Jump to content
Sign in to follow this  
themircea

Tavite portbagaj, presuri / covorase auto personalizate, bandouri

Recommended Posts

Salut Mircea.

Revin cu o noua comanda: presuri mocheta neagra din cea mai groasa si mai de calitate pentru Peugeot 206 (5 usi) inclusiv o bucata pentru tunelul median, si o tavita portbagaj pentru aceeasi masina (fara logo-uri si alte borduri de alte culori si fara sistem prindere).

 

Cu stima,

Alex.

Share this post


Link to post

Salut Mircea!

As dori sa achizitionez urmatoarele:

Pentru Matiz: -o tavita portbagaj

-un set covorase cauciuc

-un set bandouri laterale

Pentru Suzuki SX4 (fabricatie 2009): -o tavita portbagaj

-un set covorase cauciuc

Care ar fi pretul, aduse la Boldesti-Scaieni,Prahova?

Multumesc!

Share this post


Link to post

Salut!

 

Mircea - Multumesc ca m-ai anuntat de schimbarea platformei forumului si ca sunt mesaje pe topic!

 

Scuze pentru intarzierea in raspuns, dar nu stiam de intrebarile voastre...

 

closchkutza - mocheta originala a Matizului tau ce culoare are? Au fost gri, negre si in Vest au fost si SE-uri beige.

Da, putem sa-ti oferim pe oricare dintre variante.

 

ratusca - Covorasele - 100 ron + 15 ron pt.tunel. In vreo doua saptamani le poti avea. Ramane comanda?

Tavita portbagaj Peugeot 206 - e pe stoc. 134 ron.

Daca vor fi ambele in aceeasi livrare - ai vazut reducerile.

 

Vidax - Matiz - care model de bandouri, ca-s doua... - vezi, te rog, pozele de pe paginile anterioare.

 

SX4 - sedanul in 3 volume sau cel cu mutrita de masina de teren (HB/SUV)?

 

Preturi: Matiz: 134+115+130 ; SX4 - 151+115

 

Reduceri fata de preturile de mai sus: ai doua tavite si un set de bandouri - la fiecare cate 10 ron in jos ; la fiecare dintre cele doua seturi de covorase - cate 10 ron, ca-s pereche cu cate o tavita.

 

Curierat rapid gratuit pana la tine acasa.

 

Daca doresti, te rog trimite-mi datele de livrare si de facturare , precum si un numar de telefon si azi pot pleca spre tine.

 

Tuturor colegilor de forum - daca vedeti ca nu va raspund la mesaje in cel mult 24 de ore, inseamna ca nu am fost notificat de mesajele voastre. Va rog, prin urmare, sa ne sunati sau mail pe adresa firmei.

 

Multumesc!

Mircea

www.rimimg.ro

Share this post


Link to post

Salut Mircea, comanda este ferma si astept sa vina toate odata :D .

Multumesc mult.

Te rog sa ma anunti cand le trimiti.

 

Stima maxima.

Share this post


Link to post

Asa cum am promis, presuri mocheta pentru peugeot 206 (5 usi) + tunel median - Carrera Grey iar tavita de portbagaj pentru peugeot 206 se inlocuieste cu una de Lacetti sedan :D .

 

Multumesc.

Share this post


Link to post

Salut!

 

 

 

closchkutza - mocheta originala a Matizului tau ce culoare are? Au fost gri, negre si in Vest au fost si SE-uri beige.

Da, putem sa-ti oferim pe oricare dintre variante.

 

 

 

 

 

Asa arata:

post-5484-125605251204_thumb.jpg

Este neagra cu "firicele" mai albe. Daca ai ceva asemanator ca material e super ok, daca nu neagra-neagra este super. Care este pretul?

Cat de maleabila este(o sa stea sub covorase)? Cam cat de lunga este bucata respectiva(ajunge pana la jumatatea fiecarui covoras)?

Multumesc.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Salut!

 

ratusca - pai, ai zis Caliber grey... Vrei Carrera, totusi?

Diferenta nu este atat la parte "paroasa", cat la dos. Carrera are spatele dintr-un cauciuc moale si extrem de aderent exact prin faptul ca e moale. Caliber are spatele mai aspru, ca un cauciuc dat prin razatoare... cu o gramada de "tzepi" mici.

Lacetti sedan- OK! Am notat.

 

closchkutza - da, este materialul pe care fabrica il denumeste Antracit. Vezi, te rog, poza cu materialele pentru covorase textile. E pe una dintre paginile anterioare.

Da, e suficient de maleabila, dar e si destul de groasa in acelasi timp. Dimensiunile sunt 25*50 cm. Nu cred ca ajunge pana la jumatatea covoraselor...

 

Ai intrebat din prima de mocheta, dar ar mai fi o varianta cu un covoras de cauciuc de la aceeasi fabrica precum majoritatea covoraselor dedicate si cu aceleasi caracteristici. Dimensiunile acestuia sunt 45*33cm.

 

Pretul oricaruia dintre ele este 15 ron.

 

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post

Cea din cauciuc este mai subtire? Ma intereseaza pentru ca la mine covorasele din cauciuc sunt destul de subtiri.

Voiam din mocheta pentru ca ar fi aratat mai bine. Pana la urma cred ca ma "risc" si iau una din mocheta. Sa-mi spui cum iti dau datele si ce date ai nevoie exact.

Share this post


Link to post

closchutza - nu-i vorba de riscat. E mocheta de calitate mai buna decat ai vazut vreodata!

 

Nu, varianta de cauciuc e muuuult mai groasa.

Da, ai dreptate, de mocheta clar ca arata mai bine peste tunelul median. Exact asa spun si fabricile de covorase de cauciuc din Vest, cand refuza chiar si sa se gandeasca sa faca extensie de cauciuc la covorasele din spate, cum au cele turcesti sau chinezesti.

 

Datele, evident: PM, SMS, fax, tel.

 

Noi tot vorbim, dar te-ai gandit ca la un covoras de 15 ron vei avea curierat 25 de ron? Nu-i aiurea? Sau vrei sa punem covorasul tau in coletul altui coleg de forum din acelasi oras cu tine? Asta ar fi varianta optima.

 

Revenind: daca vrei, masoara exact tunelul median. Poate vrei un covoras mai lat de 25 cm. Se poate face oricum doresti. Eventual, poate preferi si un pic mai lung, chiar daca va fi cu cativa lei mai scump.

Oricum, nu avem 25*50 Antracit pe stoc. Peste vreo doua saptamani primim covorase de mocheta si vor fi si ce doresti tu.

 

Ceau!

Share this post


Link to post

Mircea, "riscat" in sensul de potrivire a dimensiunilor, nu din punctul de vedere al calitatii. Nu stiam ca se poate si pe alte dimensiuni. O sa masor maine si o sa-ti transmit exact detaliile. Stiu ca din punct de vedere al costului este de preferat sa comand impreuna cu altcineva, insa apoi trebuie sa ma duc sa iau respectivul covoras, sa platesc, asa ca mai bine fac eu comanda individuala. 40 de ron nu-s un capat de tara. Intrebare: mocheta are marginile ca si covorasele sau sunt "neprelucrate"(asta asa, ca o curiozitate).

Share this post


Link to post

Salut!

 

closchutza - si la cel mic poti sa alegi ce margini vrei tu, ca si la covorasele textile.

 

Ceau!

Share this post


Link to post

Am primit azi tavita de portbagaj si presurile.

Vin perfect.

 

Multumesc Mircea!

 

P.S. Poze pe seara

Share this post


Link to post

OK, raman presuri Caliber Grey pentru Peugeot 206 (5 usi) cu bucata pentru tunelul median si tavita de portbagaj Lacetti sedan.

Merci si scuze de frecus.

Share this post


Link to post

Am masurat la masina. Se poate o bucata cu dimensiunile 29cm x 124cm? Ca si culoare, Antracite(ai zis ca asta se potriveste cel mai bine la culoare cu mocheta originala a masinii). Marginile tivite normal, cu negru banuiesc ca se tivesc pentru culoarea asta. Pe spate ce pot avea covorasele astea (preferabil ceva moale, cauciuc moale, ceva)? Astept un pret(banuiesc ca este mai mare de 15 ron, avand in vedere dimensiunile) si sa-mi zici cand sa trimit datele de contact, in cazul in care se poate, bineinteles, si o eventuala data de livrare(macar aproximativa).

 

Multumesc anticipat.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Salut!

 

uskt2005 - Iti multumesc ca ai cumparat de la noi si ma bucur caa-ti plac tavita si covorasele!

Iti stam la dispozitie si pe mai departe.

 

Ratusca - Eu multumesc!

 

closchkutza - pai, aia-i cat toata masina, nu cat tunelul median... 21000000.gif

Da, spatele e din cauciuc. Pretul probabil ca va fi pe la 40 ron sau mai mult, dar nu vom sti exact pana nu ne spune fabrica.

Sa trimitem mail sa intrebam de dimensiunea respectiva?

Datele poti sa le trimiti cand doresti.

 

Ceau!

Mircea

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Stiu ca este cat toata masina(ma rog, cat toata latimea masinii, 124 cm, 29 cm reprezinta distanta de unde se termina cochilia aia a franei de mana pana in bancheta). Initial voiam doar pentru tunelul ala, insa cand mi-ai zis ca se poate comanda si pe alta dimensiune m-am gandit ca ar fi mai interesant asa. Da, din punctul meu de vedere este ok, poti trimite mail sa intrebi daca se poate, oricare ar fi pretul pana la urma. Daca se poate, vreau, comanda ferma. O sa-ti trimit datele de contact in momentul in care stabilim ce pot cumpara, dimensiunea standard sau cea mentionata de mine.

Edited by closchkutza

Share this post


Link to post

Poze la presuri si la tavita

 

Scuze noroiul, dar pentru asta le-am si pus :thumbl:

post-4881-125622495537_thumb.jpg

post-4881-125622497542_thumb.jpg

post-4881-125622499084_thumb.jpg

post-4881-125622500903_thumb.jpg

post-4881-125622502559_thumb.jpg

post-4881-125622510342_thumb.jpg

Share this post


Link to post

Salut!

 

uskt2005 - Multumesc si pentru poze!

Vaaai, cu sub-ul ala din portabagaj nu-ti sta masina aplecata pe stanga...?greenguy.gif

 

Ceau!

Mircea

Share this post


Link to post

Buna Mircea

Am un Aveo berlina din 2007. Am nevoie de:

- covorase cauciuc

-tavita pentru portbagaj

- presuri mocheta.

- husa scaune

As dori un pret, si poze daca se poate.

Share this post


Link to post

Salut TheMircea,

Aduceti si cotiere dedicate ? Pe site n-am vazut nici o oferta.

M-ar interesa un Armster pentru Fiat Fiorino 2008.

Share this post


Link to post

Salut Mircea,

 

Am facut telefonic acum 5 min o comanda pt o tavita de logan berlina pe WATER PIN, dar am uitat sa intreb cat ajunge cu tot cu transport.

Daca imi poti spune... :D

 

Multumesc anticipat si te anunt cand o primesc.

Share this post


Link to post

Salut!

 

mikijozsi - Aveo S T250 (dupa facelift) - covorase cauciuc 115 ron ; tavita portbagaj 151 ron ; covorase de mocheta 100-120 ron (depinde cum ti le configurezi si ce pui pe ele), huse deocamdata nu.

Poze vezi te rog pe paginile anterioare ale topicului, cat si pe site-urile noastre.

Reducerile in functie de produs si de combinatia pe livrare - vezi mai jos.

 

Stefan Adam - Da, aducem, dar preferam sa nu lucram cu firma pe care ai mentionat-o tu. La fel ca si la alte produse, singurul lor atu este faptul ca s-a auzit despre ele pentru ca au intrat de mult in Romania datorita pretului de productie mic, dar sa stii ca nu sunt nici pe departe etalonul in materie de calitate.

 

Vezi mai jos, in mod aleatoriu, o poza cu unul dintre modelele pe care le aducem noi. Acum suntem in discutie si cu alta fabrica din Suedia.

Pretul e 218 ron, minus 10% sau curierat gratuit.

Da, putem sa aducem si pentru Fiorino.

 

uskt2005- mai jos e intregul sistem de reduceri pentru forum. La tavitele pentru portbagaj ai reducere 10% sau curierat gratuit. Evident ca e mai avantajos pentru tine curieratul gratuit si pe acela il acordam din oficiu celor din alte localitati.

Reduceri pentru forum si promotie impreuna cu COBI Romania www.cobiromania.ro (o alta divizie a noastra) jucarii de construit COBI, pentru cei care doresc un cadou pentru copii!

 

Pe scurt, pana cum aveati curierat gratuit sau reduceri. Acum puteti alege sa primiti jucarii de valoare mult mai mare decat discounturile sau avantajele de pana acum. Rezolvati si niste cadouri...

-la tavite sau bandouri 10% reducere sau curierat gratuit sau primiti o jucarie Cobi de 100-115 piese, in valoare de aprox.3233 ron !

-la covorase (cauciuc si mocheta) suportam noi o parte din curierat si mai aveti de plata doar 15 ron, sau primiti la fiecare set de covorase o jucarie de construit Cobi de 60 de piese, in valoare de 20 ron.

-la covorase + tavita sau bandouri (pereche sa fie, chiar daca nu-s pentru aceeasi masina) aveti 10 ron reducere la covorase si curierat gratuit sau alegeti jucarii Cobi in valoare de 50 ron !

-la mai multe tavite/bandouri pe livrare reduceri intre 8 ron/buc si 15 ron/buc sau, la 5 tavite sau bandouri /livrare, aveti al 6-lea produs gratuit ; alternativa Cobi, in oricare varianta, puteti alege jucarii Cobi de valoare semnificativ mai mare decat suma discount + transport.

-la cotiere - 10% reducere sau curierat gratuit.

Daca alegeti varianta cu jucariile Cobi, costurile de curierat ce va raman sunt intre 20-24 ron (tot un partial, desigur... )

Daca doriti o alta jucarie, mai scumpa decat discountul respectiv, platiti doar diferenta, evident.

 

Ceau!

Mircea

www.rimimg.ro

post-15291-125662289301_thumb.jpg

post-15291-125662289503_thumb.jpg

post-15291-125662289629_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

The Mircea , multumesc pentru raspuns. Am mentionat firma respectiva pentru ca la data la care am cautat pe net erau singurii ce ofereau sisteme de prindere dedicate, dar nu tin neaparat sa fie produsa de ei. In mod categoric o sa comand de la tine pentru ca m-am convins de calitatea produselor oferite, insa te rog , daca mai ai si alte modele diponibile sa mai postezi niste poze pentru ca pe astea nu le pot mari, ( nu stiu, poate-i de vina conexiunea).

Multumesc.

Share this post


Link to post

Am reusit sa vad pozele in final. Astept si poze ale altor modele inainte de comanda. Multumesc.

Share this post


Link to post

Salut!

 

Stefan Adam - Stii care-i treaba si cu pozele? Am depistat deja zeci de firme care vand cacaturi turcesi sau chinezesti si folosesc pentru reclama poze furate de pe site-urile noastre si de pe forumurile pe unde am postat. Multi nesimititi au facut chiar copy-paste cu textul de pe site-urile noastre.

Legislatia romana e varza si te judeci un an cu gunoaiele alea umane pana dau jos pozele si textul care nu le apartin.

 

Ceau!

 

Mircea

www.rimimg.ro

post-15291-125678618438_thumb.jpg

post-15291-125678656732_thumb.jpg

post-15291-125678667521_thumb.jpg

Edited by themircea

Share this post


Link to post

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
Sign in to follow this  

 

×
×
  • Create New...