Jump to content
Sign in to follow this  
starsteel

Coltul terapeutului

Recommended Posts

Mi se pare buna ideea cu invitatia pt membri vechi. De fapt mi se pare mai mult un gest frumos. Totusi, membri vechi stiu si ei unde sa caute si sa afle despre intalnire si nu-i retine nimeni sa se inscrie.

Eu uitasem... (sa-mi fie rusine, ca totusi, e un eveniment important in viata forumului) Norocul meu ca mi-a amintit Ami. Dar din pacate, nu pot participa. Daca era undeva aproape, probabil ca dadeam o fuga... Mai astept putin sa vad ce decizie se ia referitor la data intalnirii. Si la locatie. Si poate gasesc "o portita" :)

Share this post


Link to post

@all, vad ca raspundeti toti deodata si la intrebarile/raspunsurile celorlalti > nu incercati sa ma lamuriti pentru o impresie, o opinie. Cu cat va repeziti sa ma convingeti, cu atat imi intariti simtirea. Mai bine intrebati-va de ce altii, neimplicati, vad altfel aceleasi fapte.

Share this post


Link to post

Care altii, Toline??? Cine are ceva de spus, o spune aici dupa cate vad.

Share this post


Link to post

Si ? Ce ne pasa noua ... ce ne pasa zece. Il mutati la terapie intensiva, tu stii ca are intentii meschine.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Stiu. Dovada ca tace. Nu-i sta in caracter sa se abtina, o stim cu totii :D

Dar si-a tras advocat! Si nu oricare ;)

Edited by ileana

Share this post


Link to post

Dovada ca este plecat, doamna. Azi n-ai intuitie, ai gresit in toate supozitiile facute, te iertam, e una din zilele acelea.

 

Si am uitat sa-ti raspund la o intrebare: cati ? E suficient unul, ca sa-ti pui o intrebare.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Ahaaa! Deci el era ala care nu posta pe forum, dar vede altfel faptele! M-am lamurit acum si in acelasi timp m-am linistit. Imi pare bine ca stii ca-i plecat, asa si trebuie sa fie informat un adevarat aparator.

Share this post


Link to post

Ileana, cazul discutat aici este unul la care se aplica generalizarea. Particularizarea te-a arunca in cu totul alt plan. Motivul pentru care altii nu si-au spus parerile se afla in primele pagini ale acestui topic. Acolo se explica clar: "noi, adica voi, am hotarat ...". In mod normal, dupa acest postulat n-ar fi existat vreo discutie. Punct si de la capat. Faptul ca pe forum mai exista cel putin doi anormali (particularul) asigura continuitatea (generalul). Confundand generalul cu particularul poti discuta cu noi pana la comanda HO !, dar relatia ta cu generalul este intrerupta demult. Concluzia: poti face oricate Intalniri Anivesare vrei, tot Intalnire Zonala va fi.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

De ce nu ai ripostat cand a aparut primul post si te-ai trezit azi?

Share this post


Link to post

Am aruncat o piatra in lac.. Tommy a mai aruncat un bolovan si uite ce a iesit... :( Tare m-as bucura sa va linistiti... Daca parerea mea conteaza...

Share this post


Link to post

Ai dreptate, eu inchei şuşaneaua aici.

Abia astept februarie, sa o punem de-o distractie asa cum numai cu voi iese! :X

Share this post


Link to post

Ai citit cati au sarit ? De ce ma bag, de ce le stric eu aranjamentul lor. M-am culcat, cum zice orice vorba de bun simt. Dar azi am intervenit cand am vazut cum este tratat altul, cum este mutat cu postarile la Terapie Intensiva, inclusiv postarile bietului Romulus, care nu avea vreo vina, a fost luat la gramada.

Share this post


Link to post

Ma deranjeaza ca am declansat o astfel de discutie intre voi, ca am citit intepaturi intre voi, stiind armonia si frumusetea intalnirilor nationale. Ca sunt aniversare sau nu... S-au aruncat cuvinte grele de la unul la altul. Si ma simt oarecum vinovat...

Share this post


Link to post

Stai linistit, n-ai declansat ceva. Ai facut foarte bine ca ai pus poza, sa vada lumea si altceva. Din pacate, ai fost luat "la pachet", din graba strica treaba, din nervi nestapaniti. De ce erau aceia nervosi azi dimineata, intreaba-i pe ei, eu am dormit in alta parte.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Acum sa ciocnim un pahar si astept sa va hotarati unde si cand faceti intalnirea. Apoi vad eu daca ma pot "atasa" :)

Edited by _romulus_

Share this post


Link to post
Stiu. Dovada ca tace. Nu-i sta in caracter sa se abtina, o stim cu totii :D

Dar si-a tras advocat! Si nu oricare ;)

 

Mai nu stiam ca nu am voie sa cumpar si eu ceva de-ale gurii si o ciocolata cu rom :) )

Dar sa mor de rom (asta din ciocolata) de nu postez chitanta sa se vada data si ora,

banuiesc ca e extrem de importanta pentru topicul asta.

 

Altfel pot sa spun ca n-am caracter.. asa ca nu are in ce imi sta .. si pot s ama abtin mult timp daca vreau.

Altceva ce sa zic.. ca nu am ce. M-a deranjat modul prin care a fost impusa locatia.

Bai nene.. de ce n-ai spus romaneste, e grea e iarna e omatul mare, nu avem masini echipate sa ne bagam,

sau nu vrea pana mea sa ma risc pe zapada, sau orice altceva si vrem o zona blanda.

La asta m-am referit cu interesul, nu te-am acuzat de interese financiare, si o stii prea bine.

 

Ce dracu interese meschine sa am.. nu stiu cum de ai scornit si ai impanzit lumea cu povesti ca eu

bag raca intre nu stiu care si altcareva, pe bune de nu ma uit ca la felul 14.

Share this post


Link to post
Hai sa ne tragem fiecare cate doua palme si sa ne trezim la realitate.

Între voi, sau fiecare lui însuşi? :D - Vă mai "descreţesc" şi io, na!

Share this post


Link to post

Mda vad ca ai gasit intre timp...

Edited by KumKum

Share this post


Link to post

Pentru mine ultimele pagini chiar ca au avut efectul unor palme morale ("democratie", intalnire zonala, interese in alegerea locatiei, iubitori de natura moarta, etc). Noi sa fim sanatosi! :)

Share this post


Link to post

Probabil daca citeam si posturile mutate, as fi priceput ce a fost pe aici, dar nu vreau sa pricep.

Eu vin la intalniri pentru ca imi place compania voastra, atmosfera specifica intalnirilor, spiritul clubului.

Voi veni si daca mergem la 5* in Dubai, si daca mergem cu cortul in Carpatii nostri sau daca dormim in masini pe malul Dunarii. Stiu sa mananc si cu furculita, dar pot sa mananc si cu mana sau chiar sa nu mananc daca majoritatea decide sa tinem post negru. Numai la bautura sa nu ma puneti sa ma abtin ca si-asa nu sunt eu mare beutor. :) )

Share this post


Link to post

Gata bre cu democratia... Eu propun sa facem intalnirea la campie, dar eu nu ma ocup si nici nu vin.

 

Si ca sa revenim, facem o intalnire sau 2 sau 3, unde si cand?

 

Apropos, de ce aceasta discutie lunga si aiurea acum, nu mai avem cu cine certa si de ce? Pana la urma, daca nu iti place locatia nu vii(mie nu mi-a placut vechea locatie de la lepsa si am zis pas) iar daca tii mortis faci inca o intalnire in paralel...

 

Iar despre veteranii forumului, eu zic sa le acordam medalii si sa-I comemoram la intalniri... Hai sa fim seeiosi, stiu ei unde sa gaseasca topicul daca chiar ii intereseaza, dar ma indoiesc... Cu toate astea sunt sigur ca va aparea vreo gaita pe aici care sa intretina conflictul.

Share this post


Link to post
:o fftopic: Da' ce maetre, vroiai sa citeasca cand nu nimereste cratima (-) e mai simplu sa puna apostrof (')? E greu bre, e greu. Sau vorba unui clasic in viata "E grele astea domne!"

In rest, de la Zaraza.

AB, cum vorbeam mai deunazi cu un co-forumist, puteam sa pun pariu leafa pe luna ca nu aveai nimic la supape :)

 

 

:o fftopic: Mirceo ,mirceo ! .De nu te`ai lega de toate r...rile ce bine ar fi .Mai omule acesta este un forum in care trebuie sa ne gandim la masini (si ne gandim).NU la cum si unde se pune o cratima .Cine a vrut sa inteleaga ce am scris a inteles .Acum mi se rupe ca tu te legi mereu de mine imi stergi posturi si dai Warn ."E grele astea " e valabil pentru tine :dizzy:

P.S Sunt curios daca esti la fel de curajos si lasi pe post ce am scris.

 

Multumesc A.B ,pentru lamuriri :osanale:

Share this post


Link to post

Nope, nu cred. Care post? Te uiti cam mult la Otv si te visezi vedeta... Asta-i un forum nu un post TV, si conteaza CALITATEA nu cantitatea. Daca intelegi. Daca nu, tine-o p-a ta. Btw, limbajul irc nu este permis de , asa cum nu este si UP-ul pentru care ai fost sanctionat cu warn si ti-am sters posturi. Dar asta uiti sa spui cand te dai lovit, ca asa-i politica externa ;)

Share this post


Link to post

:o fftopic: Hai Bre! ma lasi .Atat de mari si tari va dati cu ortografia asta a voastra .Omu asta nu-i Forum de lectii gramaticale .Dar se pare ca tu si inca vre-o doi nu intelegeti..Va dati mari si tari si daca as cauta in posturile tale as descoperi multe greseli .Dar asta ar fi sa ma cobor la nivelul tau . :spumelagura:

Share this post


Link to post

Te las. Aici ti-e locul, posteaza :)

BTW, ai cauta multisor si cred ca ar trebui de fapt sa urci, nu sa cobori ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...