Jump to content
Sign in to follow this  
pankrator

Inchidere Centralizata

Recommended Posts

Matizul nu a a avut inchidere centralizata din fabrica, din cate stiu eu.Dar poate ma insel

Ce ai tu a fost montat fie de dealer, fie de alt utilizator.

De obicei modulul prinde pe sub bord(in zona volanului)

Daca se potrivesc mufele ,poti schimba ce ai tu cu o alta alarma sau modul de inchidere care are telecomanda.

Altfel treb refacut cablajul

 

Share this post


Link to post

Am inteles deci sa gasesc modulul si sa il inlocuiesc cu unul cu antena&telecomanda;

Masina este produsa n Coreea are deschidere manuala a torpedoului si clapetei de benzina,geamuri electrice fata banuiam ca au pus si o inchidere,pare sa nu fie asa.

Merci.

Share this post


Link to post

Valeu...cumpara o alarma stift si leaga-i iesirea pentru centralizata sa iti actioneze modulul care il gasesti pe undeva prin masina. Tre doar sa o alimentezi si daca vrei sa ii pui /legi senorii. Si sa verifici jumperii, sa nu te trezesti ca iti incuie masina dupa 30 secunde cu cheile in contact :D

Edited by augustinionut

Share this post


Link to post

Nu stiu inca daca are actuator pe partea soferului,ea se inchide insa manual si comanda celelalte 3 usi.

Ca sa pun doar alarma ar trebui sa verific daca are actuator pe partea soferului sa ii pot trimie comanda sa se inchda si partea soferului.

In caz ca nu are actuator mi-ar trebui alarma/inchidere + un actuator.

 

Edited by buburuzaSE

Share this post


Link to post

Cu siguranta ai actuator pe usa soferului, la fel si pe celalalte usi.

Actuatorul de pe usa soferului le comada si pe celelalte. Are 5 fire, restul cate 2

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...