Jump to content
Sign in to follow this  
deceneu80

Garnitura Chiuloasa

Recommended Posts

cumva ma poate ajuta cineva cu niste indicatii, cum as putea sa o inlocuiesc singur? sau sa stau linistit si sa dau 3 milioane manopera? va multumesc

Share this post


Link to post

Operatiunea este descrisa in manualul de reparatii pe care il gasesti pe www.anagabriela.ro. Dar totusi trebuie sa te pricepi. Eu zic sa mai cauti alt mecanic care sa execute operatiunea la un pret mai decent. Ma gandesc pe la 100 RON manopera.

Edited by smailmiami

Share this post


Link to post

Ai nevoie de o cheie dinamometrica, si cu toate astea poate sa te coste mai mult dupa aceea.

In service coasta 300 lei pentru ca aia factureaza si 10 ore, pe cand in mod normal cred ca in maxim trei ore se rezolva.

Sunt mecanici cu experienta care lucreaza pe cont propriu.

Share this post


Link to post

300 lei? Pentru 350 lei imi schimb setul de segmenti si garniturile maine seara.

Am fost la un service Daewoo in Ploiesti pentru o constatare oarecare (sa vad daca am pierderi de ulei :D ) si acolo am agatat un tip, mecanic. L-am luat de-o parte si l-am intrebat cat imi ia manopera pentru ce vreau eu, in conditiile in care in service m-ar fi costat 1200 - 1500 lei. El a zis 400, eu am zis 350 si-am batut palma. Poti face si tu la fel.

Ori iti pot da un numar de tel al tatalui meu, mecanic bun si ieftin (depinde de cata bere ai). Sta prin P6 si "are" service la Comat. Dai PM daca vrei.

Share this post


Link to post

Ce facem aici? Ne facem reclama rudelor? Tu de ce "ai agatat" un mecanic si nu te folosesti de serviciile tatalui tau, daca tot il recomanzi?

Share this post


Link to post

Pentru ca eu sunt in Ph iar tata e in Constanta. Nu fac reclama, nu intermediez si n-am nici un castig, altul decat satisfactia ca am fost de ajutor. Iar pentru ca Deceneu e constantean, m-am gandit ca as putea sa ii fiu de ajutor.

Poftim, retrag: nu e tata. E un mecanic bun la care eu as apela, dar care e al naibii de departe.

 

LE: cand am zis: "are" service, ma refeream ca lucreaza intr-unul, nu ca e patron.

Edited by ldarius

Share this post


Link to post

Asa sa si spui data viitoare, ca sa fii sigur ca nu starnesti confuzii. Si de preferat, foloseste MP pentru asa ceva ;)

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...