Jump to content
Sign in to follow this  
hitman

Noul Fiat 500

Recommended Posts

Legat de noul 500, m-a amuzat weekendul trecut cand am vazut o emisiune auto, in care era prezentata buburuza iar prezentatorul insista, pe langa prezentarea generala, ca masina are pana la 50.000 de combinatii din care poti alege. Se referea, banuiesc, la culori interioare, culoari de tapiterie etc.

Oricum varianta de 100cp cred ca se misca tare bine :D

Share this post


Link to post
ba ofera si preturi

cel mai ieftin incepe parca pe undeva la 11.ooo

Preturile complete se gasesc pe prima pagina a topicului la postul nr. 9.

Share this post


Link to post

Mda, am vazut-o pe strada. Nu mai imi trebuie, poa' sa aiba si pompa de servodirectie personalizabila.

Share this post


Link to post

Chiar asa te-a speriat? :(

Share this post


Link to post

Mi s-a parut urata. Si de fata :P

Share this post


Link to post

Pai la ce te-ai fi asteptat mai VaxxI, sigur ca e de fata. Dar e o masina cu o personalitate incontestabila, eu zic ca e mai puternica si decat cea a noului Beatle.

Share this post


Link to post

Da, adevarat ... design-wise, italienii intrec nemtii :D

Share this post


Link to post

Beetle-ul nu mi-a plăcut niciodată ca aspect exterior, pe când 500-le e tare simpatică. Deh, mână de designer italian :X

Share this post


Link to post

Arata ca un Matiz constipat...nu-mi place de nici o culoare. Pretul e mult prea mare, mai pun ceva si-mi iau un Yaris.

Mi se pare masina de dama si de queer :butt:

 

Mda, am vazut-o pe strada. Nu mai imi trebuie, poa' sa aiba si pompa de servodirectie personalizabila.

:mrgreen: :thumbl:

Share this post


Link to post

Masina asta face parte din categoria "you don't get in, you put it on..." Oricum arata mult mai misto decat Smart

Share this post


Link to post

@andreixxl: da, nici nu e nevoie sa mai pui ceva, e la pret de yaris.

Ce nu intelegi tu este faptul ca asta e masina de ales cu inima, nu cu creierul. O alegi, o configurezi si dup-aia te chinui sa convingi amantu'/sotu'/incornoratu' sa o plateasca. Nu te intereseaza cat costa, tu o vrei. Corect, fetelor?

Share this post


Link to post

COREEEEEEEEECT! :) )

 

La cat mai multe abtipilduri/abtipilde de cate 300Eu :D

 

NB: E sic masina, gandind-o ca 'inlocuitor' pentru genul Micra/Smart/Mini, eu zic ca e excelenta si abia astept sa vad cateva exemplare la stop. Si Fiatul.

Edited by Immortal

Share this post


Link to post
O alegi, o configurezi si dup-aia te chinui sa convingi amantu'/sotu'/incornoratu' sa o plateasca. Nu te intereseaza cat costa, tu o vrei.

=)) Ce descriere exacta ai facut! :thumbl:

Share this post


Link to post

cred ca,datorita pretului f.mare, corespunzator unei masini dintr-o clasa mai mare si datorita placerii romanului pt masinile mari, fiat 500 va avea o vanzare slaba in romania, desi e o masina simpatica,cu un interior pe masura!

Share this post


Link to post

Vazut ieri un 500 in fata la BCR P. Neamt. Arata nasol, o culoare grena f naspa. Nu am avut curiozitatea sa ma uit la interior. Cert este ca n-as da banii aia pe ea nici batut. La 20k euro pusc un Civic de mi-ar fi greu sa o las mai mult de 5 secunde de sub ochi (vazut in spate la Petrodava unul negru cu tapiterie crem- piele perforata cumva?).

Share this post


Link to post
Oricum varianta de 100cp cred ca se misca tare bine :D

 

E una neagra prin Craiova... am vazut'o la o ilegala ( trage binisor :D ). Oricum ... masina de fete :)

Share this post


Link to post
...trage binisor :D ...

Pai daca era masina de fete cine "i-o tragea"? > :)

Share this post


Link to post

nono [-X ... era un baiat cu ea :D ...

 

offtopic ... ieri la semafor ... 4 eos'uri cu cate 2 fete in fiecare ... :D :D :D . Am ramas masca

Share this post


Link to post

Tot OFF: Pau la cata grila au alea...cred si eu ca ai ramas masca... =))

Share this post


Link to post

Pe cea neagra n-am vazut-o, in schimb am vazut una visinie (cu nr. de DJ), care dupa aspect m-a facut sa cred ca e varianta de top/sportiva. A plecat tare bine de la un semafor, asta spre dezamagirea unui Tdi care se tot agita (erau in paralel), dar in afara de fum... n-a prea reusit altceva :D

Share this post


Link to post

Daca era varianta de 100 CP, Tdi putea sa pape ce vroia el, n-are ce-i face. Masina are sub 900 kg, iar cel mai puternic motor are 100 CP, de unde rezulta un power to weight ratio foarte bun. Cutia este bine etajata, servodirectia precisa (daca nu activezi dual drive), iar masina este un real avantaj in oras. Am facut drive test cu 1.3 mjet - 90 CP si sincer, cred ca mi-ar fi greut sa-l fac cu Blackie. Ce nu s-a spus pe aici este faptul ca toate motorizarile sunt euro 5, deci masina e scutita de taxa de prima inmatriculare iar impozitele sunt mici.

Diferentele dintre variantele de echipare sunt foarte mici, fiind exclusiv la nivel estetic - jante, cromaje, sigle, tapiterie sau cel mult clima in loc de ac si sistemul blue me.

PS - timpii de asteptare sunt de aproximativ 5 luni...

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Mini site Fiat 500 ABARTH... :X

Share this post


Link to post

Superba masinuta.

1.6l Turbo, 200cp, 970kg, 0-100km/h in 5.8sec. :D

Share this post


Link to post

Acum numai puteti spune ca Abarthu su Abarthu SS sunt de fete :P Poate de fete ca Sabine Schmitz da asta e alta categorie, oricum masinutza indiferent de motorizare si dotari e grozava :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...