Jump to content
Sign in to follow this  
Cumnatu

Gm = Suprematia Barcilor !

Recommended Posts

Pai e cam si cum ai sta numai pe arcuri. Amortizoare ciuciu... :D

Share this post


Link to post

Deci imi trebuie amortizoare mai tari putin, pe ce sa fie pe gaz sau pe ulei sau combinat sau ?

Aici o dam in marci si exemple concrete !

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Nu stiu daca gasesti Koni reglabile pentru 300M dar cauta.

Share this post


Link to post

Dar de o bara stabilizatoare (de torsiune) mai groasa ce ziceti? Eu cred ca areun rol esential la mentinerea echilibrului masinii pe curbe!

Share this post


Link to post
Dar de o bara stabilizatoare (de torsiune) mai groasa ce ziceti? Eu cred ca areun rol esential la mentinerea echilibrului masinii pe curbe!

Rectific:

Dar de o bara stabilizatoare (antiruliu) mai groasa ce ziceti? Eu cred ca areun rol esential la mentinerea echilibrului masinii pe curbe!

Share this post


Link to post

Este suspensia pe perne de aer o solutie ?

Cum este ea definita dpdv confort versus manevrabilitate ?

 

Pentru a afla mai multe informatii decat cele oferite de diversele firme de profil ce nu sunt .Ro si de wikipedia, stie cineva vre-un service la noi care sa monteze asa ceva ?

Afara un kit complet se invarte pe undeva pe la 2500 $ ( dolari ) deci nu foarte scump comparativ cu un set cat de cat bun de amortizoare / arcuri.

Dar la noi ?

Iata un site ce contine printre altele 2 clipuri interesante.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Raport pret/performanta eu as merge pe niste arcuri cu compresie progresiva si bari antiruliu rigide. Inclinarea laterala este data numai si numai de aceste bari.

Pe o suspensie conventionala poti faci dar compromisuri nu poti impaca si capra si varza.

Trebuie doar putina documentare inainte unei modificari in sensul gasirii unei soluti acceptabile pentru soferul autovehiculului, practic pana unde este dispus el sa scrifice confortul vs stabilitate iar de aici deja totul este subiectiv.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...