Jump to content
Sign in to follow this  
mmkelemen

Tico Alb B-35-pvh

Recommended Posts

Auzi, da nu vrei sa verifici si tu pe acolo, poate tampiti aia de mecanici nu strang vre-un colier... si curge pe acolo. Ca prea de tot.. a 4-a oara, am mai vazut piese proaste da asta le intrece pe toate =))

Edited by TBird

Share this post


Link to post

misto :D de udne ai luat buzunaru ptr usa drepata ca am nevoie si eu de unu ? :)

curent ptr becu de la lumina portbagaj de unde ai luat ?

Inca ceva, aveai casetofon orginal la ea ? cum lai dat jos ? :( eu nu reusesc nici batut am si stricat profilul surubului din partea stanga,am desfacut in schimb surubu de deasupra .prost sistem de prindere au facut injineri de la dw :( .DAca poate sa ma ajute cineva prin bucuresti fac cinste cu shaorma :P .

Share this post


Link to post
Auzi, da nu vrei sa verifici si tu pe acolo, poate tampiti aia de mecanici nu strang vre-un colier... si curge pe acolo. Ca prea de tot.. a 4-a oara, am mai vazut piese proaste da asta le intrece pe toate =))

 

Nu am ce sa vad mare lucru deoarece trebuie sa dau jos tot bordul si nu se merita sa muncesc atata, oricum este in garantie, dar de data aceasta o sa stau langa mecanic sa vad ce face el pe acolo si sa ma asigur de piesa care o schimba sa fie noua.

 

misto :D de udne ai luat buzunaru ptr usa drepata ca am nevoie si eu de unu ? :)

curent ptr becu de la lumina portbagaj de unde ai luat ?

Inca ceva, aveai casetofon orginal la ea ? cum lai dat jos ? :( eu nu reusesc nici batut am si stricat profilul surubului din partea stanga,am desfacut in schimb surubu de deasupra .prost sistem de prindere au facut injineri de la dw :( .DAca poate sa ma ajute cineva prin bucuresti fac cinste cu shaorma :P .

 

Buzunarul din dreapta este de fapt buzunarul pt usa stanga (dreapta nu se gaseste);

Am luat faza din tripla dreapta-pozitie, masa intrerupta cu un buton care actioneaza cand deschid haionul, lumina functioneaza doar cand este aprinsa pozitia.

Am avut casetofon pe ea dar crede-ma ca nu mai tin minte cum l-am dat jos.

Bafta!

Share this post


Link to post

si buzunaru ala unde se gaseste de cumparat ca banuiesc ca nu e prea scump o buicata de plastic :) Multan

Share this post


Link to post
si buzunaru ala unde se gaseste de cumparat ca banuiesc ca nu e prea scump o buicata de plastic :) Multan

 

KING CAMPIONE

Calea Serban Voda, Nr. 270, Sector 4

Pe partea dreapta cum urci de la intrarea in parcul tineretului spre Bellu, aproape de intersectia cu Sos. Viilor.

Share this post


Link to post

sa traiesti :D :banana: am fost acum in doua zile vine :)

Share this post


Link to post
sa traiesti :D :banana: am fost acum in doua zile vine :)

 

Te misti repede nu gluma... :lavolan:

Apropos, stai prin zona?

Edited by mmkelemen

Share this post


Link to post

Salutare!

Am fost la service si mi-au inlocuit caloriferul. Sa vedem asta cat va rezista... :wallbanger:

Bafta!

Share this post


Link to post

Barele le-ai vopsit ku vopsea normala sau ku cva special pt plastic? ast rasp :thumbl:

 

P.S. de knd caut un eleron alb da nu gasesc X(

Edited by Mircea
Ia cauta un dictionar sa vezi cum se scrie romaneste! Acest forum nu este un chat!

Share this post


Link to post
Barele le-ai vopsit ku vopsea normala sau ku cva special pt plastic? ast rasp :thumbl:

 

P.S. de knd caut un eleron alb da nu gasesc X(

 

Am folosit vopsea-spray de la Dupli-Color.

1. spalat bine cu apa si sapun;

2. una-doua straturi de Plastic-Primer;

3. doua-trei straturi vopsea;

4. una-doua straturi lac incolor.

Toate produsele sunt de la Dupli-Color.

Bafta!

Share this post


Link to post

Salutare-salutare!

Am fost in concediu la Paltinis!

Primele zile a fost cald si nu a nins insa dupa acea a venit o zapada de vreo 40-45 cm. Oricum limuzina era incaltata cu gumele de iarna si nu au fost probleme. O masina adevarata =D> si jos palaria.

post-17383-1229982155_thumb.jpg

post-17383-1229982184_thumb.jpg

post-17383-1229982242_thumb.jpg

post-17383-1229982285_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Singurele lucrui care nu-mi plac la masinuta asta sunt jantele vopsite in doua culori b-( ,pe mine unul nu ma incanta ideea,eu ori as fi luat niste jante de aliaj sh si le revopseam(era cineva pe aici care vindea niste jante de mazda foarte dar n-am avut bani sa le iau)ori pneam niste capace originale,dar acu fiecare cu gusturile lui si nu-mi mai place ca nu s-au scos toate bandourile.

 

In rest e super ok masinuta,imi place si cel mai mult imi place cum arata si cu barele albe,eu inca ma mai gandesc daca sa le imbrac si pe ele in autocolanta sau sa le vopsesc :-? .

 

Numai bine si Sarbatori fericite!

Share this post


Link to post
Singurele lucrui care nu-mi plac la masinuta asta sunt jantele vopsite in doua culori b-( ,pe mine unul nu ma incanta ideea,eu ori as fi luat niste jante de aliaj sh si le revopseam(era cineva pe aici care vindea niste jante de mazda foarte dar n-am avut bani sa le iau)ori pneam niste capace originale,dar acu fiecare cu gusturile lui si nu-mi mai place ca nu s-au scos toate bandourile.

 

In rest e super ok masinuta,imi place si cel mai mult imi place cum arata si cu barele albe,eu inca ma mai gandesc daca sa le imbrac si pe ele in autocolanta sau sa le vopsesc :-? .

 

Numai bine si Sarbatori fericite!

Salutare!

La inceput sunt cateva poze in care apare masina si cu capace originale DAEWOO. Le voi pune probabil prin primavara.

Bandourile tot prin primavara caci trebuie frecat mult la ele sa iasa calumea si acum e cam frigut sa stai cocosat pe langa masina.

Sarbatori Fericite si tie si bafta in toate!

Share this post


Link to post

Salutare colegi!

Am fost cu TICOLINO la vopsitor si nu stiu cum a amestecat vopselurile ca uite ce a iesit...

post-17383-036853000 1283087850_thumb.jpg post-17383-065594800 1283087871_thumb.jpg post-17383-097719200 1283087894_thumb.jpg

 

TICOLINO m-a dus/adus de 2 ori la/de la Albena si m-a plimbat in toata tara fara probleme, sper ca si noua achizitie sa ma tina cativa anisori fara probleme.

Nevoit de schimbare deoarece s-a marit familionul iar "limuzina" a inceput sa fie stramta pt. 4 persoane & carut, scutece, bodyuri, etc.

Bafta "tutulor"!

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...