Jump to content
Sign in to follow this  
Lucian M

Biroul Meu

Recommended Posts

Sa va prezint si eu locul de unde conversez cu Dumneavoastra...dragii mei prieteni.

post-8313-1209645665_thumb.jpg

post-8313-1209645674_thumb.jpg

Share this post


Link to post

D-na Ileana, la pc aveti doar un cd-rw HP, de 16x? Oricum vad ca sunteti Dolce :D . Oana a apreciat mult biroul, i-a placut.

Andy- place mult la mine mixerul.

Bishnitzaru - imi place modalitatea de iluminare. Ce ai folosit? Cumva un tub fluorescent?

Share this post


Link to post

D-na Ileana e mai dotata.

Image049.jpg

Share this post


Link to post

Este, recunosc :thumbl: . Totusi- am avut si eu un cd-rw hp- un lucru fiabil, care din pacate a fost vandut pentru a lasa loc liber pt un combo dvd. Sper ca nu v-ati suparat. Oricum- apreciez viteza de reactie.

Share this post


Link to post

@bisnitzarul: cum te impaci cu imprimanta aia la picioare? Nu se intampla sa-i dai cate-un sut?

Edited by laurentziu83

Share this post


Link to post

Hai sa va arat de unde conversez cu voi ( de acasa) :-? .Scuzati dezordinea .

post-8104-1209718628_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Iluminarea provine de la un neon ( am cautat unul cat mai plat ) este prins deasupra tastaturii cu 2 holdsurupuri,iar tubul este unul normal cu cati mai putini wati.Am avut si unele florescente dar nu prea au rezistat mult.In privinta imprimantei..nu ma lovesc de ea ( o folosesc foarte rar )

Share this post


Link to post

Biroul meu de acasa, locul de unde postez de obicei. Scuzati dezordinea... dar asa arata de obicei cand lucrez. :D

 

post-5141-1210007580_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Ahaaa...deci ti-ai luat 170-ul pana la urma... :D

 

Aaa...si schimba OS-ul...strica tot farmecul... :P

Share this post


Link to post

Dap si vine si o Z1 in curand. :D

 

O sa schimb si OS-ul cu un OS X imediat ce mai amortizez din investitii.

Pana atunci Xp Rullz. Sa nu va aud de vista ca o sa am mult prea multe de zis despre ea si mi-e sa nu-mi iau warn avand in vedere ca am cumparat o licenta care zace printr-un sertar. :wallbanger:

Edited by Night Elf

Share this post


Link to post

Eh la mine e mai greu cu biroul de unde butonez pentru ca in mare parte este de pe laptopuri , un Sony Vaio de fashion :) si un Dell Latitude de work&travel.

Mai am si un desktop mai periculos dar care este numai si numai pentru gaming (pasiunea mea din anii '80 pana in prezent)

Share this post


Link to post

O poza cu biroul meu, sa nu creada carcotasii ca scriu de la un calculator imaginar :P

Desktopul meu e chiar mai vechi, l-am primit la nastere, are vopseaua originala. Am facut toata tara cu el.

post-163-1210340971_thumb.jpg

Edited by john

Share this post


Link to post
Mai am si un desktop mai periculos dar care este numai si numai pentru gaming (pasiunea mea din anii '80 pana in prezent)

 

E acelasi sau l-ai mai schimbat din anii 80 pana acum? :-?

Share this post


Link to post

Da, acum e pasionat de masini :P

Share this post


Link to post

Si ce jocuri BETON erau prin '80- juca la HC-uri?!

Share this post


Link to post

HC-urile au aparut in '90! / :)

Share this post


Link to post

Pentru carcotasii care cad in penibil , procesorarele Z80 au fost dezvoltate de Zilog in 1976.La inceputul anilor '80 Z80 se gasea cam in toate calculatoarele vremii datorita dimensiunilor compacte ale sistemului,lucru care il facea portabil.Pentru istetii forumului, in Romania Z80 a fost fabricat de I.C Felix, iar primul s-a numit HC 85, care a fost lansat in 1985.

Ceea ce ai vazut tu in "anii 90" a fost mai degraba HC91 care a fost foarte bine vandut(nu cred ca ai vazut HC 90). Ultimul model de HC a fost HC 2000.

 

Pentru cei care s-au nascut cu Windows in brate, au exisat si atunci jocuri,care in pofida faptului ca erau mai mult schitate detaliile ,insa aveau farmecul lor.

 

@john Xerox 3117 e o imprimanta chiar buna, chiar daca este alb-negru.

Edited by LemonDemon

Share this post


Link to post

Chestia e ca noi, "carcotasii care cadem in penibil", puteam gasi la fel de repede ca si tine informatiile pe care ni le-ai dat mai sus...asa ca nu te mai da rotund ca stim si noi, muritorii de rand, sa dam un search ;)

Share this post


Link to post
Pentru carcotasii care cad in penibil ,

 

Bai nene ( trecand peste faptul ca nu stiu cum de mai ai obrazul sa mai te arati pe aici ) esti culmea !

Dupa ce ca esti un fenomen pe acest forum mai esti si tare in gurita. Si oare cum poti tu sa sti ce e aia cazut in penibil ?

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post
... procesorarele Z80 au fost dezvoltate de Zilog in 1976.La inceputul anilor '80 Z80 se gasea cam in toate calculatoarele vremii datorita dimensiunilor compacte ale sistemului,lucru care il facea portabil.Pentru istetii forumului, in Romania Z80 a fost fabricat de I.C Felix

De la un carcotas ridicat din penibil:

1- procesorul Z80 nu s-a produs in RO vreodata, mai ales la I.C. Felix, eventual la Microelectronica;

2- nu procesorul Z80 permitea dimensiuni mai mici ale sistemului, ci familia lui;

3- dimensiunile mai mici ale sistemului erau date de catre conceptele de home computer si one bord computer;

4- s-au creat mai multe home computere cu familia 6800 decat cu familia Z80;

5- dimensiunile reduse au permis tranportabilitatea si nu portabilitatea, consumul mare si lipsa acumulatorilor performanti de astazi nu permitea functionarea pe baterii.

Share this post


Link to post
1- procesorul Z80 nu s-a produs in RO vreodata, mai ales la I.C. Felix, eventual la Microelectronica;

 

Daca nu ma inseala memoria ... a fost produs sub licenta Zilog si ii zicea MMN80 !

Share this post


Link to post

Nu, el a fost incapsulat la Microelectronica pe o intelegere cu firma est-germana care l-a produs pentru blocul estic. Noi n-am avut vreodata toata tehnologia de-a proiecta si a produce LSI-uri, cumparam (barter). Licentele in IT pentru tari aflate in blocuri militare diferite erau o gluma.

Edited by tolin

Share this post


Link to post

hahahaah, adica : NU il starniti pe Tolin !

Share this post


Link to post

Ce vina am eu daca discutia a alunecat pe panta home-computere cu Z80, iar eu m-am ocupat cu proiectarea si producerea lor (profesional) ?

Share this post


Link to post

:D

L-a mancat in .. l-ai scarpinat.

Probabil inca mai are impresia ca e un forum de habarnisti si o tot incearca.

Edited by Cumnatu

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...