Jump to content
Sign in to follow this  
ovidiuc

Atentie !

Recommended Posts

Shell Onesti, merge ca focu... Ca idee, sa nu generalizam...

Share this post


Link to post

Eu bag OMV (si MOL cand nu am OMV prin zona). Cica OMV ar avea cea mai buna benzina, adusa de la Petromidia.

Nu am mers prea mult cu ea dar pare ok.

Share this post


Link to post

Pai hai sa va zic ca si Mol au inceput sa aduca tot de la Petromidia.

Share this post


Link to post

Zeu, ai zis ca bagi Oemve si iti dai cu parerea. Noi inca asteptam rabdatori...

Share this post


Link to post

o sa bag mai da'n-am avut timp am bagart tot de la Shell din Bv...Asta-i faza data viitoare!...(btw de data asta Shell Bv cam naspa !!!....Asta ptr. Danilson!!!!

Share this post


Link to post
o sa bag mai da'n-am avut timp am bagart tot de la Shell din Bv...Asta-i faza data viitoare!...(btw de data asta Shell Bv cam naspa !!!....Asta ptr. Danilson!!!!

 

Chiar azi am bagat de la Shell benzina VPower Euro3 (21.APR.2004), de 500 de mii (17 litri si umpic). Mai erau Shell de 95 si Millenium.

Merge brici.

 

Zalmoxe, tu de care ai bagat ?

Share this post


Link to post

Auzi zzzzzeule ca cica esti oparit :)

Ia veniti toti la intalnire sa vedeti ce mielusel e Zeu. :D :D

Share this post


Link to post
Auzi zzzzzeule ca cica esti oparit :)  

Ia veniti toti la intalnire sa vedeti ce mielusel e Zeu. :D   :D

 

Nue mai oparit, insa daca te iei umpic de el incepe sa faca precum scaunul din dreapta in relanti, cand ai in rezervor benzina Petrom.

Share this post


Link to post

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Ca sa fie OK, eu zic sa luati de la AGIP, in 6 saptamani am reusit sa inegresc filtrul de benzina

Share this post


Link to post

Pe contraprag, in dreapta spate, cam in dreptul rezervorului; arata ca un cilindru de tabla, ~10cm lungime, ~4cm diametru.

Share this post


Link to post
:lol:   :lol:   :lol:   :lol:   :lol:   :lol:  

Ca sa fie OK, eu zic sa luati de la AGIP, in 6 saptamani am reusit sa inegresc filtrul de benzina

 

Eu am bagat AGIP de la Muncii si m-am chinuit cu ea la mare arta... norocul meu ca nu am bagat decat vreo 5 litri si la cat papa Espero am scapat rapid de ea...

Share this post


Link to post

Nenisorilor, m-ati spart! ca eu traditional alimentez de la Agip! Muncii sau Vacarescu! eu ce mama ciorilor de benzina sa bag?

 

Am mai incercat:

OMV98 - creste consumul uluitor!

MOL95 - nimic notabil

Petrom95 - nici cal, nici porc

Joe&Son - buna!

Shell99Racing - excelenta ca peformante, dar scumpa raaaaauuuuu!

Agip98 - foarte buna, consumul scade atit de mult incit imi iese acelasi cost/km ca la 95

Lukoil95 - normala

 

Hai ca sint in ceatza rau de tot!

Share this post


Link to post

Bey brasovene deci scuze ca n-am vrut EU sa ma intalnesc cu tine (sanki n-ai avut timp!!) cand am venit EU la BV...Deci scuze da!?....Scaunul din dreapta zici !..Mai al meu sta foarte linistit nu stiu ce puii mei ai cu el ..Aaaa poate cand e ocupat de vreo zina ! :) )))

Share this post


Link to post
MOL95 - nimic notabil

Cum mai Flex, NIMIC notabil. Asta pt ca ai masina noua!

La mine se simte clar:

Motorul mege mai rotund, consuma mai putin, dar cind am facut plinul de la Mogosoaia parca parca nu se mai infigea asa bine.

Share this post


Link to post
Nenisorilor, m-ati spart! ca eu traditional alimentez de la Agip! Muncii sau Vacarescu! eu ce mama ciorilor de benzina sa bag?

 

OMV98 - creste consumul uluitor!

 

Hai ca sint in ceatza rau de tot!

 

Pai e normal ca motorul sa consume mai mult cand bagi OMV, saracul papa mai mult de bucurie ca simte si el benzina buna!!! :P

 

Acum serios, am sa mai incerc o data sa bag benzina de la AGIP Muncii, sa vad daca patesc aceeasi chestie...

Share this post


Link to post

Cu MOL95 am avut acelasi consum si aceleasi performante cu Agip95, de-aia nu e nimic notabil din punctul meu de vedere ...

Share this post


Link to post
Bey brasovene deci scuze ca n-am vrut EU sa ma intalnesc cu tine (sanki n-ai avut timp!!) cand am venit EU la BV...Deci scuze da!?....Scaunul din dreapta zici !..Mai al meu sta foarte linistit nu stiu ce puii mei ai cu el ..Aaaa poate cand e ocupat de vreo zina ! :) )))

 

Mah Zalmoxe, iara vibrezi si tai cu bisturiul, insa sa stii ca n-ai dreptate. Uite, cu Emilio m-am intalnit la aeroport si ne-am vazut fetzele si titi-carurile, deci nu sunt atat de ofticat pe cat sugerezi tu. Daca vii destul de des la BV, ne intalnim noi odata si-o data ... si-atunci sa-ti vad scaunu din dreapta ... Pe bune ca ma faci sa ma simt nashpa ... si cand ma simt asa, pun benzina de la Mol ...

Share this post


Link to post

Auzi mai Danil da'de unde pana unde ma scotzi tu pe mine kirurg !..Deci nu tai nimic da??!...Ce mai nu sti de gluma !?!?!

Si am pus benzen de la Shell din ala normal de 95 sa sti ca din ala am pus tot timpul si uite acum de asta data nu mai trage kiar asa de bine!...

Si uite ca sa te linistesc si mie imi vibreaza scaunul la relanti!!... :) ))))))

Share this post


Link to post
Auzi mai Danil da'de unde pana unde ma scotzi tu pe mine kirurg !..Deci nu tai nimic da??!...Ce mai nu sti de gluma !?!?!

Si am pus benzen de la Shell din ala normal de 95 sa sti ca din ala am pus tot timpul si uite acum de asta data nu mai trage kiar asa de bine!...

Si uite ca sa te linistesc si mie imi vibreaza scaunul la relanti!!... :) ))))))

 

Shell de 95 n-am pus, dar uite ca data viitoare bag de-ala, sa vad ce-i cu el. Nu neg ca exista benzina mai buna decat Shell de 95, insa trebe identificata ... punem mina de la mina si cumparam statzia de alimentare respectiva. Dupa aceea, sa ma trezitzi si pe mine ...

 

(Pe un alt thread (sau cum i-o zice), citesc acu, FLEX tocmai vrea sa-si schimbe filtrul de benzina si sa-si arunce vecinii in aer ... :evilfork: )

Share this post


Link to post

Eu am alimentat mereu timp de 4 ani de la Petrom. Acu' 2 sapt. am incercat de la OMV 95. E mai misto, astept sa se termine si sa pun din nou Petrom sa vad daca merge mai prost, ca asta.

btw, eu alimentez din Piatra Neamt... Care mai stiti ceva de prin zona asta?

Share this post


Link to post
(Pe un alt thread (sau cum i-o zice), citesc acu, FLEX tocmai vrea sa-si schimbe filtrul de benzina si sa-si arunce vecinii in aer ...   :evilfork: )

 

Cred ca e vorba de filtrul de aer ...

Share this post


Link to post

Uraaaa!!! Flex, multumesc, saru'mina!!! :leghump: Zau ca am avut impresia ca am eu pitici pe creier. Am vazut si eu ca consuma mai mult cu OMV98. Deci ESTE ADEVARAT. De acum pun numai OMV95.

Share this post


Link to post

Deci si la tine ... in fine istoria lui OMV98 a fost cam asa: am citit pe DaciaClub ca mai toti cei de acolo care au incercat s-au declarat foarte multumiti de ea, performante si consum; am zis si eu sa vad cum devine chestiunea, asa ca am facut un plin cu ea: performante=canci!, consumul=urias!

 

Din benzinele performante de pe piata, cea mai "salbatica" mi s-a parut ShellCO99 V-Power Racing, iar cea mai rentabila AgipCO98, performanta dublata de economie ...

Share this post


Link to post
Eu am alimentat mereu timp de 4 ani de la Petrom. Acu' 2 sapt. am incercat de la OMV 95. E mai misto, astept sa se termine si sa pun din nou Petrom sa vad daca merge mai prost, ca asta.

btw, eu alimentez din Piatra Neamt... Care mai stiti ceva de prin zona asta?

 

am alimentat si eu de Paste din Piatra Neamt de la OMV. Vibreaza un pic mai tare motorul. La acceleratie si economie e aproape cas cea din Bucuresti. Oricum, de departe e cea mai buna benzina ce se gaseste in PNeamt (CO 95).

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...