Jump to content
Sign in to follow this  
pharell_DBV

Probleme Motor 1.6 16v

Recommended Posts

acuma, nu va luati si voi ca a zis 11 mm gap, hai sa fim seriosi, a gresit, de fapt e vorba de 1.1 mm sau poate 11 zecimi. a fost o greseala involuntara. 

eu il urmaresc mai demult si tipul e pasionat de mecanica. in nici un caz nu ti-ar face o bujie cu 11 mm gap. 

Share this post


Link to post

Eu unu nu il cunosc pe nenea in cauza, nu-i urmaresc activitatea, si n-am absolut nici un interes de a-l ridica ori cobori. Departe de mine gindul de a-i da la gioage omului ca nah, fiecare pe cit poate. Video asta a fost suficient pentru a separa apele in cazul unei recomandari cu da sau nu. S'apoi cum noi aplicam reteta meritocratiei, in catul in care mi-ar fi ceruta parerea de il recomand ori nu pe nenea ca mecanicos, raspunsul ar fi categoric NU ! Face omu' si desface da' ... ii departe de adevar. Acuma, cui ii cade manusa ... ii foarte OK...

Share this post


Link to post

Problema a fost rezolvata, aveam un tachet spart.

Înlocuit arbore came,simeringuri arbori, tacheți, schimbat distributie, ulei, pompa apa, antigel.

Toată distracția a costat 1500 lei.

  • Like 1

Share this post


Link to post
3 hours ago, George_Paraschiv said:

Problema a fost rezolvata, aveam un tachet spart.

Înlocuit arbore came,simeringuri arbori, tacheți, schimbat distributie, ulei, pompa apa, antigel.

Toată distracția a costat 1500 lei.

Mi-s de parere a tine uleiul sub observatie si de cum isi ia culoare schimba-l . Noul ulei o sa faca si ceva curatenie prin motor si fain ar fi ca rezultatul curatirii sa nu fie carat din nou prin lagare de ulei .

Share this post


Link to post

Uleiul inițial era doar murdar și negru nicidecum plin de resturi/reziduuri. Deși in poza așa pare in realitate era alta.

Momentan se comporta ireproșabil. Voi urmări evoluția în timp.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...