Jump to content
Sign in to follow this  
chitosu dan

Benzina Scumpa

Recommended Posts

Poporul roman.

Share this post


Link to post

Ma mir ca astia de la money.ro nu l-au gasit vinovat pe Bok si pt asta :) )

Amendati nu pot fi pentru ca nu ai baza legala, iar daca se cauta vinovat, e simplu,

ne uitam la cine a vandut Petrom-ul unei firme mai mici ca el si in ce conditii.

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post

Ma mir ca astia de la money.ro nu l-au gasit vinovat pe Bok si pt asta

Cine a facut TVA de 24% ? Cine a facut acciza cat este ? Cine a dus euro de la 3,6 la 4,3 ? Un raspuns este inutil, il cunosc: crin.

  • Like 2

Share this post


Link to post

Hhahaha, era vorba de Nastase nu de Crin. Cat despre tva, eu sunt de acord cu tine perfect, pensiile trebuiau taiate nu tvaul marit.

Dar asta e doar 5% in din pret. Marirea a fost de 22-28% intr-un an.

  • Like 1

Share this post


Link to post

practica Petrom de a vinde carburantii la "pretul cel mai mare pe care il poate obtine pe piata"

 

Nu v-am spus mai sus ca asa se stabileste pretul ? Acum aveti confirmarea din gura cea mai autorizata.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Am citit azi in ziar,precum ca pretul benzinei pana la finele anului v-a atinge pragul de 7 lei.Sincer,nu m-as mira,insa e demential de scumpa. :wallbanger:

 

Cat despre prea-mediatizatul slogan,ca in zilele de 28-29-30 si 31 sa nu alimentam,deh protest fata de pretul majorat,UN MARE FASSSSS,nu alimentam in acele date,alimentam pe 27 sau pe 1,mare scofala.Mai bine,cum a zis si Mircea Badea,sa alegem o anumit nume de benzinarie,una mai petarda si sa nu mai alimentam de la ea,s-o falimentam.

 

Plus ca,referitor la acest protest mentionat mai sus,am aflat de la stiri cum ca benzinarii au inchis pompele la auzul vestii ca au venit "protestatarii" sa alimenteze de n'spe lei,cu cel mai imc marunt posibil.Ar trebui sesizat protectia comnsumatorului,daca s-o sesiza.... [-X

Share this post


Link to post

Noi, cei care facem bani pe spinarea voastra scumpind benzina, :mrgreen: va multumim pentru reclama facuta si va rugam sa faceti in fiecare zi cate un protest din-asta :mrgreen: O singura rugaminte avem: organizati protestul cat mai departe de casa si veniti neaparat cu masina :mrgreen:

 

Multumim :osanale:

  • Like 3

Share this post


Link to post

Nu stiu de ce dar protestul asta imi aduce aminte de ideea creata a votului pentru Remus Cernea.

Share this post


Link to post

Mai "e" si altii de parere ca e protest de fatzada sa alimentezi de 5 lei...

 

Ce sa boicotezi ?!? (Miercuri, 12 ianuarie 2011, 20:17) anonim [anonim] i-a raspuns lui ddd

 

cand dobitocii au castigat 18 miliarde (cat spunea boc = valoarea zacamintelor de petrol si gaze date la pachet).

ce boicot faci tu cu 3 lei in monezi de 1 ban ?!?

esti cu pluta ?

 

bagati la zdup cretinii care au vandut petrolul si zacamintele "la pachet", pentru subminarea economiei nationale !

 

bagati la canal comunistii dracului, ca tot ar trebui terminat canalul pana la bucuresti, in frunte cu iliescu, cu paza asigurata de mineri !!!

 

sa bage carbune in capul lor de cretini, si de c...rve politice, poate asa li se formeaza ceva cenusiu prin cap !!!

 

http://economie.hotn...foarte-mica.htm

 

 

...Mai bine,cum a zis si Mircea Badea,sa alegem o anumit nume de benzinarie,una mai petarda si sa nu mai alimentam de la ea,s-o falimentam.

Acum pe bune...considerand ca exact asa a spus, nu ti se pare nimic ANORMAL? / :)

Edited by zeneseu
  • Like 1

Share this post


Link to post

Da mah da' tu stai in Oradea... :lavolan:

Share this post


Link to post

Nici sa-mi platesti tu benzina n-as veni sa protestez... :P

Share this post


Link to post

Hai te rooooog :mrgreen: Macar vino pana la Sibiu sa protestezi cu fo(ru)mistii de acolo :mrgreen:

Share this post


Link to post

Macar vino pana la Sibiu...

Sa-i imbogateasca pe aia de la EuroOil ? Aia iau de la voi ?

  • Like 1

Share this post


Link to post

Ahhh, te-ai prins :mrgreen:

Share this post


Link to post

Mai bine,cum a zis si Mircea Badea,sa alegem o anumit nume de benzinarie,una mai petarda si sa nu mai alimentam de la ea,s-o falimentam.

MB mereu e "precisă".

Share this post


Link to post

Noi, cei care facem bani pe spinarea voastra scumpind benzina, :mrgreen: va multumim pentru reclama facuta si va rugam sa faceti in fiecare zi cate un protest din-asta :mrgreen: O singura rugaminte avem: organizati protestul cat mai departe de casa si veniti neaparat cu masina :mrgreen:

 

Multumim :osanale:

Daca mai canti in continuare la injectoare curate , atunci stai linistit, masina merge prea bine cu benzina de la voi ca sa trec la altii. Benzina bozgorilor era buna la Clio, la Megane nu.

 

Daca esti la PECO, oricum nu mai alimentez la voi de pe vremea lui nea Nicu'.

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Nu mai cant la injectoare de vreo doua luni :mrgreen:

Share this post


Link to post

Te intereseaza viata mea sexuala iubire? :mrgreen:

 

 

blablabla alt praf in ochi:

 

Fiscul a luat cu asalt companiile petroliere :lavolan:

 

Inspectorii ANAF au efectuat o inspecţie inopinată la sediile marilor firme de distribuţie a carburanţilor, pentru a analiza profiturile acestora.

 

 

Principalele companii petroliere de pe piaţa locală s-au trezit ieri-dimineaţă cu inspectorii Fiscului la uşă. Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF) a început să ia la puricat rapoartele financiare ale firmelor de distribuţie a carburanţilor. Scopul: să se cerceteze cum au stabilit taxele plătite statului, dar şi pe ce bază au scumpit carburanţii, a declarat pentru EVZ preşedintele ANAF, Sorin Blejnar.

 

"Am făcut un control inopinat şi, în funcţie de constatările ad-hoc, vom extinde inspecţiile. Sperăm ca până vineri să avem primele rezultate ale acestui control", a spus Blejnar.

 

Preţul benzinei, verificat

 

Dat fiind că este vorba despre mari contribuabili, analiza ar putea dura câteva luni. Preşedintele ANAF a specificat că inspectorii vor verifica, printre altele, legătura dintre preţul de achiziţie a carburanţilor de către companiile de distribuţie şi preţul de vânzare a acestora la pompă.

Share this post


Link to post

Asa si??Vor ridica impozitul aplicat acestor firme de comercializare a combustibililor,iar ele automat vor ridica pretul benzinei,tot ca draq e. :-W

Share this post


Link to post

Principalele companii petroliere de pe piaţa locală s-au trezit ieri-dimineaţă cu inspectorii Fiscului la uşă. Agenţia Naţională de Administrare Fiscală (ANAF) a început să ia la puricat rapoartele financiare ale firmelor de distribuţie a carburanţilor. Scopul: să se cerceteze cum au stabilit taxele plătite statului, dar şi pe ce bază au scumpit carburanţii, a declarat pentru EVZ preşedintele ANAF, Sorin Blejnar...

Bey, Sorinele, daca constati ca ele au scumpit carburantii pe baza de "asa vrea muschiul meu", ce le faci, ai tu gura rece ? Sa bifam o alta masura prin care sa-i prostim pe prosti.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...