Jump to content
Sign in to follow this  
VAXXi

PRETURI - Piese Espero

Recommended Posts

De unde cumpar si eu o masca fata de espero(cea din fier dintre faruri) va multumesc anticipat astep mesaj pe pv.

Share this post


Link to post
La un magazin de care "apartin" ca m-a intrebat cineva aseara (un tip cu un espero albastru care a venit direct la bar rusine mie ca nu ii mai tin minte numele) si m-a rugat sa ma interesez de preturile acestor piese.

Apropo piesele sunt si cu TVA si cu adaos magazin.

Din pacate a uitat sa imi spuna daca are ABS sau nu dar banuiesc ca cele de 256 mm sunt cu ABS banuiesc nush.

 

placutele de frana de unde le+ai luat,yi+mi te rog si mie magayinul

Share this post


Link to post
De unde cumpar si eu o masca fata de espero(cea din fier dintre faruri) va multumesc anticipat astep mesaj pe pv.

 

Eu am luat de la dezmembrari din Voluntari de la magazinul de langa Rompetrol in stare foarte buna doar ca era alta culoare - 150 Ron

Share this post


Link to post

salut,

nu te supara ca te intreb "Romseki - Radacini" e in Bucuresti ?? ca m-a interesa si pe mine tot o lampa de semnalizare, daca imi poti spune si mie pe unde vine magazinu asta?

 

multumesc

Share this post


Link to post

Scuze de intarziere, nu am vazut mesajul. Radacini Romseki e pe Bd Iuliu Maniu, langa Politehnica.

Share this post


Link to post

bujii NGK - 7.5 ron/buc BPR6ES

stergatoare valeo pt espero marime 48 -- 35 ron - superbe...de mult cautam niste stergatoare care chiar sa stearga fara urma

 

caut fise tesla pt espero 1.8 - daca stie cineva unde si cat...

 

multumesc

Share this post


Link to post

Semnale stanga si dreapta = 70 Ron /buc

Buson ulei (de sus de la capac) 7 Ron

Filtru ulei 10 Ron

Filtru cutie A/T 140 Ron

Rotor alternator 60 Ron

Luneta fata 250 Ron

Curea distributie Champion 54 Ron

Intinzator distributie 140 Ron

Curea A/C 9 Ron

Curea pompa de apa 7 Ron

Set rulmenti spate 80 ron

Scut plastic (partea stanga) 20 Ron

Macara geam sofer ( fara motor) 55 Ron

Share this post


Link to post

telescoape spate 2x 85 lei

telescoape fata 2x87.5 lei

arcuri spate 2x1mil (mai scurte cu 2cm)

arcuri fata 2x 1 mil (mai scurte cu 2 cm)

bucse punte spate 2 x 12 lei

cap planetara fata dreapta 1x175 lei

filtru aer 1x17.5 lei

capota fata 1x7 mil

masca intre faruri 1 x 170 lei

far stanga fata electric 1x485 lei

semnal stanga fata 1 x 60 lei

carbuni electromotor 1 x 35 lei

bobina aruncare electromotor 1x 80 lei

absorbant (fagure) bara fata 1x350 lei

 

 

astea au fost schimbate in ultimele 2 sapt

Share this post


Link to post

Stie cineva cam cat ajunge 1 caseta de directie la Espero 1,5 din '96? Mi-a spus mecanicu' ca a inceput sa picure ulei din ea si ca m-ar mai tine cam 1-2 luni... si asta-i trist. Se poate cumva repara sau sa incerc un second hand? Zice ca deodata va ceda si va arunca tot uleiul afara dar ca nu ar fi grav pentru ca ar merge ca o caseta normala fara servo... Nu cunosc exact sistemul asta de functionare dar sunt cam speriat pentru ca eu am ramas fara directie la barca si era sa ma urc pe dig acum 2 veri ... :shock:

In weekend dau si ceva preturi la piesele pe care le-am schimbat.

 

Imi cer scuze acum am vazut ca se discuta problema directiei in alta parte si cred ca ar fi mai indicat sa se mute postul acolo. Multumesc.

Edited by raskala

Share this post


Link to post

Salut,

 

A cumparat cineva pompa pentru servodirectie pentru Espero 1,8 ? Intreb pentru ca dupa o scurta informare cea pentru Espero 1,5 ar fi cam 500 Ron, iar cea pentru 1,8 cam 1000. E cam mare diferenta.

 

Multumesc

Share this post


Link to post

Am gasit un magazin de piese pe strada Crizantemelor, Nr. 1 C, sector 5, in bucuresti: SC General Auto Trade S.R.L.

Au 90% piese coreene pt toate modelele Daewoo.

Telefonul lor e 0238 711 016.

post-7343-1194879601_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Acesta este catalogul complet cu piese si preturi pentru toate tipurile de auto Daewoo care circula pe la noi prin tara. Intre timp preturile au mai crescut un pic dar iti poti face o idee.

PRET_dw_aprilie_2006.xls

Share this post


Link to post

Pt espero, arcuri spate 90ron/buc(koreea) si amortizoare spate BOGE(germany) 112ron/buc, surpriza, cred ca pe masina erau amortizoarele originale si era tot BOGE, dar scria si DAEWOO pe ele. Sper sa fie bune. Sunt preturi de ieri de la AUTO DAEWOO, IASI, cart. PACURARI, iar cu manopera am iesit cu 40 ron la reprezentanta, in juma de ora baietii au terminat. :-))

Diferenta este enorma, parca e alta masina, nu mai e barca :-))), stabila in curbe, la frane.

Share this post


Link to post

poate cineva sa imi spuna cam cat ar costa o pompa de benzina pentru Espero 1,5?

am cautat pe site dar nu am gasit.

Share this post


Link to post

Mersi mult!

I-am vandut unui prieten Espero si din ce observ eu nu prea se pricepe. Are diverse probleme cu el cu toate ca eu i l-am dat in stare OK.

Share this post


Link to post

Proiector espero 64ron, ansamblu stergator 90 ron si tije stergatoare 20 ron/buc

Share this post


Link to post

Pompa de benzina e in jur de 2 milioane Boch (made in germany) iar coreeana pe la 3. Am vazut si GM (made in USA, eu asta aveam pe masina probabil originala) dar nu mai stiu pretul, oricum un pic peste cea de korea. Eu am luat bosch o am de vre-o 30.000 km si e ok, i-am facut si test de presiune dupa 3000 km datorita unor pasarici de-ale mele de pe creier :P in service si a iesit ok.

Edited by Dj_Dark

Share this post


Link to post

Stie cineva unde pot gasi un catalog de piese pentru Espero? Am nevoie de blocul ala electric de la stergatoare si nu gasesc in Bucuresti.

Share this post


Link to post

Modul aprindere - 146 ron,

buton lumina bord(ala care regleaza intensitatea luminii) - 42 ron

maner usa(partea de plastic in care sta incuietoarea) - 27 ron.

 

Preturile sunt de la autodaewoo.

Share this post


Link to post

fise 80 ron

bujii bosch 50 ron

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...