Jump to content
Sign in to follow this  
TM85DAL

Atnetie! La Spalatoriile Si Serviceuri Auto Din Timisoara

Recommended Posts

Mare patanie mare.

Ieri ora 19.30 prea putine spalatori auto deschise la ora aia,mi se puse mie pata sa spal masina

Gasesc o spalatorie destul de aproape de mine eu stau in Sagului(Zona Steaua)

Spalatoria este pe strada Brancoveanu linga clubul protaxi nu stiu exact numele spalatoriei dar este vopsita Violet ;)

Intru inauntru era 1 singura masina la spalat

Un baiat cat de cat amabil se intreapta spre masina si ma intreba "boss ce doriti sa faceti?"la care eu ai raspund "un exterior te rog" ok.Zis si facut ies din masina si incepe un baiat sa imi spele masina o uda si incepe sa imi dea cu o solutie ceva... dar NU cu spuma activa...raman putin :-? dar nah...ok dupa ce face operatia se pune sa mi-o clateasca incepe de JOS IN SUS :-( o prostie parerea mea deoarece toata murdaria o impinge in sus... infine... la un moment dat ajunge la plafon tine "tunul" de apa cu o singura mana.La un moment dat... mi se opreste inima inghit un nod MARE si ma indrept spre masina timpul se uita la mine inlemnit...acum sa explic...tipul tinea "tunul"de apa cu o mana jetul de apa lovise puternic plafonul si scapa "directia" tunului si imi loveste masina(plafonul) cu varful "tunului"

Ajung la masina cu nijte nervi de era sa vars pe afara ma uit pe plafon... o urma mica(circa 2cm.) de vopsea matuita...baiatul incepe sa se scuze sa o de-a la intors si din alea...infine termina masina de spalat CU 2MAINI pe "tunul"de apa... merg sa vb. cu "seful"lor cred ca era cel care venise la inceput sa ma intrebe ce vreau sa fac la masina si ai spun... tipul ingrijorat se uita la mine se scuza si imi spune ca daca nu fac plangere la sef imi ofera spalat gratuit 5 buc ;)

oricum nu mai merg acolo nici daca e kila de noroi pe masina si e duminica sau toate spalatoriile inchise.

Share this post


Link to post

Bine ai venit in club...o sa fii uimit...ce tampenii o sa apara pe masina daca...

o speli la intamplare...

Eu o spal la mol langa judetean si...dupe ce iese de acolo...mai dau eu cu pielea de caprioara pe ea...si e super ok...

Share this post


Link to post

Eu o spalam la spalatoria de pe Lidia, aia de langa electrica, dar de doua ori mi-au spalat-o naspa consecutiv + s-a scumpit de la 10 la 12 lei si nu mai merg la ei.

In schimb, am fost placut surprins de Pico Bello, alea Sever Bocu (denumire veche: Lipovei, Cartier: ARADULUI EST, LIPOVEI) poti sa cauti pe harta interactiva daca e. Exterior costa 10 lei, tot 10 lei interior, iar daca dureaza ceva mai mult, poti intra in baruletul de langa la o cafea din partea casei ;) De spalat, au spalat ok, au mai ramas vreo doua dare de apa, dar nimic extraordinar.

Share this post


Link to post

Vezi ca mai era un topic aici, despre recomandari/"ne"recomandari legat de spalatorii. La fel si despre service-uri (vad ca asa ai scris in titlu) este un topic :D

Share this post


Link to post

Venom,

 

Cred ca suntem din aceelasi zona :P

Eu mai duceam la spalatoria de pe Lidia, aproape colt cu Cal. Urseni. Daca prind liber... Este ok si destul de rapid.

Dar din cate am citit si auzit despre spalatori auto, am inceput sa evit sa dau masina la spalat - mai bine Do It Yourself la OMV (cand au apa calda si sampon) sau afara la gradina la furtun :)

Share this post


Link to post

Eu stau langa stadion... langa spalatoria de pe lidia lucrez, asa ca era in drum :D Eu prefer sa not do it myself de asta-iarna cand am tras un frig spaland singur... :P

Cealalta spalatorie e la 2 minute de unde sta pretena-mea (6 km fac pana la ea), dar e in drum oricum :D

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...