Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

PRETURI - Piese Espero

Recommended Posts

Nu as pune nici la preturile astea de dumping piese 'de origine', cand se gasesc atatea piese de calitate. De exemplu..placute frana Ferodo 90 ron, garnituri gasesti orice Victor Reinz, rulment roaat Febi 120 ron...sunt mai scumpe, dar zic eu ca nici nu le schimbi asa des.

Share this post


Link to post

Bolt mare usa - 4 ron

bolt mic usa - 2 ron

Cauciuc pedala - 4 ron

 

Buson umplere ulei - 15 Ron

 

 

Inscriptie portbagaj "ESPERO" -nepretuita - "Nu o au nici la fabrica." :(

Edited by marius.nita

Share this post


Link to post

Ce natie?

Share this post


Link to post

Ma gandeam eu. Eu am luat cu 95 ron original, am umblat 80 de km dupa el in alt oras ca aici nu am gasit. Cele no name nu stau la linie cu farul, si se crapa si matuiesc in timp :(

Share this post


Link to post

Mama cat ati dat pe o semnalizare! 68000000.gif

Eu dadusem acum cativa ani 45 lei, din magazin. No-name sau nu, toate se vor ingalbeni dupa o anumita perioada de timp. Nu va faceti iluzii ca sunt originale GM, chiar daca uneori au si holograma pe ambalaj.

Preturile ar trebui sa se micsoreze odata cu trecerea timpului, nu sa creasca, desi, se pare, numai la noi e totul anapoda.

Mai bine luati din dezmembrari, de multe ori gasiti piese sh mai bune decat cele noi :( .

Share this post


Link to post

Cele originale nu ingalbenesc, si nu e vorba de cutia originala GM, ci de ce scrie in interiorul geamului, cum e lipita 'sticla'. Pe cele originale scrie sung san sau ceva de genul, cu de alea a venit din fabrica.

Share this post


Link to post

Salut ! A mai auzit careva pareri despre firma ANAM Koreea @-) (parca asa ii spunea). Produce mai multe piese de schimb, filtre si alte cele. De exemplu, gasisem la un magazin niste fise pentru espero 1.5 dohc. Erau 67ron, dar nu auzisem de firma asta si nu le-am cumparat, chiar daca scria made in Koreea pe ele. In acest caz, m-ati sfatui sa merg tot pe Packard, avand in vedere bugetul de aprox. 80ron? Multumesc ! :osanale:

Share this post


Link to post

Usa Espero fata dreapta dezechipata(numai tabla) 900 ron. Traiasca RCA-ul.

Share this post


Link to post

Salutare!

Stiti unde as putea gasi un set de placute de frana mai ieftin de 85 de lei in Rm. Valcea sau Sibiu?

Share this post


Link to post

Pivoti- 70 Ron/buc

Buton geam electric spate stanga- 40 Ron

Share this post


Link to post

m-ar interesa cat costa un senzor abs dreapta fata+ suport senzor daewoo espero 1.5 Dohc 16v 1996, daca aveti un link ceva mi-ati fi de mare ajutor. Va multumesc!

Share this post


Link to post

Salutare !

stie cineva daca se gasesc praguri de espero

Share this post


Link to post

Salutare !

stie cineva daca se gasesc praguri de espero

 

Nu se gasesc, dar cu foarte putine modificari si cu oleaca de pricepere din partea tinichigiului se pot pune cele de Cielo...

Share this post


Link to post

stie cineva niste dezmembrari pentru espero in iasi? M-ar interesa o aripa fata stanga si eventual prag (aflu zilele astea daca e nevoie si de el). Culoare masina: cenusiu ,adica la culoare e fix ca asta:

 

Daewoo_Espero_vl_silver.jpg

 

la ce preturi m-as putea astepta?

Share this post


Link to post

salut vezi la luca ca sunt 2 espero la dezmembrat

Edited by Salex
citare inutila

Share this post


Link to post

Acest topic este dedicat actualizarii cu preturi la piese noi de Espero.

 

Pentru anunturi de vanzare/cumparare, avem sectiunea Bursa.

Share this post


Link to post

Ma puteti ajuta si pe mine cu un numar de telefon de la magazinul apaca ?!

Multumesc !

Share this post


Link to post

Uite 0744360570, dna Liliana.

Share this post


Link to post

Din 5 magazine vizitate in Ploiesti pe fosta str. 23 August, majoritatea aveau Kit distributie Contitech de la 315 Ron(magazin SC TINGEN COM SRL-0728 758837) cel mai bun pret pe acest kit.

- Kit distributie Rulounds 260 Ron- mag Grondinis

- curea distributie Contitech 37 Ron - mag Crest

- curea distributie Gates 49 Ron - mag Crest

- rola intinzatoare INA 165 Ron - mag Crest

- Pompa apa Ruville 173 Ron - mag Crest

- Pompa apa Road House 78 Ron mag Grondinis

- Pompa apa Febi 140 Ron - mag Grondinis

- Pompa apa Termotec 100 Ron - mag Grondinis

- Garnitura Chiulasa 37 Ron nu mai stiu numele - mag Grondinis

- Garnitura Chiulasa Reinz 85 Ron - mag Crest

- Garnitura Chiulasa Reinz 72 Ron mag Tingen Com

- Garnitura Chiulasa Elring 76 Ron - mag Crest

 

Am rugamintea sa imi dea un sfat cineva mai priceput, ce sa aleg din cele de mai sus ma refer la marci?

Share this post


Link to post

Curea Gates sau Conti, rola INA, pompa apa Hepu si garnitura chiulasa Victor Reinz. Daca totusi nu gasesti Hepu, ia pompa Ruville.

Oricum, preturile sunt cam mari... mai cauta, orice magazin de piese auto , inclusiv online, iti poate aduce piese pe comanda a 2a zi.

Share this post


Link to post

Mi e mi se par ok preturile, poate prea ok :) .

La pompa apa merge si ruville, din alea 3, desi mi se apre scumpa, e cam 100 ron in general.

Cureaua aia conti in schimb mi se pare extrem de ieftina (mai ieftina decat la importator), Gates-ul e cam 100 Ron la magazine in Buc, sa nu fie vre-o chinezarie ambele.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Atat am dat si eu pe curea Conti, in jur de 45 lei. E originala, ai vazut-o pe masina...

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...