Jump to content
Sign in to follow this  
mariustotel

Cheder Exterior Portiera Sofer

Recommended Posts

Buna ziua, prieteni. Intamplare patita recent. Departe de casa, portierele inchise (lene mare), pun cheile pe polita de la portbagaj, pun si bagajele, trantesc hayonul :wallbanger: . Rezultat: m-am asezat pe bordura, galben la fatza. Incerc clasica metoda cu rigla, sincer nu stiu cum functioneaza dar m-am chinuit vreo 3 ore degeaba cu singurul rezultat indoirea chederului exterior. Nu stiu ce material e ala dar cum il strambi asa ramane. Ca sa nu o mai lungesc, vreau sa-l schimb pentru ca altfel imi va ploua in portiera, stie cineva cum si care este sistemul lui de prindere si ce trebuie sa desfac? Multumesc.

 

:o fftopic: PS Matiz the best, ultimul consum extern la 90-100, dupa Casite injector cleaner si Euroluk 95, 4.06%, aceeasi pompa, al doilea tzac. Matiz 2003, 69.000 km.

Share this post


Link to post

Are un surubel mic. Cand deschizi usa sigur il vezi. Desfaci surubul si tragi de cheder in sus.

post-4160-1211972847_thumb.jpg

Edited by nonel

Share this post


Link to post

Nu stiu cum nu ai reusit tu cu rigla eu am reusit, si la matiz si la cielo si mai nou vad ca merge si la opel (modelel mai vechi in orice caz) :) ) :mrgreen:

Share this post


Link to post

ai grija, risti sa ti se ia amprentele! :) )

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...