Jump to content
Sign in to follow this  
keluboss

Chevy nou? Lamuriti-ma si pe mine

Recommended Posts

azi am fost sa fac itp-ul la clio al nevestii si pana s-a produs am hoinarit prin service. Un tip citea un numar Top Gear in care era o reclama la un model Chevrolet nou. Am vazut peste umar reclama era poza din lateral, seamana usor cu Galloper sau cu primele forester, as vrea sa stiu si eu ce este cu el, vad ca pe siteul oficial al Chevrolet Romania nu apare nimic.

 

ps: daca , cumva exista topic despre acest model rog un moderator sa actioneze ca atare cu scuzele de rigoare n-am vazut numele lui si n-am reusit sa ma descurc cu search-ul

Edited by keluboss

Share this post


Link to post
HHR banuiesc :) E disponibil si in Ro. din toamna, daca nu ma insel.

Share this post


Link to post

slavit sa fii coane tot incercam sa ma autoconving ca n-am vazut bine si era un traverse, dar nu semanau pozele neam. Chevrolet ma uimeste in sens negativ, din fericire pentru ei masinile lor se vand singure, Pe siteul lor in afara ca la Captiva pretul Cip e mai mare decat cel cu tva , vad ca fac reclama la un produs, si in rest tacere despre el absoulut nici un detaliu, daca nu esti fanatic sau fan chevrolet ramai nelamurit... :grumpy:

Trecand peste asta mi se pare un model senzational chiar sunt interesat de el

Edited by keluboss

Share this post


Link to post

Stai linistit, l-au testat in Romania: AICI

1. E facut in Mexic

2. Consuma mult pt. ce ofera

Share this post


Link to post

la 2.4 cutie automata nici nu ma asteptam, dar la motorul de 2,2l , transmisie manuala cu o instalatie desteapta de gpl (care chiar are loc in portbagaj) nu cred ca va fi asa dramatic. Vad ca baietii de la evz spun ca e disponbil doar motorul de 2,4 eu vad ca ar fi si cel de 2.2. Pe mine ma termina designul, I'm a sucker for retro cars in special cele facute intre '30 si '60. Acum ca l-am studiat mai bine mi se pare un PT cruiser mai fortos, cu bord de captiva. Astept sa vad ce inseamna intrarea pe piata romaneasca, versiuni etc, una peste alta abea astept sa fac un test drive.

 

PS> poate unul din admini sa modifice topicul sa se inteleaga ca discutam despre HRR?

Edited by keluboss

Share this post


Link to post

Site-ul chevrolet romania este VARZA CU CARNE!!! Nimic din ceea ce apare acolo nu este real. Datele tehnice furnizate sunt incorecte sau incomplete, preturile nu au nimic comun cu realitatea etc.

Este celebra vanzarea dieselului care nu era prezentat nicaieri si nimeni nu stia nimic de el, iar acum are datele tehnice de la modelul de 1,8 benzina.

Date tehnice corecte despre modelele Chevy gasesti pe site-ul din Germania.

Share this post


Link to post

Daaa, odios .. e si parerea mea. La consum nu ma mira. Spre comparatie rav 4 cu 2.4 benzen si automata nu sarea de 10litri la suta. Si nu o menajam deloc.

Share this post


Link to post

este chestie de gusturi nici eu nu sunt fan toyota la design, spre exemplu aygo si yaris si auris mi se par total aiurea... stiti cum e: de gustibus...

Share this post


Link to post

Sa fiu scuzat- Auris arata total aiurea?! Pe bune?! E o masina foarte reusita. Nu acelasi lucru pot spune despre HHR.

Share this post


Link to post

Nu stiu, mie fabia mi se pare mai naspa ca auris. Si ca aygo, dar e doar parerea mea... Ce e drept, nu sunt fan yaris.

HHR arata mai naspa ca toate de mai sus.

Share this post


Link to post

:) ))) deci atat timp cat toate sunt aero-dinamice inseamna ca e doar o chestiune de gusturi. De la Toyota imi plac rav-ul nou, avensisul (poate m-am obisnuit cu el) si mai presus de toate noua corolla. Astea sunt masini facute bine, la celelalte sunt facute compromisuri multe. Hrr imi place pentru aerul retro si pentru spatiozitate. Un verdict final voi avea dupa drive-test. Sunt unii care gasesc si fiat multipla o masina frumoasa :) )) raman la parerea ca ne luam masini in primul rand dupa buzunar si apoi dupa gusturi, altfel am avea toti masini nerge si ne-am inchina la statuia lui Ford.

Share this post


Link to post

Mai Lucian nu ai invatat pana acum sintagma: gusturile nu se discuta !!!

Mie unu imi plac foarte mult masinile deosebite, HHR este o masina deosebita, la fel si PT Cruiser si alte americane .

Faza cea ma cool este ca primul lucru afisat pe Chrysler.com sau Chevrolet.com este CONSUMUL =)) saracii americani .

Share this post


Link to post

Lucian e mai de la tara, e greu cu sintagmele pe acolo, el este mai apropiat de natura, de struguri si de vulpe.

Share this post


Link to post

Mda, multam de aprecieri. Sintagmele le stiu, iar cu strugurii si vulpea- nu e cazul meu.

Edited by Lucian M

Share this post


Link to post

cand am fosta la pitesti la dealer aveau si un hhr prin curte si cred ca se putea face un drivetest. masina costa cam 24 000 E . mie imi place, e frumoasa si in special deosebita.

Share this post


Link to post

:drinkers: sa nu facem polemica auirea. parafrazand o zicala ruseasca, nu exista masini urate ci doar benzina putina. Din punctul meu de vedere in ultimii ani cam toate modele au avut de suferit, si incet-incet cam toate au un minus la capitolul originalitate. Mie imi plac masinile retro si daca vreodata pe pamantul asta voi avea bani cat Jiji becali, Iri sau alt parvenit nu ma veti vedea in ultimul Maibah, Lanborigini sau bentli, Ferar ci intr-un Delage D 85 sau intr-un VW Karmann Ghia facut de mana mea dupa sufletul meu. HHR mi se pare in acelasi trend, si pot visa cu ochii deschisi la el pentru ca este cel mai accesibil, parand la prima vedere o masina excelenta de familie, cu veleitati utilitare si cu un design care pe mine ma unge pe suflet

 

Ps Legat de fabia: Cred ca putea sa aiba forma de cub sau de topolino, am luat-o in primul rand pentru ca se recomanda a fi fiabila, facuta de niste baieti seriosi si diesel simplu . Din fata mi se pare ca seaman cu un tab iar din spate cu o gospodina trecuta de 45 de ani care vine alene de la piata, dar asa batraneste ma poarta pana la capatul lumii. M-a dus 24.000 de km pana acum fara sa cracneasca pe drumuri pe care am facut varza masini cu pretentii.

 

PPS: multam de info rich am sa vorbesc cu cineva de la Pitesti. In fond e pe aceeasi strada cu mine :) )))

Edited by keluboss

Share this post


Link to post

Este deja disponibil (ma refer la HHR).

Am luat io unu.

Este o masina interesanta!

Din pacate ... timp de o luna (!) am fost privat de folosinta ei, intrucat au tinut-o la omologare individuala in capitala.

Share this post


Link to post

Pai si nu te-ai ales cu un discount pe tema asta? Inca asteptam topicul ala la Masina mea :D

Share this post


Link to post

:-W

Misteriosule.

Și? Nu ne zici şi nouă câte ceva despre maşină?

Mai ales că eşti primul...

Poze, ceva?

Share this post


Link to post

Discount, nu.Dar pe perioada respectiva, firma de la care am cumparat masina mi-a asigurat folosinta testcarului - tot un HHR (jos palaria pentru firma!).Totusi, intarzierea omologarii a determinat intarziere la inmatriculare (fiind luata in regim leasing) si implicit amanarea plecarii spre Norvegia.Initial am vrut sa fac drumul cu kalosul, dar daca s-a ivit "crazy chevy" ... :)

Share this post


Link to post

Mda...numai chevrolet-urile made in daewoo arata bine ca si design...si celelalte chevy original ex. camaro, corvette, malibu arata super...in schimb HHR e hidos ,urat cu spume...cred ca se potrivea mai bine in gama ssang yong...

 

ne mai auzim!

Share this post


Link to post

Depinde de gusturi :) Ar fi fost mai buna o exprimare gen "mie nu imi place HRR. Cred ca e urat"... Nu sa afirmi ca e urat :) Mie sincer...chiar imi place :) E ceva mai altfel... Live pana acum nu am vazut, poate pe viitor :)

Share this post


Link to post

Daaaa, nitro sux big time. can I have it? Please :D . Imi plac masinile mai ?colturoase" (exceptie face loganul).

HHR insa mie nu-mi place neaparat. Il apreciez pentru ca duce mai departe mostenirea tipica americana, insa doar atat. De corvette nu zic nimic, ca mi se-mpleticeste limba. Frumoase masini, bre, toate modelele Corvette.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...