Jump to content
Sign in to follow this  
madalinmadalin

Se Pot Face Modificari La Un Aveo In Leasing?

Recommended Posts

se pot face modificari la un aveo in leasing...adik geamurii ionizate,jenti schimbate...etc...?????ajtept raspuns... :)

Share this post


Link to post

Intreaba-l pe proprietarul masinii si ajteapta raspunz de la el, este singurul indreptatit s-o faca.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

Numai soferul se poate schimba si cauciucul spart.

Share this post


Link to post

Si colectia de CD-uri se poate upgrada/schimba. ;)

Eventual, bateria de la inchiderea/deschiderea centralizata...dar asta e optional...se schimba pe CASCO.

Share this post


Link to post

Eu am facut modificari fara sa-i intreb (alarma, sistem audio, cotiera si urmeaza folie pe geamuri). Daca e sa ne luam dupa ei trebuie sa-i intrebam si daca sa ne punem huse pe scaune... :wallbanger:

Share this post


Link to post

Pai daca ai scaune cu airbag si pui huse fara gaura de airbag...la urma nu mai ai scaune cu airbag.

Cat despre alarma si casetofon samd, tocmai ti=ai pierdut garantia pe parte electrica.

Evident asta conteaza numai daca te interseaza.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Tot mai ajtepţi răspuns, madalin X2 ?

Share this post


Link to post
Pai daca ai scaune cu airbag si pui huse fara gaura de airbag...la urma nu mai ai scaune cu airbag.

Cat despre alarma si casetofon samd, tocmai ti=ai pierdut garantia pe parte electrica.

Evident asta conteaza numai daca te interseaza.

.

 

Inainte sa montez alarma si instalatia audio m-am interesat la dealer daca se pierde garantia la partea electrica. Mi-au spus ca se pierde garantia doar la componentele la care se umbla. In cazul meu am pierdut garantzia la CD Playerul original (pe care oricum l-am schimbat), la sistemul de boxe (la care nu ar fii mare paguba daca se arde vreuna dintre ele) si la inchiderea centralizata (un kit inchidere+alarma gasesc la 90-100 de RON). Precizez ca toate modificarile le-am facut in service-uri autorizate, nu "in spatele blocului".

Share this post


Link to post

Conform contractului de leasing, ti se poate cere aducerea in starea initiala cu plata de daune interese pentru ca scazi valoarea bunului.

Societatile de leasing sunt foarte stricte in aceasta privinta, in general, pe baza unei cereri ti se pot aproba aducerea anumitor modificari, numai in cazul in care acestea cresc valoarea bunului.

Share this post


Link to post

PropRietar...

Share this post


Link to post

Vad ca in graba ai uitat si limba romana...Recomand citirea regulamentului, pro memoria sau pro educatiea

Share this post


Link to post

Poti sa faci modificarile acelea ... geamuri ionizate , jante...

Share this post


Link to post

/ :) cand am cumparat masina m-au intrebat de la gold^platin "vreti si alarma?" -da. am pus senzorii de parcare tot la ei - i-am cumparat eu si numai i-am dat sa ii monteze. n-ai probleme cu nimeni atat timp cat tot ce modifici la ea (poate exceptand folia de geamuri) faci la dealerul autorizat si unde are garantia.

Share this post


Link to post

Ce legatura are ce ai scris cu topicul, mai introduci o confuzie (garantia bunului) in relatia dintre proprietar si utilizator ?

Share this post


Link to post

am vrut sa subliniez faptul ca nu mi s-a pus deloc problema acordului proprietarului

Share this post


Link to post

Cine sa ti-o puna, dealerul, vanzatorul ? El ti-a luat banii, pe el il doare la basca. Stii cand se pune problema ? Cand nu poti duce contractul de leasing pana la capat (probabilitate destul de mare, nu-si cunoaste cineva viitorul). Atunci constati ca ai platit niste modificari si mai ai de platit sa aduci masina in stare initiala. Doar ca atunci n-o mai faci tu, o face proprietarul si el iti imputa, doar, o factura. Abia atunci intelegi perfect ce inseamna a fi proprietar si ce inseamna a fi utilizator.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

eu am masina in leasing, am modificat-o (pot sa spun ca e cea mai modificata masina de aici fara sa se supere nimeni?) si nu a interesat pe nimeni.

Toata treaba e sa platesti ratele, daca raatele nu sunt platite atunci se iau de tine, altfel ii doare la basca de tine si de masina ta.

 

REPET:

Asta vorbesc din experienta cu BCR Leasing, dar mai stiu si pe altii care au leasing prin alte parti si tot la fel spuneau.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...