesta este cazul fotbalului romanesc. Sa fi suporter al vreunei echipe romanesti este ca si cand ai tine cu o curva, ca si cand ai aplauda-o cand a facut o miscare mai sexy si a mai obtinut un bon de masa. Ma mai apuca nostalgia cand vad echipa nationala in actiune, dar imi trece repede, imi amintesc ca la urma urmei nu sunt decat o selectionata a celor mai bune curve, un fel de lotul de la Intercontinental.

Share this post


Link to post
Felicitari Lituaniei, si-au gasit fraierii basinosi ce la minuntul 60 abandonasera tot ( specific fotbalului romanesc ). Ii vezi pe aia in alte meciuri ( nemti, francezi samd ) cum ca se lupta pana in ultima secunda si de multe ori cu cap si de multe ori ne bat pe noi in ultima secunda.

 

Adevarat, dar te rog sa nu-i omitem pe Turci, care au inventat acest mod de obtinere a victoriei in ultimul moment.

 

0-2, min. 62: Sionko a centrat în careu, iar Plasil, care a venit lansat, a reluat din plonjon, de la circa 6 metri, în poarta turcilor.

1-2, min. 75: Hamit Altintop a centrat de pe partea dreaptă, la firul ierbii, iar mingea a ajuns la Arda Turan care a reluat plasat în poarta lui Cech.

2-2, min. 87: Altintop a centrat în suprafaţa de pedeapsă a cehilor, Peter Cech a scăpat mingea din mână, iar Nihat, aflat în apropiere, a reluat în poarta goală.

3-2, min. 89: Nihat a primit o minge în adâncime şi a şutat de la circa 18 metri în vinclul porţii lui Cech.

sursa Realitatea

Share this post


Link to post

Scuze pentru incalcarea dreptului de autor, am preluat un comentariu de pe hotnews, pentru ca ma identific cu inspiratul autor al comentariului:

 

lasa ca merge si-asa (Duminică, 7 septembrie 2008, 4:59)

 

bwahahahaha [anonim] i-a raspuns lui Carpathia

 

o sa vina mircica sandel sa "esplice" cum ca piturca e cel mai bun antrenor si ca saracii jucatori cadeau din picioare de obositi (nu inteleg de ce recruteaza pensionari pt nationala. de fapt nici pensionarii nu cad asa repede din picioare ca-s obisnuiti cu cozile dinainte de '89) si ca de vina e frontul atmosferic rece (sau alta scuza penibila).

 

in sfirsit foLbalul din ro a ajuns la nivelul general al tarii: in kkt. pina la urma incompetenta iese la suprafata ca uleiul in apa.

 

atita timp cit traiti in romania, nu va mai plingeti. asta e nivelul.

Share this post


Link to post
Pentru mine e simplu: a incetat sa ma intereseze orice sport facut doar pentru bani si consider ca acesta este cazul fotbalului romanesc. Sa fi suporter al vreunei echipe romanesti este ca si cand ai tine cu o curva, ca si cand ai aplauda-o cand a facut o miscare mai sexy si a mai obtinut un bon de masa. Ma mai apuca nostalgia cand vad echipa nationala in actiune, dar imi trece repede, imi amintesc ca la urma urmei nu sunt decat o selectionata a celor mai bune curve, un fel de lotul de la Intercontinental.

Nici eu nu mai inteleg ce atata interes pentru fotbalul romanesc. Alearga si ei 90 de minute pe teren, si gata, sunt vedete la Acasa TV, prezentam familiile, ce si-au mai cumparat de la Roma, etc, etc, iar altii precum cei de la echipa de rugby, canotaj, etc, zic bodaproste de cantonamente, altfel nu ar avea bani sa-si plateasca chiria pe undeva.

 

Cel mai mult m-a enervat promotia de acum un an-doi de la Gilette "cumpara un produs Gilette si ajuti la gasirea unui nou talent pentru fotbalul romanesc"; mai sa fie, si de ce ar trebui sa ma grabesc sa gasesc un nou talent pentru fotbalul romanesc? Adica sa stiu ca, cu ajutorul banilor mei va avea cine sa-mi scuipe seminte in cap de la volanul Tuareg-ului peste 5-6 ani, nu?

Bun ca de atunci am gasit beneficiile aparatelor electrice de ras, nu-mi mai trebuie sa dau sute de mii ca sa ma fac franjuri.

Share this post


Link to post

Au pierdut la niste arhinecunoscuti. Vai de mama lor, niste cirnati condusi de barbugiul sef.

Dar nu poti sa separi insuccesul echipei nationale de mafia frf a lu' sandu si mitica.

Share this post


Link to post

Romania poate alinia, in orice moment, nu una ci doua nationale capabile sa bata Lituania (sau cu cine am jucat). Dar din cauza "oamenilor din fotbal" (ca de fotbal nu prea sunt sau au plecat afara), nu au loc decat cei ce trebuie chemati la lot.

Ce nevoie avem de nationala asta? Eu unul nu ma voi uita miercuri la meciul cu Insulele Feroe. De ce? Sa ma enervez cand vad niste impotenti umflati de bani care nu stiu sa inscrie decat la "divele" mondene ale momentului si la dealerii de masini de lux? Mai bine citesc!

 

Piturca? Un mare zero.

Se respecta regula valabila cu fostii atacanti deveniti antrenori ce joaca defensiv si invers. Exemple: Andone joaca/juca ofensiv. Rednic, la fel. Razvan Lucescu a fost portar si echipa lui joaca ofensiv. Dan Petrescu a fost fundas si Urziceniul joaca ofensiv. Exemple mai sunt.

Sa nu uit: Rijjkard a fost fundas/mijlocas si Olanda a atacat cat a fost el antrenor.

 

Pe Piturca nu il clinteste nimic din scaunul lui. Ca asa trebuie sa fie. Nici o petitie, nimic nu il sensibilizeaza.

 

Lectura placuta sau US Open, ca la nationala Romaniei nu ma mai uit!

Share this post


Link to post
Cand imi amintesc meciurile din America 94, parca a fost ireal ce traiam atunci.

 

Eu cred ca atunci cel mai important era faptul ca era foamea de succes datorita "iesirii" din comunism. Jucatorii alergau pana lesinau pe teren.

 

Da ... SUA '94 a fost ceva de vis. Insa nu va lasati inselati de miraje, lucrurile nu au stat chiar asa cum le-a vazut publicul larg. Baietii nu au alergat atunci doar pentru glorie, nici macar nu va imaginati la vremea respectiva ce sume au incasat doar pentru a intra pe teren. Nu ma intelegeti gresit, toata stima si toata admiratia pentru acea echipa a Romaniei, inca pastrez toate meciurile inregistrate pe casete VHS. Diferenta fata de ziua de azi o reprezinta motivatia ... Si cum de multe ori asta trece prin stomac, rezultatele se vad. Cit despre musiu' Piti, din partea mea sa isi faca ciinii de cap cu el, daca avea o farima de bun simt in el demisiona de la Europene !

Share this post


Link to post
Cit despre musiu' Piti, din partea mea sa isi faca ciinii de cap cu el, daca avea o farima de bun simt in el demisiona de la Europene !

Cel mai de bun simt ar fi ( mi se pare mie ) sa recunoasca fata de el si de altii ( la nivel intern ) ca e incapabil si sa ceara ajutorul si sa ramana ( dpdv moral ) in compania viitorului antrenor ( evident speram mai bun ) pana cand se termina in fel si chip tarasenia.

Daca pleaca acum lasa totul balta si deci nu face nici un bine. Daca pleaca dupa ce isi gaseste un inlocuitor e ceva ce denota etica.

Sa gasesti inlocuitorul e greu, sa ti-l gasesti singur e fffffff greu ( v-o zic din experienta )

Share this post


Link to post

Au mai venit si astia micii... Observ ca ne place 0-3 acasa.

 

Cand il mai aud si pe Basel, imi vine sa urlu. Nu vor "sa ne lase"... :)

Share this post


Link to post

Campania de calificare a echipei de supt 21 de ani este trasa la czirocs cu cea a echipei de supt 40 de ani. In plus, am auzit iezact aceleasi declaratii: "suntem condamnati sa batem", "jocul greseala asteapta" (o teorie care trebuie sa apartina celebrului profesor Radulescu, ala cu "ai, n-ai mingea, tragi la poarta !"), etc ...

Share this post


Link to post

La 1-0, 2-1, etc, adica la un rezultat care ar putea fi justificat printr-un ghinion de ultim moment (min 91, sec 59) hai ca ar mai merge asa explicatii (complet idioate si puerile de altfel). Situatia din teren ... ups ! ... parca ar indica altceva

Share this post


Link to post

Victorie, dupa un meci ce ne-a tinut cu sufletul la gura, am infrant.

 

La fel si Lituania, care i-a batut pe austrieci!

 

La fel si Luxemburg, care a invins Elvetia!

Share this post


Link to post

Da, "nu mai exista echipe mici", exista doar fotbalisti care nu joaca.

Share this post


Link to post

Pai, daca si noi am reusit sa ii batem pe feroiezi, am aratat lumii ca se poate.

Share this post


Link to post

Uau, barbugiul de la nationala e si trisor la carti!!!!!

Share this post


Link to post

Pai s-au gasit: Mutu drogatu' & Piturca barbugiu' si pokeristu' =))

Share this post


Link to post

<Deşi naţionala a tremurat în faţa unor amatori care au încheiat partida asediind poarta lui Lobonţ, Victor Piţurcă s-a afişat la final ca un om relaxat şi pe deplin satisfăcut: „Mă aşteptam la un meci greu, dar nu chiar aşa! Ne-am făcut singuri viaţa grea, pentru că nu am marcat mai repede. Băieţii au făcut un meci bun şi foarte spectaculos!“>

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...