Jump to content
Sign in to follow this  
BogdanG

Dricu Negru

Recommended Posts

Din pacate nu o sa mai fac nici o modificare la acest Volvo, de acum incolo o sa tunez numai carucioare, biciclete si alte cele :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

da' ce s-a intamplat, a venit criza? Sau ai revenit la prima dragoste, masinile pe pacura? :D

Share this post


Link to post

Citeste cu atentie ce scrie mai sus si poate in 9 luni vei intelege :D .

Share this post


Link to post

Pai pentru aceasta situatie socio-economica - un brec e numai bun > :)

Share this post


Link to post

Sa ai spor la tuning Bogdane, sa fiti sanatosi, si ma bucur pentru voi :drinkers:

Share this post


Link to post

Se pare ca am ramas si cu asta in curte (de fapt sta in fata curtii) pe motiv de criza, nu vrea domle nimeni Volvo asa ca de vreo luna merg numai cu el prin oras si sunt fascinat de cat de fasneata este o masina pe benzina, e marfa pana ajung sa alimentez, 70 L plinu @270RON si o iau de la capat, oricum pana la urma galagia de 5 cilindrii OTTO are farmecul ei .

  • Like 1

Share this post


Link to post

Intradevar o masina deosebita din toate punctele de vedere.Dar sincer ai navoie de salariu gras sa ti-o poti permite.

Share this post


Link to post

Asa este, costa 600 RON distributia si 350 RON manopera in service Volvo, este al naibi de scump .

Singurele piese scumpe la Volvo sunt cele de caroserie, adica un far xenon de exemplu care costa 4400RON si vine echipat . In rest piesele sunt comparabile cu restul masinilor.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Am schimbat distributia, acum urmeaza bucsile fatza si un suport motor si este ca noua .

Am ajuns la 102.300 km si cred ca mai duce :D

  • Like 1

Share this post


Link to post

A implinit mititica 103.480km si 2 ani si 3 luni de cand o am, de ziua ei a primit bascheti sport :D

Baschetii sunt Capella 18" cu talpa Michelin Pilot Sport 235/40 R18.

Urmeaza capitolul vopsitorie, cred ca o sa fie negru mat sau un negru mai dubios .

post-725-127694426031_thumb.jpg post-725-127694426654_thumb.jpg post-725-127694427205_thumb.jpg post-725-127694427798_thumb.jpg

  • Like 2

Share this post


Link to post

Pfiuuu sunt senzationale. Sa le rulezi fericit.

  • Like 1

Share this post


Link to post

Baschetii sunt Capella 18" cu talpa Michelin Pilot Sport 235/40 R18.

Foarte faine :)

Probabil drumurile pe care mergi frecvent cu "Dricu' Negru" sunt (foarte)bune.. pentru mine e cam stresant când trec de pe Reno (185/65/15) pe altă maşină încălţată cu 225/45/17 :)

Share this post


Link to post

Da, dom`ne, sunt cele mai tari, cele mai frumoase, cele mai bengoase, cele mai deosebite. Da` ce cauta pe Daewoo club?

Hai ca am plecat pe Daciaclub sa-mi laud Nubira`. b-(

 

LE. In pofida minusurilor date cu darnicie, recomand in loc de vopsitorie termopane la casa. :thumbl:

Edited by Smirghel
  • Like 3

Share this post


Link to post

Casa mea are si termopane si 3 nivele si plașmi și de toate, aia e casa lu` socramiu, oricum misto remarca :D

Emile pt drumuri mai accidentate folosesc XC70-ul, cu asta ma dau cu 40 la ora sa moara de ciuda astia rai ca smilgheru =))

 

Oricum acum ca nu mai vand masina ma apuc de modificat, ce dracu macar sa ingrop banii intr-un dric .

  • Like 3

Share this post


Link to post

Mare-i invidia cand ai 100 de bulioane sa le bagi numai in roti, cand altii nu au venit intr-un an banii astia sau nu face masina lor atat.

Huoo, asupritorilor, ati furat de unde altundeva aveti, sa va supra-impoziteze statul ca altii nu au ce manca.

Daca puneai si matale niste roti second cu jante belite si anvelope strambe cu 40 de poze sa vezi ce te aplaudau.

 

Superbi galosi, da-i ture :)

Edited by Tommy
  • Like 1

Share this post


Link to post

Da, dom`ne, sunt cele mai tari, cele mai frumoase, cele mai bengoase, cele mai deosebite. Da` ce cauta pe Daewoo club?

Hai ca am plecat pe Daciaclub sa-mi laud Nubira`. b-(

 

LE. In pofida minusurilor date cu darnicie, recomand in loc de vopsitorie termopane la casa. :thumbl:

 

dute si laudate acolo :thumbl: sunt acrii struguri stim :) ...

Bogdan super jantele..arata intr-un mare fel pe dric

Share this post


Link to post

Da nu am zis bre ca sunt noi, sunt SH ca doar nu-s nebun sa dau 4000RON pe 4buc Michelin Pilot SP2 si 10.000RON pe 4 jante Capella noi, oricum nici chele nu sunt, sunt taman bune de burnuit prin oras. Pretul insa a fost exceptional, 400E cu totul si nu puteam sa refuz oferta, sunt de la un posesor de S60R care avea 3 seturi pe 18" si mi-a facut si mie o pomana :D

 

Oricum jantele ca jantele dar ma omoara problema softului, ce dracu au gandit astia de la Volvo cand au pus toataaaaaaa electrica motor DENSO JAPAN, ridic capota si parca vad motorul lui Tommy cu un cilindru lipsa =)) numai Denso, Denso, Denso .

Poate de aici si consumul bun, 13.7% 100% urban medie orara 17km/h, eu zic ca pare interesant pt 1600kg .

Edited by BogdanG

Share this post


Link to post

Poze cu noul sistem audio Volvo-Dynaudio .

post-725-0-79745000-1321372791_thumb.jpg

post-725-0-62894100-1321372798_thumb.jpg

post-725-0-64456100-1321372804_thumb.jpg

 

Masina a mai primit anul acesta 4 anvelope noi Michelin Pilot Sport 2 235/R18 si ceva cai putere .

Urmeaza sa-i montez tot interiorul facelift, astfel impreuna cu sistemul audio si climatizare masina a primit un facelift 2005+ .

Share this post


Link to post

Imi place modulul de clima. Presupun ca cele 3 pozitii de dirijare aer si pot activa simultan si in orice combinatie se doreste.

Share this post


Link to post

citeste mp3?

are aux?

Share this post


Link to post

Are Dolby :P .

@bogdan: Arata f bine, felicitari. Pare oarecum spartan pt ca e Volvo, dar asta e tot farmecul lui. Masina pt barbati!

Edited by ches

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...