Jump to content
Sign in to follow this  
NFS

Propuneri Forum Nou

Recommended Posts

Pentru inceput am doua propuneri:

 

1. Sus in dreapta, avem: Opţiunile Mele · Vezi Subiectele Noi · Asistent Personal · 0 Mesaje Noi

 

Optiunile mele sunt bolduite by default. Cred ca ar fi mai bine sa bolduim Vezi Subiectele Noi, in loc de optiuni.

Link-ul spre Subiectele Noi este mai folosite.

 

2. In footer-ul paginii principale (nu va ganditi la prostii :P ) exista lista cu cei logati pe forum la un moment dat. Aici am doua intrebari:

a ) - pe ce criteriu sunt ordonati userii acolo, by default?

b ) - se pot adauga si alte moduri de sortare, acolo, pe pagina principala?? (de exemplu dupa virsta, sau dupa perioada de cind sunt logati sau dupa diverse alte chestii)? Just for fun!

Share this post


Link to post

1 este destul de usor (cred :blink :) dar la 2 ai deja optiunile dupa ultimul click si dupa nume. ideea este sa nu mai pui si acolo un sort asc sau desc dupa un camp ca sa nu ingreunezi incarcarea primei pagini. :rolleyes:

Share this post


Link to post

Eu am nevoie de o optiune SUS, adica daca am ajuns in partea de jos a paginii, sa ma arunce in partea de sus fara sa dau scroll. A, si link-urile din partea de sus (cele care arata unde sunt, pe ce pagina), sa fie si jos...

Share this post


Link to post

Pai ai, Viper. Exista o sagetuta la fiecare mesaj care te trimite sus.

Share this post


Link to post

Zau ca nu am! Sau nu are TruBlu...

Share this post


Link to post

la trublue e un buton cu TOP la fiecare post. la SoD este unul cu sageata.

Share this post


Link to post

Vaaaaaai, ce Fulga sunt!!!! Nu avea gura sa ma strige... :blink: Thx, l-am zarit. Insa revin la rugaciunea cu link-urile si in partea de jos...

Share this post


Link to post

Alea imi trebuie si mie. Secondez propunerea lui Viper!

Share this post


Link to post

:wacko: Vreau sectiunea cu "mesaje proprii"... vreau, am nevoie, va rog dati-mi...

 

Ps better Zmeu??? :D

Edited by keluboss

Share this post


Link to post

E simplu mey kelule... :P

Vezi ca ai acolo in dreapta sus a forumului unde scrie " 0 mesaje noi"

Share this post


Link to post

Cred ca l-am ametit de tot pe kelu! =)) Eu am crezut initial ca a zis altceva si am dat o "explicatie", dupa care a zis ca nu e tot aia si i-am explicat altfel. Acu vine si Topser.

 

Kelule, sa ne zici ce ai inteles! :lol:

Edited by Zmeu

Share this post


Link to post

Aţi chemat instalatorul, am venit ... acum la tariful promoţional de 12 USD/h răspundem întrebărilor dumneavoastră :D

 

1. criteriul de selecţie este random. Dacă dai refresh la pagina de index, vei vedea că se schimbă ordinea utilizatorilor autentificaţi (să nu vă mai aud că ziceţi "LOGAŢI").

 

2. se poate, aproape orice se poate pe lumea asta dacă vrei cu adevărat, dar din motivele evidenţiate de satori nu se va face ceea ce vrei tu. Dacă ţii neapărat, în schimbul sumei modice de 1 sticlă whisky min 10 ani învechit doar în butoi de stejar, îţi dau eu ce informaţii vrei din baza de date ;)

Share this post


Link to post

AGE or AGED? (daca aici stii diferenta esti mare :P Daca stii sa le deosebesti si in pahar esti si mai mare)

SMOKED, BRANDY sau IRISH?

(teasin' ya)

 

Acu serios: nenea admin, mie unuia Smilies-urile astea imi par tare urate si inexpresive... si cand te gandesti ca forumul asta avea cele mai faine Smiles-uri! :huh:

Share this post


Link to post
Acu serios: nenea admin, mie unuia Smilies-urile astea imi par tare urate si inexpresive... si cand te gandesti ca forumul asta avea cele mai faine Smiles-uri! :huh:

 

Za germans :D , asta am semnalat-o si io mai demult. Icoanele astea sint urite cu spume. Zici ca sint facute din topor. Navem ce sa facem, e da la ei!. Cred ca astia care au proiectat IPB-ul au avut un grafician corijent sau fara imaginatie. Sau amindoua. :D

Share this post


Link to post
Acu serios: nenea admin, mie unuia Smilies-urile astea imi par tare urate si inexpresive... si cand te gandesti ca forumul asta avea cele mai faine Smiles-uri! :huh:

 

Subscriu si eu la cele de mai sus.Mie imi placea aia care pupa tendonul lui Achile tare mult.

Share this post


Link to post
AGE or AGED?

SMOKED, BRANDY sau IRISH?

 

 

Aged, evident. Nu pot să zic că am preferinţă pentru unul anume, depinde de "mood", dar de obicei aleg irish înainte de smoked. Brandy ? ce-i aia ... :P

 

E a 4-a oară când zic, trebuie să fac cursuri de citit forumul ? o să schimb şi smileyurile !! când oi avea timp şi chef :wink:

Share this post


Link to post

nu puteti sa faceti sa nu fie decit o culoare la ...iconitele alea din stinga (nu stiu cum le zice)

ca sint la culori de-mi prind urechile p-acolo

Share this post


Link to post

Nu. Culorile alea sunt cu un scop acolo. Serios acum, este foarte bine gândit IPB-ul, deci la multe din revendicările pe care le veţi avea, singurul răspuns va fi "sorry, dar ăştia de la Invision au proiectat bine şi implementarea aleasă de ei e cea mai bună" ;)

Share this post


Link to post

am si eu o sugestie treceti in calindar si alte evenimente importante , cum ar fi Craciunul, revelionul etc, fara exagerari bine-inteles :thumbl:

Share this post


Link to post

Craciunu si revelionu pica mereu in aceiasi zi <:-p>

Share this post


Link to post

Poate Pastele... daca stiti sa-l calculati! :>

Share this post


Link to post

N-ar fi o ideie ca atunci cind apas pe Vezi Ultimele Subiecte, dar nu e nici un subiect nou, sa nu mai imi dea un mesaj de eroare ci sa zica pur si simplu ca Nu e nici un subiect nou?

Share this post


Link to post

Nu. Chiar asta şi face, doar am tradus corespunzător mesajul, ce nu-i clar ?

 

(ideea e că mesajul ăsta e folosit şi în alte circumstanţe decât lipsa mesajelor noi de la ultima vizită, d-aia are textul o exprimare aşa generală :wink: ).

Share this post


Link to post

Voi sunteti multumiti de select-ul mesajelor noi ? Eu vad doar lista celor mai recente din fiecare topic. De ex.: asistentul zice 35 si eu vad doar 9. Nu stiu eu vreo smecherie ? SOS !

Edited by tolin_afc

Share this post


Link to post
asistentul zice 35 si eu vad doar 9.

 

Păi asistentul numără mesajele (post-urile) noi, "Vezi subiectele noi" arată topicurile noi. Un singur topic nou poate conţine mai multe mesaje noi.

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...