Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Geamuri

Recommended Posts

Din varii motive am cautat geamul dreapta de la Mitsubishi Colt an 1991.

Da se poate aduce dar la comanda si costa 38 milioane .

=))

Dragut, personajul de la Pitt Stop mi-a recomandat sa suna la Gerom ca aia fac replici.

Am sunat, 25euro/mp + TVA si trebuie sa le duc geamul din stanga . Termen maxim 1 saptamana.

 

E bine de stiut pentru oricine are nevoie, poate fii muuuuult mai ieftin decat geamul original al masinii tale !

Share this post


Link to post

Si daca era parbrizul fata, cereau luneta? :D

 

Si pentru parbriz e acelasi pret?

Edited by Tommy

Share this post


Link to post

Pretul difera functie de grosimea geamului din cate am inteles.

Oricum, in jur de suma aia.

Probabil ca daca ai nevoie de parbriz tre' sa le lasi masina.

Share this post


Link to post

Daca geamurile laterale sint plane, OK, nu as avea retineri sa apelez. Pentru geamuri cu curbura ... sigur nu as apela. Nu se alta, insa imi place si tin in mod deosebit ca stergatoarele sa nu lase dire pe parbriz datorita unor discontinuitati :)

 

Mi se pare suspect ca niste produse oarecum "custom-made" sa coste mai putin decit niste produse de serie ...

Share this post


Link to post

Ai sa razi, dar nu este cazul, se lucreaza foarte bine. Nu e un gigi srl, e ditamai fabrica.

Share this post


Link to post

Alice, e ditamai fabrica dar eu personal m-am convins de produsele Made in Romania si in special Made by Gerom! De ce? Sunt la al doilea parbriz la Cielo (in doi ani) si deja are o fisura de zici ca-i trunchi de bonsai! X( Cu alea originale, asiaticii (coreenii) nu le ardeau sa-ti ofere la pachet (dupa ceva timp de utilizare) si arta japoneza. Sper ca m-ai inteles.

Cum scria si Cumnatu mai sus nici sa dai xx milioane pe un ciob original dar nici sa cumperi unul si sa-l schimbi precum ...uleiul!

Share this post


Link to post

am si eu nevoie de un geam lateral spate pentru un chevrolet beretta din 1994, ma puteti ajuta cu un nr de tel ceva de la Gerom, ca asa la comanda de la piese auto import mi-au spus ca ajumge pe la 7-8 mil, si as mai avea o oferta sa le fac pe amandoua ( sttanga+dreapta) din plexiglass transparent, cum ma sfatuiti?

Share this post


Link to post

Salutare si bine v-am gasit !! am un chevrolet aveo si am avut accident dintr-o prostie , mi-au sarit airbaguril-le si centurile de siguranta sunt blocate as avea o intrebare , se gaseste sepatat centuri fiinca cei de la reprezentanta mi-au zis ca nu sunt separat ci cu aierbaguri-le , numai asa se pot inlocui ,eu as vrea sa-mi schimb doar centurile de siguranta nu si aierbaguri-le unde as putea gasi sunt din Arad.Multumesc.20000000.gif

Share this post


Link to post

vad ca nimeni nu ma poate ajuta , unde sa apelez?

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...