Jump to content
Sign in to follow this  
Dragos82

Ceasuri de bord

Recommended Posts

As vrea sa stiu cine si-a pus ceasuri albe pe cielo, cat l-au costat si daca se poate sa puneti si poze.Va multumesc.

 

Am gasit.Oare merita 1.000.000 lei cu tot cu montaj?

post-224-1103894274_thumb.jpg

Share this post


Link to post

La intrebare cred ca trebuie sa-ti dai singur raspuns.

Schimbarea culorii tine de gusturile omului.

Oricum trebuie sa vezi cum se vad si noaptea, poate trebuie un upgrade al luminilor de bord.

Succes.

Share this post


Link to post

Arata bine cu becurile stinse in bord dar nu cred ca merita un mil lei . :(

Dar fara montaj ti'au spus cit costa ? :unsure: ...ca nu'i mare brinza sa desfaci citeva surubele ...

Share this post


Link to post

Folosiţi butonul "add reply" de jos, şi nu cel cu "reply" ;)

 

Fara montaj sunt 400.000 .Dar mi-a zis ca sunt foarte greu de montat;ca trebuie dat tot bordul jos.Si are si neon albastru la 1.000.000 in plus.Adica ceasurile cu neon si montare 2.000.000.

Edited by VAXXi

Share this post


Link to post

Ei la 400.000lei mai merge . Sa stii ca nu'i asa de greu de demontat/montat precum spun omuletzii iti trebuie rabdare si indeminare ... Dar la 400.000 lei mi'as cumpara si eu ... :huh:

Share this post


Link to post

mare jmecherie cu datu bordului jos... te ajuta baietzii adicatelea noi

 

de mentionat ca daca dublura ceasurilor este albastra tot nu o sa se vada ca lumea, deci leduri!!!!!

Edited by dsign

Share this post


Link to post

mare jmecherie sa dai un bord jos...5 surubele si 8 mufe de scos...si cred ca nu se merita sa dai 1 milion pe toata jmecheria.eu i-am pus colant rosu pe indicatoare si pe cerculetele de la baza indicatoarelor am pus colant alb si am schimbat cele 5 becuri de bord.de fapt le-am dat jos si le-am vopsit cu spray rosu si se vede exact ca la Audi A6.oricum aveti grija la indicatoare ca le puteti rupe sau stramba sau mai rau sa zgarii bordul...

Share this post


Link to post

ce provenienta au ceasurile astea albe? sunt "home made" sau ceva mai serios?

pt espero stii ceva?

Share this post


Link to post

sunt home made.Sincer pt espero nu stiu.O sa revin cu nr lui de tel si cine vrea mai multe informatii sa-l sune.Eu stiu sigur ca are pt cielo si calibra.

Edited by Dragos82

Share this post


Link to post

matryx, am discutat cu omu si il costa 1 mil cu tot cu leduri si manopera... chiar mai putin. deci...

 

si sa stii ca ce ai facut tu este chiar taranie... nu te supara dar cu sprayul... o sa se arda vopseaua aia, iti spun eu ca am vazut la multe masini becuri date cu markerul sau cu sprayul. peste ceva timp o sa gasesti becurile negre, si vopseaua aia o chestie de genul foaie de ceapa uscata care cade doar daca sufli in ea...

 

si nu cred eu ca se compara culoarea de la tine cu culoarea ledurilor.

8 mufe????????????? de unde ai mai scos si gogoamania asta?

Share this post


Link to post

pai daca ceasurile sunt bune, adica nu sunt transparente, atunci tu noaptea o sa le vezi negre...deci orice lumina se potriveste. acum vezi si tu, cind ti le cumperi sa nu fie transparente decit cifrele si liniutele ca altfel n-am facut nimic...

Share this post


Link to post

Fratzilor nush cum s-or vedea alea albe noaptea, da ce shtiu e ca eu am vazut un Cielo Executiv la mine in orash...are luminile exact ca la VW cu roshu shi albastru...arata dementzial! Cand l-oi prinde odata in orash cred ca il opresc sa il intreb ce shi cum. Bafta tuturor! Sarbatori Fericite!

Share this post


Link to post

merg leduri albastre originale de vw sharan

Share this post


Link to post

@mad max, esti atit de sigur? sa-ti spuna baietii care se ocupa cu asa ceva, adica noi: ledurile de la vw sunt de tip smd, adica niste chestii minuscule asemanatoare cu ce ai pe telefonul mobil. ori becurile de cielo sunt becuri care se folosesc la luminile de pozitite, 10 mm diametru

in alta ordine de idei, iata ce am lucrat simbata la un cielo hatchback:

 

pentru ca sa va faceti o idee, iata si un site (nu-mi fac reclama, ci mai degraba informez doritorii de existenta lui)

www.zexstar.com

post-142-1105685710_thumb.jpg

Edited by dsign

Share this post


Link to post

dsing lucreaza foarte bine ! am un Cielo,am facut si eu la el cateva leduri pentru bord si au iesit nemaipomenite !!

Edited by Michael Jackson

Share this post


Link to post

Io vreau sa shtiu daca dsign imi poate face bordul ca la VW cu ace rosii si cifre albastre + butoane pe iluminate cu roshu. Shi cat costa bineinteles! Bafta!

Share this post


Link to post

dsign nu-tipoate face ceasurile albastre si acele rosii. este imposibil. se fac ceasuriel albastre si butoanele rosii daca vrei.

 

bafta.

Share this post


Link to post

Pai ceasuri albastre si butoane roshii vreau shi eu. Dar acele cum o sa fie? De ce nu se pot face roshii? Si poate imi spui shi cat ma costa. Multzam mult! Bafta

Share this post


Link to post

schumi, acele or sa fie tot albastre... nu se poate pune rosu acolo, daca o sa ai ocazia sa ne intilnim ai sa vezi de ce. pretul pe pm , nu de alta, dar eu am deja citeva amenzi pe forum si mi=e frica sa nu ma suspendeze tata shenck... :P

Share this post


Link to post

Da se poate vedea si in sectiunea tuning tico si matiz ce am mai realizat in materie de ceasuri albe si transparente...adica luminate complet. In curand se va putea si acul rosu si cifrele albastre, lucrarea e in stadiul de cercetare. Noi nu facem nimik fara incercari pe masinile noastre mai intai!

Share this post


Link to post

Bine mai baietzi! Mutzam mult de informatzii. Daca ar fi shi acele roshii m-ar unge la suflet. Mai vb! Bafta si spor la treaba!

Share this post


Link to post
schumi, acele or sa fie tot albastre... nu se poate pune rosu acolo, daca o sa ai ocazia sa ne intilnim ai sa vezi de ce.

e secret? spune-ne si noua. ce naiba, ti-o fi frica ca nu o sa intelegem?

Share this post


Link to post

:) ) nu este loc de plantat leduri acolo, sub ac. daca o sa se impotmoleasca acul nu o sa va fie bine. asa ca soran lucreaza intens (cind nu e prins cu examenele) la treaba asta.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...