Jump to content
Sign in to follow this  
juld

Bara Spate Aveo

Recommended Posts

Incearca si pe rokor.ro

Am atasat undeva o lista de preturi!

In topicul Preturi piese Kalos!

Share this post


Link to post

Sa ma fac un pic mai bine inteles:

 

Cat este o bara de spate noua , cat costa adica... 100 , 200 , 500 , 1000 ron. Pret.

 

Vreau sa stiu daca gasesc aceasta bara chiar si SH. Ca de vopsit o vopsesc eu undeva unde stiu eu. Nu scoti masina din garantie pentru o bara amarata , in speta o masca de plastic .

 

LE: Sergiu , m-am uitat pe acea lista si nu am gasit ce imi trebuie. :(

Edited by tudor2402popescu

Share this post


Link to post

va salut. am si eu o mica/mare problema cu bara spate de la aveo. acum 2 zile am observat ca pe o portiune de pe bara sarise lacul. avand in vedere ca masina este in garantie( nu are nici un an), ar trebui sa mi-o repare fara nici un alt comentariu din partea lor. nu?

Share this post


Link to post

Tudor da-le un telefon!

Share this post


Link to post

Daca lacul a sarit ca urmare a unei zgarieturi in parcare sau lovitura de piatra sau ai fost la iarba verde si ai dat cu ea in stiu eu ce sau ai dat in spate si era vreun pietroi sau bordura prea mare sau mai stiu eu ce, nu este garantie. LA mine vopseaua pe bara spate era zgariata in parcare si nici prin cap nu imi trecea sa ma duc la garantie. Acu bara e busita de-a dreptu' si va trebui inlocuita.

Share this post


Link to post

nu am lovit-o niciodata. zona nu e zgariata, doar lacul e sarit.

oricum, am mai avut probleme cu lacul. am avut-o pe partea dreapta tamponata, mi-au schimbat usa fata si crek au facut economie cu lacul. dupa 2 luni mi-au dat-o din nou cu lac(usa), pe banii lor bineinteles.

Edited by vieri

Share this post


Link to post

revin. am fost azi la ei. au inceput ei sa ocoleasca treaba. in fine. mi-au zis ca cica as fi vopsit eu bara. le-am facut un scandal de smecheru ala de la tinichigerie o plecat de langa mine. oricum, mi-au zis sa vin miercuri sa-mi faca niste poze la masina si sa le trimita in ungaria. ce ma sfatuiti sa fac daca nu vor sa-mi dea bara din nou cu lac?( repet : masina e in garantie, nu are nici un an!!!)

Edited by vieri

Share this post


Link to post

Am aflat azi la king auto , pretul barei de spate: 850 Ron. Plus vopsit si montat ma duce pe la vreo 14 milioane :mda: :dizzy:

Share this post


Link to post

Tudor , incearca pe rokor.ro!

 

Am sunat eu la rokor.ro

Bara costa 630 ron fara TVA!

TRANSPORTUL IL SUPORTA EI!

Oricum iesi mai ieftin!

Edited by sergiuhusca

Share this post


Link to post

:o fftopic: Tudore!.Nu inteleg de ce nu o faci pe Casco!?Pentru franciza aia de 600?

Share this post


Link to post

Plus reintregire: cazi in fund...900 roni. Pe casco o fac. Si al dracu daca imi mai fac casco la Asiban. Mai bine o reparam din banii mei. Oricum aceeasi mancare de peste.

Share this post


Link to post

M-a lovit unul din spate si mi-a spart bara.

I-am luat asigurarea, am facut dosarul de dauna

dar am trecut la reparat doar bara spate ( 1.000 Ron ) si vopsitul ei.

Lovitura nu a fost puternica.

Cand am dat bara jos sa o schimb, surpriza: era sparta si armatura pt. bara

armatura confectionata exclusiv din plastic ( 500 Ron )

Aveo sedan

Share this post


Link to post

Daca nu ai facut-o, parerea mea e sa mergi inapoi la asigurari, se face o noua constatate si se mai deschide un dosar de dauna.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...