Jump to content
Sign in to follow this  
chitosu dan

Benzina Scumpa

Recommended Posts

Si eu alimentez cam 37-41 de litri la pompa, ca am masina mai mica si rezervor doar de 50. Cu cat e masina mai mare, cu atat trebuie si rezervor pe masura.

Share this post


Link to post
Aproape 55 de litri???

Da' câta' rezervorul ai, omule?

65L... :D

Mai mult de 59,5L nu am reusit niciodata sa "inghesui" in el...

Acum mai aveam aprox. 5L + 5L rezerva.

Share this post


Link to post

Eu am făcut cu 170 lei plinul :) ) ce s-a 'eftinit dom'le.

Share this post


Link to post
65L... :D

...

 

 

Vad ca discutia se indreapta catre...cine are "rezervorul" mai mare :D

Share this post


Link to post

Discutia revine, fara indoiala (ca sa fie in tema), la categoria: "Mi-am tatuat, aseara, pe rezervor un rezervor mai mare !" =))

Share this post


Link to post

[-X Ca să fim corecţi:

"Mi-am tatuat, aseară, pe buşonul de la rezervor un rezervor mai mare !"

=))

Share this post


Link to post

Cum s-a ieftinit benzina, cum v-aţi apucat să vă tatuaţi... ba o pompă, ba un buşon, ba un rezervor, care mai de care mai mare :P Ce-i aici?! Miami Ink?

Share this post


Link to post

Offtopic la offtopic:

 

Marinarii isi tatueaza pe scula portul de plecare. O meseriasa dintr-un bordel intreaba: "Ce port este acesta, Adam ?"

"Ai rabdare, proasto, o sa scrie AmsterDAM", raspunse iritat marinelul.

Share this post


Link to post
Eu nu inteleg ceva! vad aici lume cu masini care depasesc 10 mii de euro ca valoare si se plang ca benzina se scumpeste cu 2 bani. Nici daca ai face ocolul pamantului cu masina nu ai observa vreo mare diferenta in portofel. Chestia asta cu scumpirea benzinei, a painii... vaiii nu mai e 3 bani si un sfer, e 3 bani si jumate... sa fim seriosi. oricine are masina.. chiar si un amarat de matiz de 2000 E nu are dreptul sa se planga de pretul benzinei. Daca nu-i convine sa o vanda. Sunt si alternative. Mai ales cand ii auzi ca si-au schimbat nu stiu ce rahat inutil la masina sau si-au pus nu stiu ce upgrade de neste sute de euro... si cand aud ca se scumpeste benzina cu 2 bani sar de cur in sus. Asta e viata, dura. Nu va mai smiorcaiti atat.

Conferentiare ... astea este discutii, nu se plange nimeni, dimpotriva lumea se bucura, logic. In primul rand care ar fi problema daca litrul de benzina ar fi 15 mii ? Pretul benzinei a crescut practic strict pe speculatie, ca asa vor unii. Mie asta nu mi se pare corect. Nu mai facea nimeni pe niciunde o afacere ca lumea, cei mai m,ulti bani se faceau din specula. Cu petrol, cu terenuri ... In al doilea rand, parca 70% din petrolul folosit de Petrom vine din productie interna, deci cresterea aia aiuritoare trebuia sa fie mai blanda totusi.

Share this post


Link to post

Am alimentat ieri cu Petrom 95, Piatra Neamt - Faget - 2,75 RON, asta inainte de ieftinirea de 3 bani anuntata ieri.

Cu stupoare am observat ca mai sunt statii care mai au carburanti cu preturi de peste 4 RON pe litru (intre Roman si Bacau).

Share this post


Link to post

Intre Roman si Bacau?? Unde anume, daca nu sunt indiscret? la iesirea din Roman sau la intrarea in Bacau? In Roman este practic imposibil sa fie cum zici.

Share this post


Link to post

Or fi ramas panourile neactualizate ?

Share this post


Link to post

Nu in Roman, vorbeam de cateva statii de pe marginea E85 intre Roman si Bacau, exact nu stiu sa iti spun numele localitatii.

Cat despre preturile de pe panouri, nu cred, asa si-ar baga singuri pumnul in gat, sa vanda cu 3 ron si sa fie afisat 4.

Share this post


Link to post
sa facut 28.0 petrom

Gramatical e gresit, ca si matematic. Cum sa coaste 28 lei kilu' de benzina?

Sper ca tii la gluma.

Share this post


Link to post

Mai ales ca e litru si nu kg.

Sper ca sti de gluma :P

Share this post


Link to post

El parea serios. Eu glumii.

Stiu ca stii de gluma si stii ca stiu de gluma.

Share this post


Link to post

:o fftopic: Voi 3...radem, glumim...dar nu parasim incinta!

Share this post


Link to post

S-a ieftinit iar cu 6 bani, pana la 2.73 lei/litru.

Share this post


Link to post

Nu mai postati preturile in cadere, le faceti rau celor care au bagat benzina cu o zi in urma.

Share this post


Link to post

Sau acum o saptamana...

Share this post


Link to post
Nu mai postati preturile in cadere, le faceti rau celor care au bagat benzina cu o zi in urma.

Eu de ieri pana azi am mai mers ceva cu masina.

Share this post


Link to post

Eu n-am mai alimentat de 2 ori la acelasi pret in ultima luna.

Share this post


Link to post

Dupa ce ma hotarisem sa nu bag mai mult de 50 lei la o alimetare, iar m-am lasat dus de val si am bagat vreo 40 litri :( . Am ramas setat inca pe sumele vechi ...

Share this post


Link to post
Eu n-am mai alimentat de 2 ori la acelasi pret in ultima luna.

4 alimentări, 4 preţuri diferite/plin, luna asta... :)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...