Jump to content
Sign in to follow this  
sprite

Tuning exterior

Recommended Posts

Mi se pare dragut foc si deosebit!!

 

 

Fratilor,nu mai spuneti jenti, ci jante...Si la fel,nu tamburi ,ci tambure.

Tamburii sunt cei pe care se infasoara ata,sarma,etc ,iar tamburele sunt cele de la masina...

Share this post


Link to post

Ii ardem un autocolant? :)

Share this post


Link to post

fratilor cum las si eu garda mai jos , stie cineva . sunt stresat cat de inalt este matizul meu.

Share this post


Link to post

CEL MAI BETON MATIZ DIN CLUJ-NAPOCA!

post-1995-1151319229_thumb.jpgpost-1995-1151319244_thumb.jpgpost-1995-1151319259_thumb.jpgpost-1995-1151319271_thumb.jpg

Matiz-ul este creatia a celor de la Emotion Customs."Mesterul" din spatele acestei bestii este Alex N., iar pilotul acestei incredibile masini este un personaj deja foarte cunoscut in lumea tuningului din Cluj-N., domnul sef Mircea.Masina intoarce privirea a multa lume prin oras si a atras aprecerile oamenilor la premiera filmului F&F:Tokeu Drift.

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Doua tobe pentru motorasu ala nu-i cam prea mult? :-

Capota pare cam exagerata... :scarpin:

Share this post


Link to post

Arata fain de tot masinuta. Ce alte modificari s-au facut : suspensie, motor, ... ?

Share this post


Link to post

Capota e combinata cu modelele de la trei masini :| parca F50...

Share this post


Link to post

motorul este stoc.

se asteapta un swap cu unul de daihatsu charade 933 gtti

suspensiile sunt custom made

jantele sunt speedline

bodykitul e unic

Share this post


Link to post

Cautand anunturi cu tico-zauri de vanzare am dat peste asta...

click aici

 

 

post-4393-1159055224_thumb.jpgpost-4393-1159055246_thumb.jpgpost-4393-1159055266_thumb.jpg

 

Ce parere aveti? Il stiti?

Edited by PepsiMan

Share this post


Link to post

deja l-a impopotonat mult prea mult ...

Share this post


Link to post

Putin spus. Au mai fost puse poze cu el, eu obosesc dupa 5 secunde de-l privesc. Nu mai vorbesc de volan, garda, etc.. ce dau impresia unui manechin din vitrina, si nu a unei masini ce se poate conduce.

Share this post


Link to post

Si are un pret... 6000euro... :dizzy: :o

 

Ps: L-am vazut live la un tuning show si nu-i cine stie ce.

Edited by AAdorjan

Share this post


Link to post

uitati-va la pedale ce apropiate sunt...cum poate sa mearga asa ...inainte arata ceva mai bine , dar acum a exagerat , volanul l-a taiat...

Share this post


Link to post

Oare de ce nu a pus poze si cu motorul de 75 cai ...hmmmm cam scump.

Share this post


Link to post

Dupa ce l-a facut "cum ii place lui", il vinde. Halal, parca ar fi pom de craciun. Vorba lui Tommy - parca ma dor si ochii.

Share this post


Link to post

No comment...parca este tuning de Olt autentic..se vede tzaranimea... =))

Share this post


Link to post

Am vazut cateva lucruri interesante pe site'ul din polonia.Surprinzator este ca preturile exprimate in pounds par mai mult decat atractive.Se pune problema de taxe de transport si daca trimit in RO.Dau un mail poate aflu mai multe.Daca pana acum a aflat cineva ceva dati un rply.

Turometru race cu shiftlight gasit la o firma in Bacau , baietii sunt dealer aiutorizat FK si bord idem cu foto.Pret si poze cand sunt montate.

Share this post


Link to post

L-am vazut si eu live, si din respect pentru creatorul elementelor din fibra (nu proprietarul) prefer sa nu-mi dau cu parerea despre exterior, mentionez doar ca este inspirat dintr-un model Rieger pt. VW Bora.

Pot sa va spun ca masina are un extinctor decorat sa para butelie de NX (nytrous express) si o gramada de chestii care ma duc cu gandul la tot felul de alte chestii (blanita in portbagaj). Pot spune si ca proprietarul are o personalitate cam fluctuanta, pentru ca actualul "the polar car" a fost la un moment dat "the furious lion" si avea - evident - un leu pictat pe capota, daca nu cumva fac confuzie...desi nu cred.

Share this post


Link to post

Inseamna ca a dat leul pe urs si acum da ursul pe euro :) )

putea sa dea direct leul pe euro :) )

Edited by th3_grimreaper

Share this post


Link to post

Oricum ar fi, arata mult mai bine masina la Tuning Show in Prisma decat arata acum. Cel putin spoilerul pe spate mi se parea mult mai reusit avand inca urme de original. Felicitari totusi pentru efortul depus care arata ca totusi se poate. Pe masura ce gusturile vor fi rafinate aceste disponibilitati vor produce ceva frumos.

Share this post


Link to post

www.tuning.jedrasik.pl

Sal.Cine stie limba? Preturile sunt adevarate daca nu am gresit paritatea zlot/ron.Am incercat un forum polonez dar dupa jumatate de ora nu mai vedeam nimic.Limba asta e de neinteles , pe bune.

Daca dati un search pe site matiz sau tico sunt cateva modele interesante si arata profy.Nu fac referire la maestrii modelatori in tabla din Romania dar ce am vazut acolo chiar arata bine.

Share this post


Link to post

Cel mai frumos matiz "tunat" pe care l-am vazut pana acum atat la interior cat si exterior(in afara de codita aia enervanta :scarpin: ):

post-5484-1181299172_thumb.jpgpost-5484-1181299181_thumb.jpgpost-5484-1181299064_thumb.jpgpost-5484-1181299085_thumb.jpgpost-5484-1181299099_thumb.jpgpost-5484-1181299121_thumb.jpgpost-5484-1181299129_thumb.jpg

post-5484-1181299111_thumb.jpg

post-5484-1181299129_thumb.jpg

Edited by Mircea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...